Автор Тема: Емигрантите  (Прочетена 19100 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Емигрантите
« Отговор #60 -: Nov 05, 2013, 23:15 »
Ееее, да ама до преди 1 година докато бяха само икономическите беше поносимо! Бяха доста по-малко.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #61 -: Nov 05, 2013, 23:21 »
А допреди 6 години беше най-добре, щото сметките бяха чисти, нали така :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #62 -: Nov 05, 2013, 23:47 »
Някой по запознат да ми каже, ако се метна в франкфурт на летището с жената и детето и си изгорим паспортите ще ни приемат ли за сирийски бежанци????

Ми може, стига да не минаваш през паспортния контрол в България. Примерно може по тъмно да прескочиш оградата, да прибягаш и да се скатаеш там където се прибира колесника. Чувал съм че хората, които са го правили, не са оцелявали, но щом продължават да се опитват, не може да няма и успешни опити.

Между другото, интересно ми е какви предимства би имал като сирийски бежанец спрямо това да си български гражданин, особено след края на 2013. Ако мечтаеш да живееш в общежитие за бежанци докато си получиш статута (било то и немско общежитие), то явно има нещо много сбъркано тук, в България. Нещо, за което определено не са виновни никакви чужденци.
« Последна редакция: Nov 05, 2013, 23:54 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #63 -: Nov 05, 2013, 23:54 »
Явно решените е само в цикличност на процесите.
backinblack, извинявай за по-твърдия пример, който ще дам, но такъв ми дойде. Представи си, че те ебат в гъза и го приемеш за даденост (т.е., спираш да се съпротивляваш). В това положение намираш два варианта за последствията - с вазелин, за да боли по-малко, но тогава пък влиза по-надълбоко, и без вазелин, за да му е по-трудно да влиза надълбоко и да се спестят пари за вазелин, но пък повече боли. Тогава решаваш, че явно решението е само в цикличността на двата варианта, за да имаш шанс да се възползваш от положителните им страни спрямо един друг за краткото време в началото на всеки вариант. При положение, че не искаш да те ебат в гъза, сериозно ли ще се примириш с това частно решение, ограничено само в последствията от изначалния проблем, или ще спреш да го приемаш за даденост и ще потърсиш цялостно решение на изначалния проблем?
Ако в този пример избереш цялостното решение, защо отказваш да използваш този подход и за другите ти проблеми, а вместо това се затваряш в рамки от дадености?

Господ не случайно е разделил хората с езици, цвят на кожата, култура и т.н. Защо разтуряме божествения порядък с неолиберални простотии и толерастия?
Като малък много съм пасял крави на село, така че ще използвам тях. Когато оставиш едно стадо крави на някоя ливада за по-дълго, в началото всички си пасат заедно. Малко след това, когато опасат хубавата за тях трева около себе си, тръгват постепенно всяка, накъдето види хубава трева. Ако задремеш за по-дълго и не се погрижиш да ги събереш, ще се събудиш сам и с пръснати крави във всички посоки и надалеч. Да приемем, че не успяваш да ги събереш и всяка продължава по пътя си хиляди години, пръскат се из целия свят, различните климатични условия и различната трева създават у тях физически разлики, които ги правят доста различни, въпреки общото си начало. Да си представим и, че намират начини да си оптимизират пашата, за да се нахранват по-лесно и да намират по-лесно нова трева, но тъй като нямат пряка комуникация с останалите крави, а и тези оптимизации са пряко свързани с конкретните условия, в които се намира всяка крава, те не споделят тези оптимизации и заживяват по различни начини. И ето, че получихме крави с огромни разлики помежду им, въпреки общото им начало. Дали не се е случило така и с хората? Не се ли явява удобно извинение за конфликти този естествен процес, като му се придава някакво божествено решение?

