Автор Тема: Ubuntu Phone  (Прочетена 11841 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #15 -: Jan 03, 2013, 12:40 »
Убунту форевер! Май трябва да започвам да свиквам с тъпото Унити, но мамицата му, налага ми се да ползвам и Уиндоус и ми е голям проблем с тези леви и десни бутони!

Нямаш ли инсталиран gconf-editor за да преместиш бутоните ?

Не ми е проблем преместването на бутоните, но ефекта е само когато не е на цял екран! Като разтворя на цял екран и пак всичко е в ляво!
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #16 -: Jan 03, 2013, 18:01 »
В ляво е много по-удобно... Още едно време, когато го вкарваха в МАК-овете, бяха правени големи проучвания...
И действително ми е по-лесно от лявата страна... Трябва да свикнете... ::)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #17 -: Jan 03, 2013, 18:36 »
Не ми е проблем да свикна, а това, че ползвам и Уиндоус за не малко неща и ми е проблем на единия компютър от ляво, а на другия от дясно!
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #18 -: Jan 03, 2013, 19:15 »
Не ми е проблем да свикна, а това, че ползвам и Уиндоус за не малко неща и ми е проблем на единия компютър от ляво, а на другия от дясно!

Мини на OSX тъкмо всичко ще ти е от една страна и на единия и на другия компютър.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #19 -: Jan 03, 2013, 19:48 »
Не ми е проблем да свикна, а това, че ползвам и Уиндоус за не малко неща и ми е проблем на единия компютър от ляво, а на другия от дясно!

Мини на OSX тъкмо всичко ще ти е от една страна и на единия и на другия компютър.

Да, но нещата в бозата за които нямам алтернатива в Линукс, нямат алтернатива и при 'шитите :D
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #20 -: Jan 03, 2013, 23:22 »
Да пусна освен друга тема за бутоните в Убунту и бозата ?  ;D
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6288
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #21 -: Jan 04, 2013, 07:22 »
Е, хайде пък вие! За едни бутони се хванахте.  ;D То това е като лявото и дясното движение на автомобилите в различните държави. Преди да свикнеш, рискуваш да се натресеш челно в някого, но се свиква и с това. На мен вече не ми прави впечатление. Даже не се и замислям. Главата ми сама решава накъде да върти волана, в зависимост от това, къде се намирам. Те така ще е и с бутончетата на прозорците.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #22 -: Jan 04, 2013, 10:22 »

Второ е липса на софтуер, ама какъвто и да е софтуер... Това, дали може да подкара десктоп вариантът на Скайп, ми е през оная работа, просто защото той е непотребен на малък тъч...

Ще използват ядрото на Андроида (с леки модификации) - така, че ще има липса на софтуер, колкото Андроида има липса. Имат си и IDE. Достатъчно на брой предпоставки за богатство на софтуер.
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #23 -: Jan 04, 2013, 12:57 »
Recku - извинявай, ама ти не знаеш ли, че в андроид практически няма таблетен и phablet-ен софтуер ?! Всичко е с интерфейс за телефони ?! (демек ИМА огромна липса на софтуер !)

Да не говорим, че точно Шътъруърт, обясняваше, как няма да ползват DalvikVM-то на андроид, а native C/C++ код !
Което значи, че няма да има съвместимост ! Или поне скоро...
Чакаме някой да портне Dalvik-a, а реално самият Далвик е проблема на андроид и от него идват много лагове...

JVM-то на гугъл, чете точно като SUN-ското JVM от /dev/random всички "случайни" данни, които му трябват...
А /dev/random има прекалено ниска ентропия и от там идва проблемът, че като се изпразни, се получават големите лаг-ове в андроид, докато се генерират нови случайни данни от кърнъла..

Затова и по трасето има разни пачаве, които буквално смучат от /dev/urandom и наливат с канчето в /dev/random...
(но нито един от тези пачове, не е mainline-a... )

И така, това е само един от малкото проблеми в андроида и JVM-то...

Та по-добре да седим мноооого далече от него !
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #24 -: Jan 04, 2013, 13:10 »
Recku - извинявай, ама ти не знаеш ли, че в андроид практически няма таблетен и phablet-ен софтуер ?! Всичко е с интерфейс за телефони ?! (демек ИМА огромна липса на софтуер !)

