Автор Тема: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица  (Прочетена 7386 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #1 -: Apr 23, 2013, 14:51 »
Ами да! Ето моите два варианта: 1. Хакваме машината им за печатане на етикети и сменяме с на кирилица. 2. Отваряме гараж и почваме да си (пре)бутилираме наша си Кока-Кола.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bot

  • Гост
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #2 -: Apr 23, 2013, 16:17 »
 3-ти вариянт: да ги бойкотираме като купуваме само Пепси, а когато кока-кола си сменят етикета да бойкотираме пепси по същата причина. Когато бях в Китай ми направи впечатление че на повечето автомобили моделът е изписан на китайски и то защото китайците бойкотирали продукти, надписани на латиница. Та щом те го могат, защо ние не.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #3 -: Apr 23, 2013, 16:19 »
Аз пък викам да им сменим цвета на надписа. Например на зелено. ;D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #4 -: Apr 23, 2013, 16:20 »
Аз се опитвам да бойкотирам всичко газирано, с изключение на естествено газираната вода, бирата и пенливото вино. Не ми пука за азбуката на напитки-боклуци. ;)

П.С. Да не си помислите, че под напитки-боклуци имам пред вид само газирани безалкохолни. За всякакви химично синтезирани коли, оранжади, пуншове, сокчета и т.н. говоря. :)
« Последна редакция: Apr 23, 2013, 16:24 от bop_bop_mara »
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #5 -: Apr 23, 2013, 18:07 »
Марче, аз съм ги спрял от 7-8 години и не съм умрял. Ще ти е по-добре без тях!  :)
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #6 -: Apr 23, 2013, 18:53 »
Марче, аз съм ги спрял от 7-8 години и не съм умрял. Ще ти е по-добре без тях!  :)
Аз почти съм ги спряла. Ама от време на време на приятеля ми му се допива нещо от сорта на Швепс или Лифт. Преди изпити пък пием кола цяла нощ (понеже аз не пия кафе). И другото е когато сме нагости, където не е удобно да предявяваме претенции.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #7 -: Apr 23, 2013, 18:58 »
Марче, аз съм ги спрял от 7-8 години и не съм умрял. Ще ти е по-добре без тях!  :)
Аз почти съм ги спряла. Ама от време на време на приятеля ми му се допива нещо от сорта на Швепс или Лифт. Преди изпити пък пием кола цяла нощ (понеже аз не пия кафе). И другото е когато сме нагости, където не е удобно да предявяваме претенции.

Ще каже човек, че ще живеете вечно...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #8 -: Apr 23, 2013, 19:34 »
Аз пък викам да им сменим цвета на надписа. Например на зелено. ;D

Тогава и дядо Коледа трябва да го направим зелен.  ;D Тъкмо ще е в крак с глобалното затопляне.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #9 -: Apr 23, 2013, 20:12 »
Марче пийте Ред Бул, има повече ефект за това дето ползвате колата. Не разбирам обаче защо не „бойкотираш“ газираната вода. Това е същото без есенцията.

По принцип съм за идеята и то много отдавна, но за целта няма да си направя регистрация в spybook, съжалявам.

Да Ви кажа случка от миналият месец. майка ми си купи скъп телевизор. Беше Sharp. В книжката му (бая дебела) и менютата нямаше грам български никъде. Същият месец, аз си купих от друг магазин „Техно нещо си“ възможно най-евтината духалка за под четиринадесет лева. Абсолютно китайска. Е навсякъде по кутията и дори по нея самата (демек надписите да не се покрива), в листчето А5 сгънато на две играещо роля на книжка, навсякъде, ама навсякъде имаше български.

Е какво е това питам??? Онези ще ми вземат камара пари и няма да ме уважат изобщо нито най-малко, а тоя дето от мен е взел два лева (щото произведителя не вярвам и толкова да е взел от моите под четиринадесет) ми прави евала. Извода, няма да си купя нищо на Шарп, въпреки че бях голям почитател на Заурус, който не си купих единствено, защото бях беден безработен в ония години.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #10 -: Apr 23, 2013, 21:04 »
go_fire, по закон всяка техника трябва да се продава с упътване на български. Ако няма български в оригиналната книжка, обикновено ти дават някакви разпечатани хартии.

И още нещо, не купувайте стока от Технополис - некоректни са и пробутват боклуци. Вече два пъти си патя от тях, но трети път няма да има, защото смятам просто да ги бойкотирам.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #11 -: Apr 23, 2013, 21:07 »
„Техно нещо си“, но не полис не даде такова. Въпросната духалка дето имаше навсякъде български от кутията през „книжката“ до тялото на самият уред беше точно от *полис. Аз имам обратният на твоя опит. Доста неща съм купувал от тях и съм доволен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #12 -: Apr 23, 2013, 21:23 »
Аз пък пия всякакви боклуци (като асеновградско мерло и родна гроздова ракия 55 градусова, кладенчова вода и от първескиня мляко) и още не съм пукнал. Обаче напоследък взех да консумирам и природосъобразните продукти на компанията Кока Кола и Загорка АД (последната я спрях поради политически съображения)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #13 -: Apr 23, 2013, 21:24 »
Кажи си защо, има нещо общо с обсъжданата статия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Да върнем „Кока-Кола“ на кирилица
« Отговор #14 -: Apr 23, 2013, 21:26 »
Защото го написах на кирилица :) значи подкрепям инициативата
Активен