Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу

Автор Тема: ТРАГЕДИЯ  (Прочетена 29646 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #60 -: Jul 20, 2014, 17:45 »
Връзката е интересна, сега ще я прегледам. За въпросната богиня, не писах ли някъде по-нагоре, че е тракийска и от там през финикийците проникнала в Азия?

п.п. Този Иван Иванов е олигофрен. Всеки който твърди, че Атила е монголоид е или олигофрен или подлога на великорусите. По-малко срамно е да си олигофрен. Погледнах какво пише за Ирник и о чудо, изведнъж се оказа, че според него съществува, само дето заявява, че родината му е Татарстан. И без да видя, че цитира съветски учени, вече знам, че е олигофрен.
« Последна редакция: Jul 20, 2014, 17:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #61 -: Jul 20, 2014, 18:14 »
нещо всеобхватно няма как да е тракийско, или поне не само.......... :))) go_fire, безсмислено е да спорим. не ми пука какъв е атила, също както не ми пука каъв е който и да е друг........ пука ми за Авитохол, но очевидно няма да се разберем по въпроса

едит: и най-големият глупак ако каже някава истина аз ще я приема. не е важно кой, а какво казва!

едит2: обичайно, когато споря, аз противопоставям тези, а не оспорвам личноста на опонента. какво значение има, какъв е Иван Тенев Иванов, щом твърдението му е  просто и верно :))) ако иска два грама  мозък да има.
« Последна редакция: Jul 20, 2014, 18:23 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #62 -: Jul 20, 2014, 18:56 »
Първо да ти се извиня, ако съм те засегнал в предният си пост. Не е било преднамерено!

Този Иван не казва нищо просто и нищо вярно. Той е подлога на великоруските шовинисти с водачи Гумильов и Иностранцев. Като видя българин да цитира такива българоненавистници като Гумильов и изпадам в бяс.

А защо нищо от това дето казва не е вярно, справка Ото Манчън-Хелфън. Това е истински учен, а не политически угоден шовинист и има истинска теза, истински подкрепена с извори, а не с измишльотините на Гумильов-Иностранцев.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #63 -: Jul 21, 2014, 05:24 »
не, не си ме засенал :) но ти пак обясняваш, как некой си е тъпак, а това не оспорва твърденията му.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #64 -: Jul 21, 2014, 06:34 »
Ами това е типичният им стил. Понеже Чингиз хан е монголоид, понеже и Тамерлан е монголоид, понеже турците са монголоиди (преди да почнат да насилват християнки), то нема начин и Атила да не е бил такъв. Само дето в изворите не пише нищо такова. Как мислиш, на никой бял човек преди 1700 години ли няма да му направи впечатление, че този дето го напада е жълт, нисък и с дръпнати очи? И понеже това е било нещо обичайно по онова време, няма да го впише? Аз не мисля така.

По между другото Атила е писан монголоид с единствената причина да подкрепи с нищо неподкрепената теория на Гумильов, че българите са тюрки. Да точно така, той е автора на тази теория. До него е водеща теорията на Иречек, че са угро-фини.
« Последна редакция: Jul 21, 2014, 06:37 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #65 -: Jul 22, 2014, 08:32 »
На мен много по-интересен е въпроса, какво означава булгар. Ама за съжаление, няма кой да отговори на него, а не като да няма хиляди, дето са се опитвали. Ама на всичките аргументите им ми звучат нелепи. То не бяха римски легиони, то не бяха шефовете на балкана, то не бяха свещени дрънканици, а бе чудо.

Bulgarian, bulg-arian, bull arian... а бе нещо като арийски бик.  :D  ;D
Но опредделено не сем сме от тюркски произхох, защото аз пуйка (turkey) не съм и не искам да бъда.  :D :D

Сега серизоно, за мен най-смислено е следното обяснение:

болгарий, волгарий => волг(а) арий. Т.е. „ариец („ариец“ означава „благороден“),  населяващ поречието на Волга“.

