Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67757 пъти)

nikito_blend

  • Гост
Активен

Mitaka

  • Гост
Проблема е, че има много разбирачи, журналя и всякаква друга паплач, която и идея си няма що е то ядрена енергетика, но пише статии и развива теориии... че дори и изчислява колко още живот оствавл на Козлодуй....
Козлодуй на 50 години ще бъде много, много по-опасен от една нова АЕЦ... но какво разбирам аз?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Добре де, Митака, нали няма да отречеш, че АЕЦ е остаряла и опасна технология?
Освен това, колко са разходите за извеждане от експлоатация, за съхранение на ядрените отпадъци, за сигурност (срещу терористи, самолети, ракети, пожар, наводнение, земетресения и т.н.)? Не дай боже да стане някой сакатлък като Чернобил или Фукушима, кой ще поеме отговорността и кой ще плаща щетите, а?
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Ето ви думи на педеройко педерисов, казани преди време:

http://www.youtube.com/watch?v=zbC5Pwqyy_Q&feature=share


И сега, феновете му - как ще коментирате?
Ама изгледайте ЦЕЛИЯ клип.... не отгоре-отгоре.

2017 и 2019 - няма АЕЦ... според него.
А сега мръсната му малоумна уста... дрънка глупости.

Тръгнал е по пътя на Луканов. Дано го настигне скоро. Колкото по-скоро - толкова по-добре.
Активен

Mitaka

  • Гост
Добре де, Митака, нали няма да отречеш, че АЕЦ е остаряла и опасна технология?
Освен това, колко са разходите за извеждане от експлоатация, за съхранение на ядрените отпадъци, за сигурност (срещу терористи, самолети, ракети, пожар, наводнение, земетресения и т.н.)? Не дай боже да стане някой сакатлък като Чернобил или Фукушима, кой ще поеме отговорността и кой ще плаща щетите, а?

Казах ти какъв е проблема - събрали сте се една сюрия разбирачи, които си нямате грам представа от ядрена енергетика, и говорите все едно сте на ясно за какво става въпрос.

АЕЦ е възможно най-сигурната и екологично чиста технология за добив на ел. енергия.
Това, че не знаеш абсолютно нищо по въпроса, и четеш разни четвърторазрядни източници си е твой проблем.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Хаха не знам, но днес гледах откъс от някаква дискусия, където бившия министър на енергетиката на Русия обясняваше неща от сорта на "вие малоумни ли сте бе, за какво ви е този АЕЦ", а Р.Овч се беше разпенил и дрънкаше за дисиденти. Щях да падна, жалко че беше кратко. Търся пълен запис, отдавна не съм се хилил така докато гледам новините :)

П.П тук го намерих в съкратен вид:

http://bnt.bg/bg/news/view/93352/bsp_i_gerb_sporjat_za_pismata_na_rwe

от 2:20 някъде нататък. Няма такъв смях. Тоя тъпак Овчаров е доста жалък и колкото да не мога да понасям сегашните управляващи, въобще не искам да му гледам грозната физиономия. Ако БСП искат да спечелят изборите трябва да го разкарат. Мястото му е в Гуантанамо :)
« Последна редакция: Jan 23, 2013, 00:38 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Добре де, Митака, нали няма да отречеш, че АЕЦ е остаряла и опасна технология?
Освен това, колко са разходите за извеждане от експлоатация, за съхранение на ядрените отпадъци, за сигурност (срещу терористи, самолети, ракети, пожар, наводнение, земетресения и т.н.)? Не дай боже да стане някой сакатлък като Чернобил или Фукушима, кой ще поеме отговорността и кой ще плаща щетите, а?

Казах ти какъв е проблема - събрали сте се една сюрия разбирачи, които си нямате грам представа от ядрена енергетика, и говорите все едно сте на ясно за какво става въпрос.

АЕЦ е възможно най-сигурната и екологично чиста технология за добив на ел. енергия.
Това, че не знаеш абсолютно нищо по въпроса, и четеш разни четвърторазрядни източници си е твой проблем.
+1
Активен

Mitaka

  • Гост
Хаха не знам, но днес гледах откъс от някаква дискусия, където бившия министър на енергетиката на Русия обясняваше неща от сорта на "вие малоумни ли сте бе, за какво ви е този АЕЦ", а Р.Овч се беше разпенил и дрънкаше за дисиденти. Щях да падна, жалко че беше кратко. Търся пълен запис, отдавна не съм се хилил така докато гледам новините :)

П.П тук го намерих в съкратен вид:

http://bnt.bg/bg/news/view/93352/bsp_i_gerb_sporjat_za_pismata_na_rwe

от 2:20 някъде нататък. Няма такъв смях. Тоя тъпак Овчаров е доста жалък и колкото да не мога да понасям сегашните управляващи, въобще не искам да му гледам грозната физиономия. Ако БСП искат да спечелят изборите трябва да го разкарат. Мястото му е в Гуантанамо :)

Гледах го...
И Р. Овч. може да е всякакъв, ама В. Сидеров /знаем какво е личното му мнение за Р. Овч. и БСП/ беше прав за едно:
Тоя пиян руснак не е никой, за да се държи по такъв начин с български наоден представител в България!!!