Да не говорим, че точно Шътъруърт, обясняваше, как няма да ползват DalvikVM-то на андроид, а native C/C++ код !
Което значи, че няма да има съвместимост ! Или поне скоро...
Чакаме някой да портне Dalvik-a, а реално самият Далвик е проблема на андроид и от него идват много лагове...

JVM-то на гугъл, чете точно като SUN-ското JVM от /dev/random всички "случайни" данни, които му трябват...
А /dev/random има прекалено ниска ентропия и от там идва проблемът, че като се изпразни, се получават големите лаг-ове в андроид, докато се генерират нови случайни данни от кърнъла..

Затова и по трасето има разни пачаве, които буквално смучат от /dev/urandom и наливат с канчето в /dev/random...
(но нито един от тези пачове, не е mainline-a... )

И така, това е само един от малкото проблеми в андроида и JVM-то...

Та по-добре да седим мноооого далече от него !

Пак ти казвам, на официалното пускане на пазара на телефона имаш от мен една Нокиа с фенерче.. да не те тревожат подобни неща, докато си я ползваш
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #25 -: Jan 04, 2013, 13:17 »
Предпочитам Nokia, ама Lumia  920, "да не ме тревожат, такива неща " ;)  ::)

Ето и реално ревю на системата, вижда се колко е бавна и тромава, дори при пускането и...
http://news.softpedia.com/news/Watch-Ubuntu-Phone-OS-in-Action-317938.shtml

Вместо от началото да работи бързо и постепенно, да я усерат със софтуера ( което е разбираемо ), пускат поредното тромаво недоносче, което никога ( точно като брат му), няма да стане годен за шир-потреба...
Или ще се ползва от по-бедното население, колкот неможе да си позволи по-качествени продукти или да плаща за софтуер...
« Последна редакция: Jan 04, 2013, 17:00 от vyrgozunqk »
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #26 -: Jan 04, 2013, 20:26 »
отчайващо лагаво е :D

http://www.gsmarena.com/ubuntu_for_phones_announced_arrives_in_early_2014-news-5277.php

до следващата година има много време, да се разработят основните приложения и да се оптимизират нещата...
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #27 -: Jan 04, 2013, 21:58 »
По-лагаво е от HTC Wildfire... axaxaxa
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #28 -: Jan 04, 2013, 23:19 »
Добре де, това не е краен продукт и според мен е доста нормално. На работа имаме разни линукски проекти (нищо общо с телефони, доста различна ниша, но също и доста обща функционалност въпреки това) и знам каква мъка е, особено в началото. Дори само билддването на toolchain и работещо ядро за таргета е някаква супер драма с merge-ване на разни апокрифни git репозиторита на разни доброволци или на производителите на хардуера, оттам до големите драми с графиката и цялата кочина около нея - от драйверите за GPU-то, през wayland, mesa или по-лошо, някакви затворени пребилднати gl библиотеки дето вървяли много добре точно за тази архитектура, та до high-level библиотеката от сорта на qt/gtk отгоре и тъпите й проблеми. Тъй като хардуера може да не е в изобилие и да няма много ясни и лесни процедури за флашване, често първите билдове на софтуера са за x86 за демо цели, колкото да се види поне как ще изглежда. Та аз съм виждал случаи когато първите x86 PoC билдове се влачат ужасно (имам конкретно предвид примерно прословутото gears демо, вървящо с 3-4 fps на 4-ядрен core i7). Има доооооста дълъг път само докато го подкараш да върви на target-а, какво остава да върви мазно. Когато изкарат крайния продукт, тогава си вадете такива изводи, според мен е доста, доста рано на този етап. И не искам да звучи като адвокатстване на отрочето, според мен убунту на телефон не е особено умна идея.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu Phone
« Отговор #29 -: Jan 04, 2013, 23:20 »
Върго, ай на бас, че ще вземе по-голям дял от Уиндоуса :D !
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ubuntu
Настройка на програми
nikolin 2 5223 Последна публикация Mar 28, 2005, 19:50
от nikolin
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 9262 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 23332 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 9576 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu
Лоша новина за Windows Phone - Google спира Google Sync
Коментар
backinblack 27 17586 Последна публикация Dec 16, 2012, 21:00
от backinblack