И едно видео за десерт, макар че не се отнася частно само за примерите по-горе. Джиду Кришнамурти - Винаги си търсим лидери.
« Последна редакция: Nov 06, 2013, 00:21 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Емигрантите
« Отговор #64 -: Nov 06, 2013, 00:19 »
Ами аз както виждаш не се примирявам нито с възелин, нито без възелин. В единия вариант трябва почти да не работя и да моля за помощи, а в другия да бачкам като луд, та след като ми вземат 2/3 за тези които не можели и на мен да ми останат малко повече от колкото тези които не работят и рават само.
Виж и върху друго се замислям! Путин отстоява политика, че международното право трябва да е над всичко, че никоя държава не трябва да се намеся във вътрешните работи на друга и все такива хубави неща, но дали щеше да е на същото мнение, ако Русия беше водещата икономическа сила и също той неин президент!?
Та, какво се получава? Сега когато имаме управление на пролетариата спирачка няма докато не се разорят всички все още работещи, но и при дивия капитализъм пък ще има няколко монопола и пак няма да бива!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #65 -: Nov 06, 2013, 00:28 »
Та, какво се получава? Сега когато имаме управление на пролетариата спирачка няма докато не се разорят всички все още работещи, но и при дивия капитализъм пък ще има няколко монопола и пак няма да бива!
Така де, това питам. И двата сценария, които описваш, се ръководят от една и съща презумпция, разпределение на властта и ресурсите, но и при двата не си удовлетворен. Къде търсиш решенията?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Емигрантите
« Отговор #66 -: Nov 06, 2013, 00:37 »
Борбата между доброто и злото е вечна. Днес злото е прекалената защита на пролетариата, а когато доброто победи ще стане то зло :D
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #67 -: Nov 06, 2013, 00:50 »
Борбата между доброто и злото е вечна. Днес злото е прекалената защита на пролетариата, а когато доброто победи ще стане то зло :D
Щом си готов да приемаш дадености, значи в горния пример с вазелина не си избрал цялостното решение. Е, изборът си е твой :)

Видели ли сме цялата Вселена наведнъж, за да навържем логическата връзка между всичко в нея и в резултат на това да кажем обективно кое е добро и кое е зло? Дали решенията ни за това не са крайно субективни? Дали съвместимостта на дадена субективност при един гарантира съвместимост и при друг? А дали приемането на чужда субективност за лична подобрява съвместимостта? Дали масовото егоцентрично приемане на личното субективно мнение за обективно не се явява катализатор на вечните конфронтации между хората, особено касаещите ограничените неща въпроси?
« Последна редакция: Nov 06, 2013, 00:58 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #68 -: Nov 06, 2013, 01:00 »
Ми пробвай да избягаш от природата си, най-близките генетично примери са шимпанзетата и не искаш да знаеш какво представляват техните общества, защото като разбереш колко сходни са с нашите и ще се отчаяш :)

Разбира се, можеше да е по-забавно, примерно хората да имаха силно застъпен свиреп териториален инстинкт и самостоятелност. Може би, ама само може би, тогава нямаше да имаме сегашната цивилизация. Може би не. Може би пък щеше да е доста по-различна. Сигурно нямаше да имаме толкова проблеми с пренаселването и свръх-концентрацията на ресурси. Просто защото когато се концентрират в ръцете на някого, щеше да има прекалено висок интерес някой да му види сметката и това рано или късно да стане. Не знам, не знам...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #69 -: Nov 06, 2013, 01:52 »
Ми пробвай да избягаш от природата си
Ммм... в известна степен може да се каже, че съм го пробвал (даже 2-3 пъти), и резултатите са ме навели на мисълта, че не ми върши работа така. Ако се оприлича на газ, затворен в някакво пространство, не ми върши работа просто да се преместя от едно затворено пространство в друго затворено пространство. Намирам интерес в това да разширя пространството, като сливам в него всяко следващо съседно пространство, в опит за пълно премахване на затвореността на пространството и изпълване на цялата Вселена. Интересно ми е да видя дали, подобно на физичния газ, това ще доведе до клонящо към нула присъствие в пространството или резултатът ще се окаже нещо съвсем друго, като например присъствие във всяка една материална и нематериална частица на Вселената, но не превръщане на всяка частица да стане като мен, а превръщане на мен в съвкупност от всички индивидуални частици. Засега съм минал пренебрежимо малък път към това, но тези първи крачки ми дават повод да си мисля, че резултатът няма да е вакуум.
Не търся революция (от латинското revolutio - преобръщане, превъртане), а еволюция (от латинското evolutio - разгръщане, разкриване) :)
« Последна редакция: Nov 06, 2013, 02:22 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Емигрантите
« Отговор #70 -: Nov 06, 2013, 10:00 »
И ето, че получихме крави с огромни разлики помежду им, въпреки общото им начало. Дали не се е случило така и с хората?

