Набързо нахвърлях едни идеи и ги поствам без много мислене и редактиране:
Ще опиша моето виждане за едно такова начинание:
Преди деня Х отдели ден-два да си проиграеш практическата част в самата зала за презентация! Да няма после изненади

Осигури едно 3-4 компютъра! Твоя Arch, един "жив" CentOS , един "жив" Ubuntu, един "жив" OpenSuse, че даже и "живо" PC-BSD. Така ще представиш примери за Linux за напреднали, за корпорации и за домашен потребител с най-популярните десктоп среди и BSD с KDE, което на вид ще изглежда същото като Suse, но ще им покажеш , че под повърхноста е различно. Същевременно може на някоя стара щайга да сложиш рутерска дистрибуция. Да се демонстрира FreeNAS също е добра идея. Също може да се покаже GeexBox. Нагледно ще се покаже гъвкавоста на свободния софтуер и как отворената му същност позволява на луди и креативни глави по света да го използват според нуждите и според вкуса.
Може на твоя Arch примерно да се инсталират няколко виртуални машини с рутер, медия, нас и през уебинтерфейса да демонстрираш настройките и възможностите на отделния продукт. Примерно хоста е Arch и гостите са IPCop, GeexBox (живо) и FreeNAS. Стартираш ги и през браузъра на хоста се правят настройките. Добре би било тази машина да е свързана към голям екран и да се вижда отдалечко.
Машини:
1. Arch с 3 виртуални машини - инсталиран IPCop, инсталиран FreeNAS и "жив" GeexBox. На исо файла на GeexBox може да си вкараш някой клип със субтитри, песен и снимки, за да се покаже нагледно какво прави това чудо. Или пък още по-добре да се сложат на FreeNAS-a файловете (самба) и по мрежата, с рутер IPCop, да се преглеждат с GeexBox, който има auto-discovery за самба.
Демо - копираш (пред аудиторията) от Arch мултимедийните файлове на FreeNAS и после ги преглеждаш с Geexbox.Разбира се за тази мрежа се грижи рутера IPCop.
2. CentOS - "жив"
3. Ubuntu - "живо"
4. OpenSuse - "живо" и смяна с PC-BSD - "живо"
На "живите" машини ще могат да пипнат и усетят. Добре би било да им махнеш хардовете, ако има важна информация на тях. Да не стане някой язък

Също на "живите" машини може да се демоснтрират и по-скромни и пъргави работни среди и уиндоу мениджъри, които биха могли да служат на по-скромни компютри.
Всъщност сега ми светва, че е добре на една от "живите" машини да има дистро с добра мултимедийна поддръжка. Да речем Mint като най-нашумял сега. И обяснението защо корпоративно насочените дистрибуции от отвъд идват без поддръжка на много разпространени и ползвани формати. Може Ubuntu да се смени с Mint и да се покаже, че е отроче на предната и как това е възможно в света на отворения софтуер.
Доста работа, но имаш 2 месеца за подготовката.