Какво ли ще се получи, ако бивш български министър отиде в Русия и се държи по този начин?
Защото и аз съм съгласен с мнението на Сидеров в този случай!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Това, че не знаеш абсолютно нищо по въпроса, и четеш разни четвърторазрядни източници си е твой проблем.

Виж сега, знам че си учил енергетика и си защитаваш интереса (а бе то да ти кажа 6 години са си сериозна промивка на мозъка. Нали знаеш, че една лъжа повторена 100 пъти става истина, а како да говорим за 6 години индоктриниране).

Както и да е, за тези, които снощи не са гледали "Референдум":

http://bnt.bg/bg/productions/74/edition/28688/referendum_22_januari_2013_za_i_protiv_izgrajdaneto_na_nova_jadrena_centrala
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Това, че не знаеш абсолютно нищо по въпроса, и четеш разни четвърторазрядни източници си е твой проблем.

Виж сега, знам че си учил енергетика и си защитаваш интереса (а бе то да ти кажа 6 години са си сериозна промивка на мозъка. Нали знаеш, че една лъжа повторена 100 пъти става истина, а како да говорим за 6 години индоктриниране).

Както и да е, за тези, които снощи не са гледали "Референдум":

http://bnt.bg/bg/productions/74/edition/28688/referendum_22_januari_2013_za_i_protiv_izgrajdaneto_na_nova_jadrena_centrala

Не гледам подобни простотии, по изброените по-горе причини!!!
А именно: там говорят хора, които си нямат представа от енергетика....  и говорят каквото им е казано да говорят, т.е. партийни интереси :)

И като казахме партийни интереси, моля, коментирай това:

http://www.youtube.com/watch?v=zbC5Pwqyy_Q&feature=share

И защо бб пак, за пореден /но не последен/ път си завъртя гъза.

А щом казваш, че университетите имат интерес да промиват мозъци... ОК. Твое право.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Аз за Бойко не отговарям, имам си глава на раменете. Тия въпроси ги задавай на него.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Аз за Бойко не отговарям, имам си глава на раменете. Тия въпроси ги задавай на него.  [_]3

Сигуно се сещаш през коя част на тялото ми е за бойко :)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Митак и аз съм запознат с енергетиката отблизо, та ти казвам да ги зарежеш тия суфорумници, без друго повечето са драскачи на код и е безсмислено да им се говори за енергетика, това е като да им говориш за жени... Хабер си нямат. ;-)

П.с. друг начин няма... Коня си е кон с капаци или без. Затова винаги някой го язди или впряга... Не си трови нервите, ами давай да ходим да си гласуваме.

Не случайно не пиша в тази тема, просто е кауза пердута...
Активен

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил

И като казахме партийни интереси, моля, коментирай това:

http://www.youtube.com/watch?v=zbC5Pwqyy_Q&feature=share

И защо бб пак, за пореден /но не последен/ път си завъртя гъза.

А щом казваш, че университетите имат интерес да промиват мозъци... ОК. Твое право.
След въпросното интервю, в мен се затвърждава напоследък мнението, че
цялата работа с този референдум явно не е за атомната енергетика, а маскирано проучване за идващите избори, за да си преценяват силите как ще действат, когато дойдат изборите.

Иначе атомна енергетика трябва да се развива в България.
Тук се спомена технология като термоядрения синтез.
Когато дойде такъв момент, то научните среди които са в атомната енергетика ще бъдат същите разполагащи с потенциала да внедрят нова технология(евентуално термоядрен синтез).
Простия пример: ако ви огранича достъп до дадена технология(нали тук повечето са от ИТ бранша), няма как вие да се развивате в тази насока. Или вероятно ще забегнете в друга държава за да се развивате.
Същото е и с атомната енергетика.

Друг важен фактор е: държава имаща на своята територия разположена АЕЦ, се гледа с други очи от общността при евентуален военен конфликт.
Т.е. биха ли си позволили определени лобита в бъдеще да въвлекат държава като България във военен конфликт, ако има на територията си АЕЦ. Сами си преценете.

Аз мен лично, този важен гео-политико-икономически въпрос, да го дадат да се решава на непросветения български народ е малко странен.
То ясно се вижда и в анкетата тук разцеплението, а се очаква че все пак тук има начетени хора, та какво остава за онези хора, които нямат и този умствен потенциал.




« Последна редакция: Jan 23, 2013, 13:12 от Slevin_ »
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Не случайно не пиша в тази тема, просто е кауза пердута...

Много хора си мислят, че като построим нова ядрена централа едва ли не комунизма ще се върне и кебапчетата отново ще са по 10 ст., а тока 2 ст. Е, няма такъв филм.

Друг важен фактор е: държава имаща на своята територия разположена АЕЦ, се гледа с други очи от общността при евентуален военен конфликт.
Т.е. биха ли си позволили определени лобита в бъдеще да въвлекат държава като България във военен конфликт, ако има на територията си АЕЦ. Сами си преценете.

Това е единственият разумен аргумент за Белене, но не ми изтъквайте икономически причини. Да бяха го заявили политиците открито и ясно, какво баламосват народа с празни приказки. Да излезнат и да кажат "Господа другари, ще строим нова атомна централа-бомба, щото чалмите чакат на входа на Европа и трябва да се подсигурим."
Преди време имаше идея за АЕЦ Ивайловград, което щеше да е по-подходящо място, ама нещо се разсъхна работата.
Активен

Без правила няма игра
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
« назад напред »