Ами ако искаш да разбереш, прочети Антропогенезиса в „Тайната доктрина“.  ;) Естествено, само ако като кришнамуртист не отхвърляш достоверността на този източник.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #71 -: Nov 06, 2013, 20:28 »
   А-забравил съм да пиша-че много руснаци ме информират, че циганите са абсолютен боклук като народ- и при тях се занимават изключително с търговия на оръжие, проституция и наркотици. Нагли са и са опасни!!! Ама там доколкото чувам не се церемонят с тях-направо ги...в десетката-руснаците не са като нас-"толерантни". Така, че умната!!!
« Последна редакция: Nov 06, 2013, 20:30 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

edmon

  • Гост
Re: Емигрантите
« Отговор #72 -: Nov 06, 2013, 21:13 »
Някой по запознат да ми каже, ако се метна в франкфурт на летището с жената и детето и си изгорим паспортите ще ни приемат ли за сирийски бежанци????

Ми може, стига да не минаваш през паспортния контрол в България. Примерно може по тъмно да прескочиш оградата, да прибягаш и да се скатаеш там където се прибира колесника. Чувал съм че хората, които са го правили, не са оцелявали, но щом продължават да се опитват, не може да няма и успешни опити.

Между другото, интересно ми е какви предимства би имал като сирийски бежанец спрямо това да си български гражданин, особено след края на 2013. Ако мечтаеш да живееш в общежитие за бежанци докато си получиш статута (било то и немско общежитие), то явно има нещо много сбъркано тук, в България. Нещо, за което определено не са виновни никакви чужденци.

Това беше просто шега, но да речем  живееш в малък блок и с 30 семейства и в един момент зпочнеш да чуваш, че вече трето си е събрало всички багаж заедно с бабата и дядото да гледат децата и са дръпнали в чужбина разбираш, че в БГ има отдавна сбъркано и много хора вече ходиха, видяха и пак отидоха с цялото си семейство! :)
В БГ няма нищо правилно, за да има нещо сбъркано!!! :)

За да спрат фалшивите болнични товарят работодателя, само дето работодателя в голяма фирма няма как да знае на кой са му фиктивни болничните...
Искат да разрешат пушенето, защото проверяващите били подкупни и забраната не се спазвала!!!

Я мислим дека има хора за разстрел... :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Емигрантите
« Отговор #73 -: Nov 06, 2013, 21:23 »
PREDI DA PI6ETE GLOP0STI PARV0 SE NAO4ETE DA PI6ETE PRAVILN0 NA BALGARSKI11!!1
ZA TZELTA M0JETE DA P0LZVATE 0NLAIN PREV0DA4A NA

http://kletezik.bassta.bg/

KLETA MAIKA BALGARIIA :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Емигрантите
« Отговор #74 -: Nov 07, 2013, 14:27 »
Цитат
Видели ли сме цялата Вселена наведнъж, за да навържем логическата връзка между всичко в нея и в резултат на това да кажем обективно кое е добро и кое е зло? Дали решенията ни за това не са крайно субективни? Дали съвместимостта на дадена субективност при един гарантира съвместимост и при друг? А дали приемането на чужда субективност за лична подобрява съвместимостта? Дали масовото егоцентрично приемане на личното субективно мнение за обективно не се явява катализатор на вечните конфронтации между хората, особено касаещите ограничените неща въпроси?

Нищо не разбрах, но много ми хареса!  ;D ;D ;D
Активен