Автор Тема: ТРАГЕДИЯ  (Прочетена 29875 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #120 -: Jul 25, 2014, 11:02 »
М не, славяните са възприели тракийският език, а не обратното. А няма как да споря за нещо, след като е ясно, дори е документирано, че руският език е производен на старобългарският.

Ето какво е значело в средновековието да имаш книжнина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #121 -: Jul 25, 2014, 12:50 »
Убу де, ама защо трябва да си изграждаш вяра? Това ми се вижда непрактично - впоследствие ако нещо се окаже не както си го мислил, изграждането на нова вяра отнема излишни усилия, най-вече да спреш да вярваш в старото там. Аз например предпочитам да си означавам нещата с някакви условни вероятности. Ако достатъчно много доказателства се съберат в подкрепа или против някоя теория, съответно следва преоценка на вероятностите. Поради тази причина не отхвърлям варианта нарочно да са стопили стоманените греди с термитна смес, но ми се вижда доста малко вероятен - най-малкото защото за да докараш нужното количество на правилното място без никой да те види и да го запалиш и същевременно да оцелееш, това в сграда където се е треснал самолет и е пълно с всякаква търчаща пасмина, включително доста полицаи и пожарникари (над 400 от тях загинали под руините докато гасят и измъкват хора) ми се вижда доста малко вероятно. Не невъзможно, но малко възможно. Конспирациите винаги имат следния проблем: противоречат на бръснача на Окам, винаги се търси някакво обяснение, което е далеч по-сложно и усукано от доста по-прости и логични обяснения. И понеже е трудно да се спори по този параграф, обикновено конспираторите изпадат в някакви логически (само)заблуди, редовното е "има 2-3 (не особено релевантни) неща в общоприетата теория, които изглеждат съмнителни, следователно официалната теория е напълно погрешна, което доказва моята теория", с други думи ако A е false, то B е true за произволни множества A и B.

Лошото специално при конспираторите е че всички без изключение също предпочитат да вярват. Това с вярата е проблемно, защото изключва нормалното приемане на всякакви аргументи, противоречащи на вярата. Аз имах теория че хората масово предпочитат да вярват, защото ги мързи да преоценяват нещата, но сега не съм толкова убеден, трябва да има друга причина.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #122 -: Jul 25, 2014, 13:13 »
М не, славяните са възприели тракийският език, а не обратното.

А дали не е българския? В крайна сметка нали така се казваме?  [_]3
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #123 -: Jul 25, 2014, 13:16 »
Ами не е. Въпреки, че българите се появяват около 3-4 века преди славяните, този език датира далеч преди това. А по онова време в Европа има единствено траки, гърци, латини и етруски. Значи няма какъв друг да е, освен тракийски.


п.п. Има и нещо по-занимателно. Славяните е вероятно да са някаква рода с траките. Отначало са им викали (до към девети век) словени. Но това е било и самоназвание на тракийски народи. Помните, дето нагоре Ви говорих за немците. Кога то се е пренесло от траките на славяните, не ставя ясно от аналите.
« Последна редакция: Jul 25, 2014, 13:19 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #124 -: Jul 25, 2014, 15:04 »
А ето за 9-11
Засега съм изгледал първия 1 час, ще го изгледам докрай тия дни, но... Ще ме научиш ли как обективно да познавам дали някой казва истината, заради самата истина, или говори/пише "истини" (с кавичките имам предвид и налучкани истини без основа, и лъжи) за пари (например, да си продаде книгата, която постоянно споменават в този първи 1 час), власт (или друго социално положение), привличане на внимание, отвличане на внимание или каквото друго там се сетиш, различно от чистото желание да даде чистата, вярна и конкретна информация, която има? Ако не успееш да ме научиш, едва ли ще успея да приема разказа на този човек за обективна и ясна истина за случилото се, тъй като съм чел и гледал няколко други теории за случилото се, които от части или изцяло противоречат както помежду си, така и на неговата теория, а някои от тях са доста по-завладяващо обяснени от неговото обяснение за липсващите самолети.

