Автор Тема: проблем при инсталацията на backtrack 5  (Прочетена 10480 пъти)

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
значи записах си на диск бектрак и направих виртуална ос чрез виртуалбокс ... та буутва се без проблем но после ми излиза някакво поле кадето трябва да напиша някаква команда пробвах с стартх и още куп команди но без резултат .. ако някой е имал същия проблем да сподели .. много ми е спешно  :(
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #1 -: Feb 02, 2012, 21:34 »
Цитат
A:\

Майкооо - ами пич, не си подкарал backtrack-a :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #2 -: Feb 02, 2012, 21:38 »
а как да го подкарам  ??? ??? ??? като напиша "А:\" никакъф резултат... да не би да иска отделен дял на хард диска .. и да му задам траекторията ..

p.s Мисля че грешката ми е при записването на диска .. записах направо исото а май трябваше да го моунтна с демон тоолса и да прехвърля файловете .. ако е така значи доста съм прост .. утре ще го пробвам че свършиха двд дисковете  ;D
« Последна редакция: Feb 02, 2012, 23:21 от ancho11 »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #3 -: Feb 03, 2012, 01:10 »
а как да го подкарам  ??? ??? ??? като напиша "А:\" никакъф резултат... да не би да иска отделен дял на хард диска .. и да му задам траекторията ..

p.s Мисля че грешката ми е при записването на диска .. записах направо исото а май трябваше да го моунтна с демон тоолса и да прехвърля файловете .. ако е така значи доста съм прост .. утре ще го пробвам че свършиха двд дисковете  ;D
Така като ти чета писанията на теб не ти трябва човек който разбира от Линукс,в частност от Backtrack,a на теб ти трябва стрелец с гаубица.Значи записваш .ISO-то на диск като образ и после го зареждаш във Виртуалната машина.Преценяш метеорологичните условия като сняг,вятър и студ,най вече.От там задаваш траекторията във Виртуалната машина и ще поразиш целта на 100%.Шегувам се.От ТУК  ще видиш как се настройва и инсталира ОС на VirtualBox.Примера е за Уиндоус XP,но принципа е един и същ с инсталацията и на Линукс.Успех.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #4 -: Feb 03, 2012, 06:50 »
Изтегли 5.1 версията
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #5 -: Feb 03, 2012, 10:54 »
А ако си направя виртуална ос на уин хп ще стане ли мойта работа или задължително трябва да е на линукс ?

п.с Проблем с инсталирването на виртуалната ос нямам ... нали по принцип бектрак-а си е операционна система и би трябвало като я имам на диск да си се буутне и инсталне без проблем .. та буутва се както виждате но самата инсталация не тръгва та това ме интересува засто е така ...  ???
« Последна редакция: Feb 03, 2012, 13:32 от ancho11 »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #6 -: Feb 03, 2012, 16:22 »
Казах ти по-горе да си изтеглиш BackTrack 5 R1 Ако искаш да го използваш за "кракване" на мрежи само ,изобщо не ти трябва.Необходимите програми се теглят и стават за всякаква дистрибуция (почти).Не е лошо да понаучиш елементарните работи за линукс първо ,а после тогава да ставаш хакер.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #7 -: Feb 03, 2012, 17:02 »
добре тръгна си бектрака обаче като напиша първата команда iwconfig wlan0 mode monitoring ми излиза no such device .. малко помощт ако може
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #8 -: Feb 03, 2012, 17:08 »
добре тръгна си бектрака обаче като напиша първата команда iwconfig wlan0 mode monitoring ми излиза no such device .. малко помощт ако може
Командата ти е грешна.Препоръчвам ти да си инсталираш някой графичен инструмент да си начешеш крастата.То всъщност има инсталирани в дистрото.
Активен

stan_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #9 -: Feb 03, 2012, 17:15 »
Ха, за какво бил BackTrack-a :D. Както каза АрисТокраТ понаучи малко линукса. Сигурен ли си, че wlan0 ти е бежичната карта? За хакването на мрежи всяка дистрибуция ще ти свърши работа стига да знаеш какви инструменти ти трябват. А тях ги има и за Уиндоус. И без да се обиждаш ;), но силно се съмнявам, че някой тук ще ти обърне голямо внимание, след като стана ясно какви са целите ти. Има достатъчно информация из нета и ще трябва да разчиташ на себе си предимно за да си навържеш нещата.
Активен

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #10 -: Feb 03, 2012, 17:17 »
а можеш ли да ме упътиш трябва ми просто да разбия един wpa-psk  и за нищо друго  ;D
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #11 -: Feb 03, 2012, 17:20 »
а можеш ли да ме упътиш трябва ми просто да разбия един wpa-psk  и за нищо друго  ;D
;D ;D ;D Ти си избра обаче мрежа WPА-PSK.Ако не искаш да се разочароваш още в началото по-добре набележи някой WEP.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #12 -: Feb 03, 2012, 17:25 »
а можеш ли да ме упътиш трябва ми просто да разбия един wpa-psk  и за нищо друго  ;D

Аз мога: http://www.gat3way.eu/index.php
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ancho11

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #13 -: Feb 03, 2012, 19:41 »
о не тъкмо се начетох за този бектрак .. и накрая ми сервирате че нямало да стане  :( поне доколкото имам някакви познания проблемът ми е сега че не ми излизат никакви мрежи .. задължително ли е да имам wireless adaptor или и с мойто си wifi ще стане  ???
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: проблем при инсталацията на backtrack 5
« Отговор #14 -: Feb 03, 2012, 19:44 »
Цитат
задължително ли е да имам wireless adaptor или и с мойто си wifi ще стане

Я пак???
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с инсталацията на Backtrack
Настройка на хардуер
LanMan 8 10258 Последна публикация Dec 22, 2009, 19:17
от werewolfvac
BackTrack
Настройка на хардуер
Gobot 3 6026 Последна публикация Aug 25, 2009, 15:00
от tyuio
Помощ за BackTrack 4
Кошче
Did0_ 22 8487 Последна публикация Mar 30, 2011, 00:52
от dimchocakov
Проблем с Backtrack 4,ядро 2.6.35.8 smp
Настройка на хардуер
barashka 0 1749 Последна публикация Feb 03, 2011, 18:21
от barashka
BackTrack 4 - проблем
Настройка на хардуер
WaZzaP 3 2258 Последна публикация Sep 15, 2011, 23:42
от kiko_99319