« Отговор #12 -: May 21, 2013, 21:07 »
В конкретния случай с 61-символната парола може би само aircrack-ng, който е доста бавничък. Вероятно и pyrit, не съм му гледал сорса, а и той е мъртъв проект за съжаление. Останалите варианти са oclhashcat-plus, който обаче не подържа пароли над 16 символа, моя софтуер (няма да го споменавам, защото е самореклама), който също има лимит от 32 символа. Може би за уиндоус има някакви варианти, но не мога да кажа със сигурност.
Има един определен проблем, който възниква в момента в който паролата стане над....мммм (64-8-4-1) = 51 символа. В този случай се налага допълнителна SHA1 сметка на всяка итерация и на практика скоростта пада с едно поне 30-40%. Това ако се прави върху процесори е горе-долу ОК, но върху видеокарти има и допълнителни
"наказания" от сорта на повече използвани регистри, branch divergence и т.н. и реално скоростта се срива с доста повече от това. Това като добавим и че имплементацията се усложнява. Затова повечето софтуер за трошене на WPA просто си фиксира един удобен лимит, за мен е 32 символа поради други причини.
P.S а всъщност може би John The Ripper с jumbo пач-а може и да може да ги троши дългите пароли, но нямам идея. Мога да питам де, щото се познавам с няколко от разработчиците им. Техния sha1 CPU код е доста добре пипнат, GPU кода им е кофти за съжаление, може доста да се подобри.
« Последна редакция: May 21, 2013, 21:10 от gat3way »

Активен
"Knowledge is power" - France is Bacon