 ^-^  [_]3
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #66 -: Jul 22, 2014, 09:14 »
Абе лингвистични подробности...не знаеш ли че "turk" се използва за "смелчага" на неформален хамерикански ингилизки?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #67 -: Jul 22, 2014, 09:20 »
Щеше да е прекрасно, ако името ни идваше от великата река Волга, само че там се заселват българи едва седем века след като са се появили на хоризонта (края на девети, началото на десети век). Но ако беше казал обратното, че името на реката идва от нашето название, тогава щях да се съглася, защото има много подкрепящи свидетелства.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #68 -: Jul 22, 2014, 09:44 »
Като стана дума за трагедии... ЦЪК  :'(  >:D  >:(
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #69 -: Jul 22, 2014, 10:29 »
Като стана дума за трагедии... ЦЪК  :'(  >:D  >:(
Румънско цък. В превод
Цитат
Борис Козловски, мъж от Граево, Полша, взел животното назаем от приятел, и от страх някой да не го открадне го задържал на балкона си.
Конят (кръстен Долина) е използван за работа в стопанството, и тъй като неговият собственик не се е върнал навреме човекът го завел на балкона си, докато собственикът му се върне.
Полско цък.
« Последна редакция: Jul 22, 2014, 10:32 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #70 -: Jul 22, 2014, 11:16 »
Добре де Турци и тюрки не е ли едно и също. Ако турците са баш тюрки и ние сме били тюрки, не трябва ли, като са завземали наште земи да открият подобен народ. И да кажат ето наши хора.

Нещо не ми се върза да сме бричеди с турците нито да си приличаме.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5339
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #71 -: Jul 22, 2014, 11:19 »
Какви бричеди ? То всичко ни е различно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #72 -: Jul 22, 2014, 12:01 »
Че то най-голямото клане става между "наши народи" - примери колко искаш. Поради тази причина не считам че сме били толкова наши с турците.

Ооообаче съм по-скоро склонен да вярвам че след това са се омешали нещата и в днешно време доста си мязаме с тия. И с гърците до голяма степен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #73 -: Jul 22, 2014, 14:27 »
Кой е минал, все ни е ебал. За това не трябва да се учудвате, че тия мангали гърците днес приличат на нас или турците.

Иначе не само турците са тюрки. Тюрки е по-широко название включващо различни народности. Нещо както са славяните. Аварите са били тюрки. Печенегите и те са били. Татарите и те са тюрки. Днешното население на държави като Казахстан, Азербейджан, Киргизия също. Изобщо много са.

Само дето няма никакви данни в хунският съюз да е имало тюрки. Много странно, защото хроникьорите навсякъде другаде, прилежно са го отбелязвали. Вярвам вече сте се досетили, че никъде в стотиците споменавания за българи, от всякакви автори, от асирийски, през гръцки до римски, никъде не се среща, че са били тюрки.

Макар в изворите определено да има конфликт на версиите, какви са българите, никой не споменава никакви тюрки.

Но Гейт е напълно прав. Между подобни са най-големите кръвопролития. Имаме си пресни примери като между галичинските фашисти и донските казаци. Това са два братски, славянски народа. Друг пример е Сирия. Там се секат буквално братя, но единият е алевит, а другият сунит, което не е нищо повече от секти на мохамеданството, между които разликите са дори по-малки отколкото католицизма и православието да речем.

Но, че не е мотив си имаме пример от съвсем същото време, със същите хора. Баязид, който потапя българските царства в кръв и ни потапя в петвековно иго, само след няколко години е сразен от Тамерлан и до края на живота му, буквално е ползван за изтривалка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #74 -: Jul 22, 2014, 15:02 »
Ооообаче съм по-скоро склонен да вярвам че след това са се омешали нещата и в днешно време доста си мязаме с тия. И с гърците до голяма степен.

А какъвто се събереш, такъв ставаш. За съжаление съдбата ни е събрала 500 години с ония варвари-коранджии. Гърците и те са попили от тоя ориенталски манталитет.
Иначе аз се чувствам повече трак(иец) отколкото славянин или някакъв друг. И явно има защо.
Активен

Без правила няма игра
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
« назад напред »