Автор Тема: Сравнения между Gentoo и сродните му дистрибуции  (Прочетена 8155 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
И това по какъв начин ти помага? Така или иначе ще ти се наложи да го направиш преди да ъпдейтваш системата. Когато го направиш ще си имаш Manifest файл с подменена хеш сума.

Не случайно питах за разликата между сигнатури и просто хеш суми ехех :)

Имам чувството че те гони комплекс за малоценност. И си изливаш цялата помия тук.

Френд, а ти не допускаш ли варианта, че в неговия компютър може да няма нищо ценно и да го боли гъзъ(както се казва), ако го хакнат, но компютрите които обслужва срещу заплащане има защо да ги хакват и на него да му се плаща за да ги зщитава и предпазва!?
Не бех казал, че е излишна параноя това което коментира!

Случайно да си чел че има камара дистрибуции с повишено ниво на сигурност, дори параноично.. При което дори ти самия като собственик не можеш да посетиш други папки освен твоята домашна.

Това може да се направи на всяка дистрибуция, и това което той избълва изобщо не е обективно. Той в момента гледа как да спомене че Дебиан/Убунту били великата работа...

Аз няма да споря по този въпрос, само ще пусна един линк и толкоз.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardened_Gentoo

Лек ден !
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами то всяка дистрибуция си има предимства и недостатъци, но на първо и второ място в дистроуоч са Минт и Убунту, а на пето Дебиан, явно Дебиан подхода към нещата има повече предимства!

На мен например, много смешно ми звучи това, "аз искам да правя нещата, а не компютъра вместо мен" и други от този род! Ако имаш фирма в която се работи на компютри и плащаш заплати на хора които работят на тях, дали ще разсъждаваш по този начин когато една и съща работа се върши за много повече време от работника?
Аз като чета такива работи, дори някакво първоначално желание да съм имал да пробвам една такава дистрибуция ще се изпари.
За някакви конкретни неща, може и да има предимства, но в общия случай си е недостатък.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ами то всяка дистрибуция си има предимства и недостатъци, но на първо и второ място в дистроуоч са Минт и Убунту, а на пето Дебиан, явно Дебиан подхода към нещата има повече предимства!
//Извън темата: Тази класация много хора я цитират, но не съм сигурен дали забелязват, че тя е по
Цитат
Позиция на Страницата по Брой Преглеждания
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Абе, гледаш, гледаш, пък изтеглиш. Направо си е обективна и за потреблението.  Докато беше с Гном 2, Убунту водеше в класацията. Щом мина на Юнити, Ментата, която си беше запазила двойката ,излезе с едни гърди напред. Въпреки, че е дериват на Убунту. С Мint Debian също уцелиха десетката, защото това е един от малкото начини начинаещ потребител да се сдобие с настроен за работа Дебиан с включени декодери и голяма колекция от драйвъри за софтуер. Излезе ли LMD с KDE, очаквам още по- блестящо бъдеще за тази дистрибуция.
« Последна редакция: Dec 28, 2011, 11:00 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат

Аз няма да споря по този въпрос, само ще пусна един линк и толкоз.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardened_Gentoo


Абе Роце, ама те и там не са си решили проблема със сигурните ъпдейти. Как може такова нещо. Как може питам аз. Дори Windows update-ите са подписани :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами то всяка дистрибуция си има предимства и недостатъци, но на първо и второ място в дистроуоч са Минт и Убунту, а на пето Дебиан, явно Дебиан подхода към нещата има повече предимства!
//Извън темата: Тази класация много хора я цитират, но не съм сигурен дали забелязват, че тя е по
Цитат
Позиция на Страницата по Брой Преглеждания

laskov, по същата система изчисляват, че и Линукс е с пазарен дял около 1%, Уиндоус с над 90 и Мак с около 5, но нали се сещаш, че болшинството Линукс машини действат като разни сървъри и никой от тях не зяпа по сайтовете от които те си вадят статиката!?

Та, по тази логика, ако говорим за десктопи, статистиката им е вярна, но ако говорим за брой машини не им вярвам!
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Цитат
Случайно да си чел че има камара дистрибуции с повишено ниво на сигурност, дори параноично.. При което дори ти самия като собственик не можеш да посетиш други папки освен твоята домашна.

о.О

1) подписаните пакети са нещо задалжително
2) chroot-натите потребители за sftp/ftp са абсолютно задължителни

Естествено това за AMD това не е проблем, защото той ръчно си подписва пакетите с awk, и си прави нещата така както тои си ги харесва, а не както пустата система-"обвивка" му предлага...
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Цитат
Случайно да си чел че има камара дистрибуции с повишено ниво на сигурност, дори параноично.. При което дори ти самия като собственик не можеш да посетиш други папки освен твоята домашна.

о.О

1) подписаните пакети са нещо задалжително
2) chroot-натите потребители за sftp/ftp са абсолютно задължителни

Естествено това за AMD това не е проблем, защото той ръчно си подписва пакетите с awk, и си прави нещата така както тои си ги харесва, а не както пустата система-"обвивка" му предлага...

Ан така +1 :)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.