Въпросът ми е: защо не може да се пуснат диодите да си светят на 100% и после чрез управлението на течните кристали (LCD) да се регулира яркостта и др. параметри на картината?
1. заради консумацията... Като намаляват светлината на подсветката се намалява общата консумация. Та те нали затова се тупат в гърдите че видите ли LED дисплеите имали много малка консумация.
2. Заради ниските нива на черното. Колкото и да запушва матрицата светлината.. пак ще пропуска малко и черното няма да изглежда толкова черно.
2.1 Май че този голям динамичен контраст дето го рекламират е точно това.... управление динамично едновременно и на матрицата и на подсветката.....Предполагам.

-------
колкото и до това дали не може диодите да се регулират аналогово (не чрез ШИМ) предполагам, че може да се направи.....Например да се ползват друг вид диоди -- от тези дето са R+G+B три в едно или отделни... Да се калибрират отделно и трите цвята така, че да няма изкривяване на цвета при намаляване. Управлението да има извършва по ток... и да опишат общата характеристика на осветеността. Какво като са нелинейни... Та то 'Гамата' също е много нелинейна... Така че даже и при ШИМ пак има описана нарочно нелинейна крива (гама)
Става много по-сложно отколкото простата ШИМ. Всичко е въпрос на желание и цена. А пък и защо някой производител трябва да си разваля 'рахата' като този начин на ШИМ се е наложил и работи

--
Benq рекламират 'нова технология': 'Flicker Free'
http://www.benq.com/microsite/eye-care-monitors/ff.htmlhttp://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htmАма какво точно технически означава не мога да разбера... Дали по висока честота на ШИМ или без ШИМ