Автор Тема: Как да се появи най-горната лента на прозореца?  (Прочетена 1249 пъти)

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
След намесата на детски палави ръчички, открих че най-горната лента на всички прозорци ми липсва. (тоест там където са title bar buttons). Опитах да стартирам window manager, но не ми позволява. Прикачам файл, в който се вижда как изглеждат сега прозорците. Нито мога да ги местя, нито мога да ги ресайзна, затворя или каквото и да е.
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Alt+F2 и изпълняваш командата

compiz --replace
Активен

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Да опитах с Alt+F2, но не се получава. Аз се опитвам да си върна бордерите, title bar-a.
Активен

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Проблема претърпя развитие. След дълго ръчкане установих, че window manager-a въобще не се стартира. След написване в конзолата на xfwm4, всичко е ок. Но не мога да установя защо не се стартира сам. Идеи?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Когато нещата по графичната среда се омажат, просто отваряш файловият мениджър, натискаш Alt+H да се покажат скритите папки и изтриваш съдържанието на папка .config.
http://s19.postimage.org/kdhje47ch/2012_05_21_204420_1024x768_scrot.png
След рестарта системата ще е като новоинсталирана.
За всеки случай, преинсталирай xfwm4 и инсталирай xfwm4-themes
« Последна редакция: May 21, 2012, 20:45 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Активен

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Хора, страхотни сте. Благодаря Ви много. Не само, че оправихме проблема, ами научих нови неща.
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Сега, за да си и ти полезен, вземи и напиши как си решил проблема.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Когато нещата по графичната среда се омажат, просто отваряш файловият мениджър, натискаш Alt+H да се покажат скритите папки и изтриваш съдържанието на папка .config.
http://s19.postimage.org/kdhje47ch/2012_05_21_204420_1024x768_scrot.png
След рестарта системата ще е като новоинсталирана.
За всеки случай, преинсталирай xfwm4 и инсталирай xfwm4-themes

Мда, в такива като неговия случай, точно това е решението и въпреки, че и аз не веднъж съм прибягвал до това решение, не ми дойде на ум за му го предложа преди теб :D
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Когато нещата по графичната среда се омажат, просто отваряш файловият мениджър, натискаш Alt+H да се покажат скритите папки и изтриваш съдържанието на папка .config.
http://s19.postimage.org/kdhje47ch/2012_05_21_204420_1024x768_scrot.png
След рестарта системата ще е като новоинсталирана.
За всеки случай, преинсталирай xfwm4 и инсталирай xfwm4-themes

Мда, в такива като неговия случай, точно това е решението и въпреки, че и аз не веднъж съм прибягвал до това решение, не ми дойде на ум за му го предложа преди теб :D
Съмнявам се, че в конкретния случай точно това е решението. По-скоро е помогнал линкът, който е дал fanfolet.

А най-вероятната причина да се стигне до проблема, е пипане по настройките на сесията (xfce4-session-settings):

Ако от този списък се изтрие xfwm4 (Quit Program), тогава ще се запази потребителска сесия, в която няма да има мениджър на прозорци.
Ако се изтрият запазените сесии (онези в ~/.cache/sessions/), тогава нещата се връщат в началното положение.

Но Lilimg може да каже какво точно е решило проблема.
« Последна редакция: May 22, 2012, 02:42 от trosho »
Активен

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Да, голяма съм овцъ, поправям се веднага. :) Просто добавих window manager-a в Settings Manager->Session and Startup->Application Autostart. Reboot и всичко е както преди.

Ползвах линка на fanfolet, но и другата информация ми беше много useful. Още веднъж много Ви благодаря на всички за бързата и адекватна намеса.
« Последна редакция: May 22, 2012, 06:43 от Lilimg »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
//Извън темата: Много приятна тема! Не можах да се сдържа! :) И да, Линукс ще го бъде, щом даже и детски палави ръчички са се заели да го пипат :) ! А "Lilimg" да не би да е Лили от Математическата гимназия? :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Lilimg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
@laskov: Много ясно, че ще го бъде. Когато едно нещо е добро няма как да не го бъде.
Не, не съм от Математическата гимназия  :)
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
/off детски палави ръчички трябва да пипат само в профила "детски палави ръчички", не в профила на мама, татко, батко и/или кака. Че аз и на половинката не давам да ми работи в профила, и въобще не искам да виждам как си е оа...ла десктопа с файлове, връзки и папки. Представям си ако евентуално бях допуснал това да става в моя профил. Да не споменавам, че тоя тапет дето е сложила може и да ми харесва, но все пак не ми е избор №1.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.