Много ясно къде са - нарязани на скрап и скрапа продаден на китайчугите.
Ъм... ставаше дума, че почти 100% от останките са се превърнали в прах и пепел, още преди да стигнат земята. И вярно, че никога не съм виждал снимка, на която да се вижда очакваната голяма купчина от останки от падналите сгради, но явно безсъзнателно съм приемал, че показват картини от след разчистването.
На това не мога да те науча. Сам си преценяваш. Пуснах линка, не заради самолетите, а заради останките на небостъргачите, които наистина липсват. Такава грамада от бетон и стомана, наистина няма как да изчезне просто, след като се разнесе прахта. Трябва да има една малка планина на мястото. Това, което обяснява пича, се връзва с видяното от хората след цялата случка. Освен това същия този в момента се крие в Малайзия, мисля, че беше.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #125 -: Jul 25, 2014, 15:12 »
Убу де, ама защо трябва да си изграждаш вяра? Това ми се вижда непрактично - впоследствие ако нещо се окаже не както си го мислил, изграждането на нова вяра отнема излишни усилия, най-вече да спреш да вярваш в старото там. Аз например предпочитам да си означавам нещата с някакви условни вероятности. Ако достатъчно много доказателства се съберат в подкрепа или против някоя теория, съответно следва преоценка на вероятностите. Поради тази причина не отхвърлям варианта нарочно да са стопили стоманените греди с термитна смес, но ми се вижда доста малко вероятен - най-малкото защото за да докараш нужното количество на правилното място без никой да те види и да го запалиш и същевременно да оцелееш, това в сграда където се е треснал самолет и е пълно с всякаква търчаща пасмина, включително доста полицаи и пожарникари (над 400 от тях загинали под руините докато гасят и измъкват хора) ми се вижда доста малко вероятно. Не невъзможно, но малко възможно. Конспирациите винаги имат следния проблем: противоречат на бръснача на Окам, винаги се търси някакво обяснение, което е далеч по-сложно и усукано от доста по-прости и логични обяснения. И понеже е трудно да се спори по този параграф, обикновено конспираторите изпадат в някакви логически (само)заблуди, редовното е "има 2-3 (не особено релевантни) неща в общоприетата теория, които изглеждат съмнителни, следователно официалната теория е напълно погрешна, което доказва моята теория", с други думи ако A е false, то B е true за произволни множества A и B.

Лошото специално при конспираторите е че всички без изключение също предпочитат да вярват. Това с вярата е проблемно, защото изключва нормалното приемане на всякакви аргументи, противоречащи на вярата. Аз имах теория че хората масово предпочитат да вярват, защото ги мързи да преоценяват нещата, но сега не съм толкова убеден, трябва да има друга причина.
Гейт, причината да не искат хората да си преоценят виждането за нещата и да го променят, ако трябва, най-вероятно е, че просто не искат да излязат от уютния свят, който са си създали. Топло им е, хубаво им е в него и не ги интересува, колко се вписва в "реалността". Виждал си, как повечето стари хора, не могат да се оправят с технологиите. Телефони, компютри и прочее. Нищо, че им е пред очите и само трябва да погледнат. Нищо, че им пише, какво се случва и какво да направят. Казват, че не могат да се оправят и затова не могат. Тея неща просто не са от техния свят.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #126 -: Jul 25, 2014, 18:06 »
Не мисля че старите хора имат проблем с технологиите заради уютния свят, който са си създали. Там проблемите са от по-различен характер според мен, до известна степен икономически, до известна степен чисто биологични.

В смисъл на първо време и аз не бих инвестирал време в това да разучавам какви неща може настолната ми система при положение че постоянно мисля за повишените разходи на ел.енергия в следствие на това и мизерната ми пенсия от 200 левчета. Но го има и биологичния проблем - на тази възраст доста по-трудно се учат нови неща. Особено ако са много новите неща.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #127 -: Jul 25, 2014, 18:25 »
На компютъра какво има да му учиш. Всичко ти е на дисплея. Имаш си бутони. Ясно е. Както на дистанционното на телевизора. Ако искаш БТВ, натискаш втори канал. Цифричката. Виждал съм това, за което ти говоря. Като сменихме телефона на баба ми със такъв с бутони и изхвърлихме шайбата, имаше също "немога". Сега казва, че и е по-лесно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5370
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #128 -: Jul 25, 2014, 18:26 »
Еееееее, къде-къде си беше шайбата и 10 или 20 PPS.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #129 -: Jul 25, 2014, 18:30 »
Старите хора се противят на технологиите и по интуиция. Особено на ИКТ.
Старите хора подсъзнателно усещат, че технологиите в общи линии отчуждават хората като заменят живото общуване с комуникационен сурогат. Това е все едно да замениш компакт диск с МП3-ка на 56 kbps или секса със самозадоволяване.
Старите хора също така усещат и че е по-добре да четеш на хартия отколкото от някакъв екран с вредно лъчение.
Освен това при опосредстваната от ИКТ връзка всичко е пред очите на Големия Брат и може да бъде проследено до последната запетайка, което дава огромни възможности за социален контрол и контрол върху съзнанието на масите.
Старите хора знаят, че морето не е до колене, както навремето са си мислили.

 ::)
Активен

Без правила няма игра

stealth01

  • Гост
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #130 -: Jul 25, 2014, 18:40 »
Старите хора се противят на технологиите и по интуиция. Особено на ИКТ.
Старите хора подсъзнателно усещат, че технологиите в общи линии отчуждават хората като заменят живото общуване с комуникационен сурогат...
Старите хора знаят, че могат да комуникират през скайп с близките си в чужбина на месечна цена, която преди са плащали за еднократен разговор по телефона.
Старите хора също така усещат и че е по-добре да четеш на хартия отколкото от някакъв екран с вредно лъчение.
Старите хора, биха ползвали устройства с е-мастило, ако им се четяха книги.
Освен това при опосредстваната от ИКТ връзка всичко е пред очите на Големия Брат и може да бъде проследено до последната запетайка, което дава огромни възможности за социален контрол и контрол върху съзнанието на масите.
И преди се е знаело в колектива кой е доносника, и че е имало контрол върху съзнанието на масите. Нищо ново под слънцето освен подобреният инструментариум.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #131 -: Jul 25, 2014, 18:45 »
Изобщо не е истина, че е лесно, просто и не трябва учене. Напротив толкова много учене трябва, че едва ли има такъв гении способен да го научи. Но да се върнем в битовизма.

На повечето тук професиите Ви са нещо свързано с компютри. Хората покрай Вас се справят криво ляво, защото вече са усвоили някакъв набор от знания. Моята обаче не е. И всекидневно гледам малоумщина и безобразия. Непрекъснато се питам, как може хората да са толкова тъпи. А те всъщност не са. Просто ние сме забравили, че това, което е наша страст е нещо много сложно, отблъскващо и шокиращо.

Имам и аз своя отрицателен технологичен опит. Например Андроид. Непрестанно се чудя, как може да са направили толкова безумно сложна система. Това е пълно безобразие.

После цифровата телевизия. Спряха аналоговата, а след половин година местната кабеларка ми спря насилствено предплатената с месеци. Като деня, който си бяха определили за смяна беше работен и беше в работно време. Дори да исках да мина на цифрова телевизия, просто нямаше как да се случи. Бяха го залепили на входа, като някакъв ултиматум, като някаква търсенка жив или мъртъв от дивият запад.

Нямаше как, примирих се. На заплата отидох и си купих от близкият техно-магазин декодер, за да може жена ми да гледа поне някаква телевизия. Ами изобщо не се оказа така, както го рекламираха. Не е включваш от страната на антената-ушички, а от другата в телевизора. Нищо подобно. Оказа се, че е безкрайно сложен интерфейс, с тонове излишна информация, ненужни никому решения и десетки глупости. Оказа се, че собственият ти телевизор се превръща в нищо повече от монитор. Цялото управление минава в проклетата кутийка за шестдесет лева.

Да и с Андроид и с китайският боклук се оправих. Но това ми костваше усилия, които не исках да полагам. Безобразното вдигане на сложността, отне още малко тъй ценният ми и съвсем ограничен умствен ресурс.

Събирам пари, за да съдя държавата, защото излъга най-нагло в рекламите си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #132 -: Jul 25, 2014, 19:36 »
Я да ви питам, оплаква ми се баба ми, че и замръзва картината на цифровата и я кълне. Та, ако му се е случвало на друг, да зная от декодера ли е или от тъпата телевизия. Аз не гледам телевизия и нямам представа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #133 -: Jul 25, 2014, 19:56 »
Най-вероятно е от слаб сигнал - за разлика от аналоговата телевизия, където при слаб сигнал се появяват звездички, пръщене и картината подскача, при цифровата гледаш (евентуално и слушаш) циклещи фреймове. Пробвай да насочиш антената към (или да я преместиш в зона с) по-силен сигнал. Някъде в менютата на декодера (вероятно и в информацията на текущия канал) би трябвало да имаш мерилка за силата на сигнала. Ползвай я при търсенето на по-силен!
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #134 -: Jul 25, 2014, 20:05 »
От слаб сигнал е. Да ги кълне всичките педали, дето го набутаха това, дано ги стигне.

А да и тъпото нещо, кой знае защо кръстено технология, не е направено да работи добре със стандартна антена. Трябва да е насочена. Можеш да го имитираш, като завъртиш антената на деветдесет градуса по оста хикс.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear