Автор Тема: инсталация на Убубуто файлед  (Прочетена 4232 пъти)

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Здравейте пак аз досаждам  >:D >:D >:D
Значи пробвам се да кача убунто на една машина ... из нз каква е била Фиджицо Сиеменс ...
2.4гх процесор 1гб ддр рам с вградено си някво видео
Това е отличителния знак на дъното
W2631-W69-X-03
W26361-W69-Z2-03-36
Е та тръгва да чете от СД-то стига до там където трябва да ми зареди десктопа ама нищо получава се тапета на убунто с там балончета ли са какво са кръгчета ли са оранжеви такива абстрактни и дотам нито мишка идва нито клавиатура ... нито икони или меню нищо седи си така
Форматирах харда под лоу лвл формат същото история. Сложих нова сд не ще . Сложих нова записвачка не ще и не ще
Ако някой може да ми каже нещо по въпроса сам готов да изслушам всички версии
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #1 -: Nov 16, 2011, 18:07 »
С "нз каква", "някво си там" много трудно ще получиш напътствия...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #2 -: Nov 16, 2011, 18:24 »
С "нз каква", "някво си там" много трудно ще получиш напътствия...

Обзалагам се, че е 11.10 :D !

"Някакво си там" Убунту може да се изтегли само от сайта на Убунту и от там "дават" само 10.04 и 11.10. Дават и други, но малко по-трудно се откриват. Откриват се само от търсещи конкретна версия.

П.С.  Damp1r3, пробвай с 10.04! С него сигурно ще стане.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #3 -: Nov 16, 2011, 18:41 »
Обзалагам се, че е 11.10 :D !
Koe e 11.10 - процесора, видеото, модела на машината?? За версия на Убунту изобщо не е станало въпрос. ???
Активен

Intel

  • Гост
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #4 -: Nov 16, 2011, 19:05 »
Както споменаха пробвай или с нова версия или с нов диск. Второто, което можеш да направиш е да използваш опцията за директно инсталиране без да зарежда life cd, третата е alternate install.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #5 -: Nov 16, 2011, 20:01 »
Проблема му е май във видео картата. Унити иска 3д ускорение и когато излезе в 11.04 на слаби видео карти се стартираше само в Убунту класик, а малко по-късно излезе Унити 2д и се инсталираше отделно, след инсталацията. Това 11.10 не съм го разглеждал, но четох, че Унити 2д заменя Гном2(убунту класик) и сега явно не му се стартира в сесия Унити 2д, а няма хардуер за 3д.

Другия вариант е проблем с диска или четящото устройство.
« Последна редакция: Nov 16, 2011, 20:03 от backinblack »
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #6 -: Nov 16, 2011, 20:30 »
Значи убунтото е 10.04 това го знам със сигурност както сам писал пробвах и с ново сд така че не е от сд-то не е и от записвачката ... не е харда ... няма как да е и от самото дъно или от процесора колегата backinblack споменава нещо за видио картата имах и аз някаква такава идея но пак не сам сигурен защото пробвах убунто 8.10 което пак ми дава само черен екран след като започне да чете от сд-то аз се изчерпах от идей ....
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #7 -: Nov 16, 2011, 20:54 »
Нищо не си писал за процесора. Вече съм го коментирал, че на някой AMD процесори изобщо не тръгва 32 битово Убунту. С този проблем съм се сблъсквал няколко пъти, включително с компютъра на брат ми.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Intel

  • Гост
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #8 -: Nov 16, 2011, 20:59 »
Възможна е по-горната теория, защото и аз съм с една стара видео карта и новите дистрибуции зор ги подкарвам, онзи ден на fedora-та още преди да зареди и монитора гасне. След инсталацията също, според някои четох, че е от nouveau драйвера..
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #9 -: Nov 16, 2011, 21:02 »
Значи убунтото е 10.04 това го знам със сигурност както сам писал пробвах и с ново сд така че не е от сд-то не е и от записвачката ... не е харда ... няма как да е и от самото дъно или от процесора колегата backinblack споменава нещо за видио картата имах и аз някаква такава идея но пак не сам сигурен защото пробвах убунто 8.10 което пак ми дава само черен екран след като започне да чете от сд-то аз се изчерпах от идей ....

Не съм съвсем сигурен, но такъв модел, но 3Гх процесор ползвах до скоро с Убунту 10.04 32бит.

Ако искаш пробвай едно от моите 10.04 с последно ядро и х-орг, но ако е същия модел компютър за който се сещам и с 10.04 от сайта на убунту също трябва да трябва да тръгне.

С Уиндоус или с друго дистро виждал ли си го да работи компа преди да започнеш да го мъчиш!? Нещо ми намирисва, че видео картата  не работи, а не че убунту не се стартира!
« Последна редакция: Nov 16, 2011, 21:08 от backinblack »
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #10 -: Nov 16, 2011, 21:17 »
Мисля че процесора е интел но  не сам 100% сигурен просто компа ми е в офиса .... а компа досега е работил като рутер с микротик не сам слагал Линдоус но ако не успея да подкарам убунтото ще пробвам първо Линдоус но искам да е Убунто
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #11 -: Nov 16, 2011, 22:23 »
Той микротика май се управлява по кабел от друг компютър с някво си негово приложение и не му трябва видео карта, но ти като му включиш монитора и стартираш компа нещо биос, тва-онва показва ли!? Можеш ли да влезеш в биоса!? Да не би да е забранена поради предназначението на ползването му до момента!?
Ако работи и е забранена, трябва да ти извади надпис на екрана някакъв и с кой бутон да влезеш в биоса и после да се изключи или най-добре извади батерията от дъното за около час преди да започнеш да експериментираш за да се върне към фабрични настройки и ако пак не ще, търси друга видео карта.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #12 -: Nov 17, 2011, 08:28 »
Пробвай с флашка
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #13 -: Nov 17, 2011, 09:50 »
Той микротика май се управлява по кабел от друг компютър с някво си негово приложение и не му трябва видео карта, но ти като му включиш монитора и стартираш компа нещо биос, тва-онва показва ли!? Можеш ли да влезеш в биоса!? Да не би да е забранена поради предназначението на ползването му до момента!?
Ако работи и е забранена, трябва да ти извади надпис на екрана някакъв и с кой бутон да влезеш в биоса и после да се изключи или най-добре извади батерията от дъното за около час преди да започнеш да експериментираш за да се върне към фабрични настройки и ако пак не ще, търси друга видео карта.

 :o :o :o :o
Как ще направя лоу лвл формат ако не работи биоса :) или не работи видео картата как ще пусна харанс боот сд-то и ще избера макстро пуар мах :)
Всичко работи такива първи симптоми сам ги решил (ако е имало) естествено че няма да седна да се мъча с машина която не работи е така само за да си тровя нервите с нея. Но да факт е че убунтото не тръгва и нямам идея
Микротик може да се управлява и от далеч и като му сложиш монитор или с ком порт

Пробвай с флашка

Какво печеля с тов след като сд-то и устройството са работещи а си чете от сд-то ?
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #14 -: Nov 17, 2011, 10:12 »
@Damp1r3 Пробвай това да видим дали ще ти зареди LiveCD-то.Стартираш го и като ти излезе екарна с опциите за зареждане чукаш бутона Tab и с бутона BackSpace триеш последната опция quit splash -- и на нейно място пишеш nomodeset и чукаш ENTER да почне да зарежда.Надявам се това да помогне.Успех. :)
Активен