Автор Тема: vuyo  (Прочетена 4883 пъти)

edmon

  • Гост
vuyo
« -: Sep 08, 2012, 23:00 »
Възможно ли е всички по-малки и по-средни интернет доставчици да се обединят и да блокират достъпа на клиентите си до така добре рекламирания домейн войо.беге :)))
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #1 -: Sep 09, 2012, 02:55 »
Според мен не.
Незаконно е.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: vuyo
« Отговор #2 -: Sep 09, 2012, 03:32 »
Не се притеснявай, в момента са много зле нещата с него. По данните на брояча според мен ще го спрат до има, няма 6 месеца...

Да не говорим, че един от тракерите вече им пиратства абсолютно всичко, което качват :D
Горкичките, някой ги е прецакал, че rtmpe e сигурен и надежден протокол...
Въпреки невероятното количество реклама, резултата е катастрофален.
Още от сега им казвам - сбогом :)
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: vuyo
« Отговор #3 -: Sep 09, 2012, 04:34 »
Блокирането на един сайт нарушава неутралноста на мрежата.

Ако днес ще е сайта уйо.бг, утре ще е пиратския_залив, а утре линукс-бг...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: vuyo
« Отговор #4 -: Sep 09, 2012, 10:02 »
Легендите разправят, че БТК няколко пъти е рязал достъпа и до ФТЛ, и до БОЛ, и до Дата, и до Арена, и до Замунда, че и до брега. Това аз съм научавал от  новините, защото не съм им чест посетител на тези места. В момента има достъп до тях де.

Според мен не трябва „пиратите“ да се отнасят толкова лошо с този Вую. Така само наливат вода в мелницата на спонсорите на Блатечки. Нали искахме платена услуга. Те ни я. И до колкото разбирам от заливащата реклама, там се предлага уникално, актуално съдържание. Отделно от него могат да се гледат любими продукции в избрано от клиента време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #5 -: Sep 09, 2012, 11:02 »
БТК са рязали, но има малка разлика: тогава е имало разпореждане от съответните "органи", и всеки знае, че тези сайтове си го заслужават. Едно е тракер само за Open Source примерно, друго в такъв, в който можеш да намериш всичко. Да режат, не ми пука.

Относно войо-то - не виждам защо на няой трябва да му пука за този сайт? Аз не го ползвам, и не ме интересува ще го спрат ли или няма.... на който не му харесва да прави като мен. А и винаги може да си го спре сам.... echo "127.0.0.1  voyo.bg >> /etc/hosts" :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: vuyo
« Отговор #6 -: Sep 09, 2012, 11:20 »
И на 127.0.0.1 да си пусне поточно видео  :D

Гатьо изчисли, че ако гледаш по три предавания на ден, което си е постижимо, защото са два часа и половина общо, то ти излиза по 10 ст. на продукция. Все пак цената не е кожодерска, а си е доста приемлива.

Ако бях фейсбукър и гледах телевизия, сигурно бих се възползвал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #7 -: Sep 09, 2012, 12:10 »
И на 127.0.0.1 да си пусне поточно видео  :D

Гатьо изчисли, че ако гледаш по три предавания на ден, което си е постижимо, защото са два часа и половина общо, то ти излиза по 10 ст. на продукция. Все пак цената не е кожодерска, а си е доста приемлива.

Ако бях фейсбукър и гледах телевизия, сигурно бих се възползвал.

Именно.
Аз повече съм "за" такива услуги.
Сега, че рекламната им кампания е адски тъпо измислена е вярно.
Че свалянето на пиратски музика/филми/софтуер си е един вид кражба - също е вярно.
Но в рекламата си правят някакво много грубо сравнвние... сякаш казват "щом ти крадеш филми - ние ще крадем коли"....

Така де, всеки е свободен да избира: да свали нещо пиратско, или да го гледа като си плати за това.
Активен

edmon

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #8 -: Sep 09, 2012, 12:36 »
Всъщност и мен просто ме дразни агресивната рекламна кампания! Човек може да остане с впечатление за друго състояние на нещата. Така после тези заблудени хора могат да бъдат използвани за налагане на още по-големи рестрикции спрямо свободното споделяне на информация!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #9 -: Sep 09, 2012, 12:46 »
Всъщност и мен просто ме дразни агресивната рекламна кампания! Човек може да остане с впечатление за друго състояние на нещата. Така после тези заблудени хора могат да бъдат използвани за налагане на още по-големи рестрикции спрямо свободното споделяне на информация!

А ако информацията е със защитени авторски права, и правоносителят не е съгласен да я "споделя свободно"? Предполагам, няма да ти е приятно да си автор на нещо (каквото и да е то), и да го видиш публикувано в zamunda например :)

Трябва да се прави разлика между "свобода" и "свободия" :)
Също като с един колега преди години - ползва кракнати Фотошопи вкъщи да си прави снимки разни, и като му взеха снимката от сайта и я публикуваха на един руски сайт орева всичко.
Според него - не било същото, и било нямало значение, че ползва пиратстван Фотошоп.

И се получи "моето си е мое, чиждото е безплатно"....
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: vuyo
« Отговор #10 -: Sep 09, 2012, 12:49 »
Съжалявам, че ще го кажа, но твоя приятел е лицемер.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: vuyo
« Отговор #11 -: Sep 09, 2012, 12:54 »
Съжалявам, че ще го кажа, но твоя приятел е лицемер.

Е аз какво мислиш му казах?
Не може да претендираш за авторско право въху нещо, което си създал с друго нещо, което друго нещо си откраднал :)
Като иска - да ползва GIMP.
Защото при тази ситуация (с кракнатия фотошоп) никой съд няма да уважи искането му за уреждане на каквото и да е авторско право.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: vuyo
« Отговор #12 -: Sep 09, 2012, 14:40 »
Е първи стъпки... оттатък си имат Hulu + Netflix които нямат никаква кабелна инфраструктура. Само интернет и поточно видео.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: vuyo
« Отговор #13 -: Sep 09, 2012, 15:43 »
Легендите разправят, че БТК няколко пъти е рязал достъпа и до ФТЛ, и до БОЛ, и до Дата, и до Арена, и до Замунда, че и до брега. Това аз съм научавал от  новините, защото не съм им чест посетител на тези места. В момента има достъп до тях де.

Според мен не трябва „пиратите“ да се отнасят толкова лошо с този Вую. Така само наливат вода в мелницата на спонсорите на Блатечки. Нали искахме платена услуга. Те ни я. И до колкото разбирам от заливащата реклама, там се предлага уникално, актуално съдържание. Отделно от него могат да се гледат любими продукции в избрано от клиента време.

Ти сигурно се шегуваш -- съдържанието нито е актуално, нито е уникално. „Ловци на митове“, сезон 1 -- уникален или актуален?! Просто цялата простотия с този сайт е ако мине да се съберат някакви пари.

Единственото уникално нещо свързано с този сайт са уникално тъпите им антипиратски клипове, които даже не си струва да се коментират.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: vuyo
« Отговор #14 -: Sep 09, 2012, 15:57 »
Ами, ако се съди по рекламите, вчера са давали пряко от Москва мача на световния шампион свръх тежка категория при професионалистите. Никоя телевизия, не го е давала. За мен това е уникално и актуално. Вярно, аз не обичам бокс, но който обича, защо да не плати?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear