Автор Тема: проблем с Ати Радеон 9200 на Слак и Ред Хат  (Прочетена 1264 пъти)

HUGO_BOSS

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Здравейто сложил съм 2 дистрибуции на Линукс. Ред Хат 9.0 и Слакуеър 10. (Слака е сложен преди Ред хата) и при двете дистрибуции не мога да инсталирам видеокартата си и при графичните среди съм на 60 Хца опресняване. Като стартирам програма за конфигуриране на xorg.conf и след като го конфигурирам и при двете дистрибуции след това не мога да стартирам Х, като ми изписва или почти еднакви или еднакви съобщения. че няма подходящи драйвери за Радеон, че Devices не е конфигурирано правилно. или че няма Screens. трябва да съм с VESA че да ми зарежда графичната среда и тогава рефреша ми е 60 Хца а и май нямам 3Д ускорение. как да инсталирам драйвер за Ати Радеон 9200 и под 2те дистрибуции?

Значи при Ред Хата като конфигурирам xorg.conf ми изкарва почти сички възможни варианти на Радеон ( 8500, 8500  ЛЕ, 9000, 9100, 9500) само мойта липсва.

Благодаря предварително за съветите
Активен

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
проблем с Ати Радеон 9200 на Слак и Ред Хат
« Отговор #1 -: Aug 18, 2004, 20:34 »
При мен без никакви драйвери(имам предвид допълнителни) си работи еи така. Само от кърнела ми е пуснато agp и DRI има ATI или Radeon не си спомням и тръгва с следните редове в xorg.conf
Цитат
Section "Device"                                                                
        Identifier  "ATI Graphics Adapter"                                      
        Driver      "radeon"                                                    
        BusID  "PCI:1':0':0"    # vendor=1002, device=5964                        
        Option "AGPMode" "4"                                                    
        Option "BusType" "AGP"                                                  
        Screen 0                                                                
EndSection                                                                      
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

  • Гост
проблем с Ати Радеон 9200 на Слак и Ред Хат
« Отговор #2 -: Aug 18, 2004, 21:11 »
Аз съм с АТИ РАДЕОН 9200 СЕ и не искаше да върви на повече от 60 херца докато не си свалих драйвъри от сайта им и не си ги инсталнах. Правил съм конфигурациите както пишеше във форума. Даже ако не се лъжа постнах и нова тема точно за това, но всичко което беше написано там не ми помогна да тръгне на повече. Също така само пишеше в конфигурацията за рефреш-а, че работи на 85 херца, но не. Съветвам те да си свалиш драйвърите от сайта на АТИ и да си ги инсталираш. При мене така се оправи.
Активен

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
проблем с Ати Радеон 9200 на Слак и Ред Хат
« Отговор #3 -: Aug 18, 2004, 21:31 »
За херците това си е в натройките на монитора
Примерно при мен върви както съм постанл предишния път и с тези настроики за монитора на върви 85Hz
Цитат
Section "Monitor"                                                              
        Identifier   "Monitor0"                                                
        HorizSync    30.0 - 72.0                                                
        VertRefresh  50.0 - 160.0                                              
        Option       "DPMS"                                                    
EndSection                                                                      
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Radeon 9200
Настройка на хардуер
emilow 8 3945 Последна публикация Apr 21, 2006, 01:20
от phantomlord
Как да  Преинсталирам драйвърите за atiradeon 9200
Кошче
Do0mMas7eR_ 25 6969 Последна публикация Nov 03, 2006, 23:15
от alabal
Ati драйвер за radeon 9200 pro
Настройка на хардуер
Radev 5 4247 Последна публикация Feb 12, 2007, 09:42
от Radev
Ati radeon 9200
Настройка на програми
Baretata 10 4103 Последна публикация Jun 02, 2007, 11:10
от bo7
Проблем с radeon 9200
Настройка на хардуер
bboy 5 3379 Последна публикация Jul 14, 2007, 06:18
от ivo1204