Автор Тема: Възможна ли е инсталация на Ubuntu 10.10 на SD карта от USB флашка?  (Прочетена 1590 пъти)

johnny_78

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Привет отново.
    Имам една малка "задачка" Трабва на едно малко нетбукче ASUS с повреден SSD диск да инсталирам линукс на SD картата му (8GB). Имам бутваща USB флашка от която стартирам Убунту 10.10 Предлага ми възможност или лайв или инсталация, избирам съответно инсталация посочвам SD картата инсталацията минава нормално рестартирам махам USB-то и ...... черен екран с мигащ курсор. Къде бъркам и възможно ли е въобще това което искам да постигна.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Привет отново.
    Имам една малка "задачка" Трабва на едно малко нетбукче ASUS с повреден SSD диск да инсталирам линукс на SD картата му (8GB). Имам бутваща USB флашка от която стартирам Убунту 10.10 Предлага ми възможност или лайв или инсталация, избирам съответно инсталация посочвам SD картата инсталацията минава нормално рестартирам махам USB-то и ...... черен екран с мигащ курсор. Къде бъркам и възможно ли е въобще това което искам да постигна.

А от биоса му нагласен ли е да буутва от картата, а не от диска?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не съм правил инсталация върху карта - памет, но може би прoблемът е от GRUB.  Къде си  задал да се инсталира ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

johnny_78

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
От BIOS-а по дефоут е зададена SD картата (понеже ASUSA няма хард),  в началото на самата инсталация Убунтуто ме пита къде да направи инсталацията аз му посочвам SD картата.
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
ССД харда е изваден или просто не работи? Ако ссд диска е вътре в асус-а, по дефолт там се записва mbr. Трябва при инсталацията да му зададеш да се запише в /dev/sdb.
И да, инсталацията е възможна. Изпробвано е на eeepc 1000h.
« Последна редакция: Apr 22, 2012, 21:31 от fanfolet »
Активен

johnny_78

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
От BIOS-а харда е изключен а и там не се вижда понеже е изгорял инсталацията става точно на оказаното място /dev/sdb
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 9214 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 13928 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 9468 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 23740 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 9756 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu