Автор Тема: дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече  (Прочетена 15719 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5389
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:35 от wizard »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... би ли одобрил всички негласували да гласуват примерно за ДПС /или друга партия която мразиш/.
Нямам такива страхове.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:35 от wizard »
Активен

lunarvalley

  • Гост
и кво излиза?

въртим и сучем, че да изкараме тая безочност, каквато е купуването на гласове, като нещо почти нормално!

 ???
Активен

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:35 от wizard »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Активен

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:35 от wizard »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
ми да правим анархия :)

 ;D Според мен избързваш с няколко стотин години.
Анархията е когато обществото няма нужда от някаква форма на управления.

Като за начало може да се пробва с някаква малко по-пряка форма на демокрация. Не, че така ще цъфнем и вържем, но само така може да се развива обществото. Хората трябва да се научат да мислят и да поемат отговорност.
И как ще стане това? Нали трябва да имаш някой в главата, за да можеш и да поемеш отговорност. Трябва да можеш да свържеш две неща. Действията и приказките ти и последствията от тях. Какво се случва обаче. Повечето хора винаги обвиняват някой друг за състоянието си. Винаги. Виж телевизията на какво учи. За да си щастлив и за да са ти хубави дните, само трябва да си купиш последния Iphone, Samsung, да ползваш определени превръзки или тампони, да ядеш Милка, да теглиш кредит от банката с толкова усмихнати служители и да дъвчеш 5. Значи за да ти е наред всичко, зависи от външни фактори. Когато не ти е наред, причината отново са външните фактори. Ако питаш 10 000 човека, какво бихте направили за децата си, ще ти кажат "всичко". И това всичко, какво е? 25 години грабене на ресурсите и източване на потенцияла на държавата на запад и ти само да стоиш и да гледаш и да гласуваш за едни и същи мижитурки и да не се научиш, че това до нищо не води или пък да си го знаеш, но нищо да не правиш, щото "не мога", "какво да направя аз", "една лястовичка пролет не прави" и всичкото това е "правене" на всичко за децата ти. И в един момент децата ти вече са пораснали и са си стегнали багажа и ги няма. На хиляди километри са. Защото си направил всичко за децата си. Такъв човек не може да бъде отговорен и пряката демокрация пак няма да я разбере, няма да знае отново, какво да прави, за да е добре. Ще си кара 20 годишния раздрънкан пасат, ще го чупи по дупките, но няма да си иска касовата бележка като иде в месарницата да купи половин кило кайма. И после ще хули община и държава за разбитите пътища. Каква отговорност може да поеме тоя, а заедно с него и 80% от хората тук. Нямат самосъзнанието за това. И аз имам "великите" идеи за пряка демокрация, ама като зная, че след 20 години циганите и турците ще са мнозинство, но необразовани и ме е страх, че необразованото мнозинство при една пряка демокрация ще закопае и образованите хора. Тея дето поне си дават сметка за нещата. Ако са останали такива.
Ако искаш демокрация, образовай децата в училищата, спонсорирай визшето образование или поне създай условия за това на фирмите и бизнеса.
Целта на управляващите е видна. Срината образователна система, неработеща съдебна, чалга култура. Добре си постилат чергата.

А, ако стане така, че някой дето реши да прави нещо, вземе властта, взима решения, опитва се да се пребори, все ще е крив на толкова хора, че да го смъкнат. Поне ще даде пример.
« Последна редакция: Oct 17, 2014, 18:58 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:36 от wizard »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
изчетох доста мнения, и всеки знае и разбира, а и никой не е доволен от положението в което е държавата. любопитен съм, какво прави всеки идин от вас за да се промени това. между изборите какво правите ми е любопитно.
аз събирам "птички", за да докараме "пролетта" :)
« Последна редакция: Oct 17, 2014, 20:02 от satir »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Wizard, така е, както го казваш. Аз много добре зная, че онези 240 са мишки и истинската власт е в наши ръце, ако обаче решим да я вземем. И проблема е този, който казваш. Едни хора искат и биха направили не малко. Но останалите ..... Останалите ще стоят, ще гледат, и ще си мислят, тея пък къде са тръгнали, ще ги стъпчат до 6 месеца. И нали не се включват, правещите и борещите се, ще са едно много сериозно малцинство и наистина силните на деня ще ги стъпчат за 6 месеца. После ревльовците ще кажат, видяхте ли, че бях прав, да ме бяха питали, преди да тръгнат. Глейте ме, колко разбирам и колко съм умен. Тук вече да се смея ли, да плача ли, но точно така ми се струва, че ще стане.
Не виждам друг начин, освен хората по места да се сдружават и да се опитват сами да правят нещата. Напълно да изолират властта от делата си. Ако трябва да се направи рампа за инвалиди на входа на местната автогара, да съберат пари и да я направят. Само дано кмета да не я обяви за незаконна постройка, че нали е на държавна земя, не е правена обществена поръчка и какво ли там ще измислят още, се чудя. Дано не се влиза в казуси. Да изолират и националните телевизионни канали, защото може и да има съвестни журналисти ( малко ме съмнява вече ), но съм сигурен, че никога нещата не се показват такива, каквито са. Облъчват ни с една много внимателно филтрирана действителност. Ама кому са нужни? На никого. Има youtube, има vbox7, има какви ли не медии. Взимаш телефона, снимаш, каквото не ти харесва и го качваш някъде. Във фейса ( мразя го  това място ) пускаш линк и така хората научават. Според шума който се вдигне, се определят и приоритетите.
Например.
На мен не ми трябва някой, който да ме управлява и да ми казва, това ще е заплатата, която ще взимаш, толкова пенсия ще ти даваме един ден, ама няма значение, че може да си се осигурявал на 2500 лева, те ще си ти удържат и после ще те пуснат да мизерстваш. Не са ми нужни. Да мрат в кофите!
« Последна редакция: Oct 17, 2014, 20:35 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
И какво сега, онези 240 са мишки, а ние всички сме големи пичове, обаче през няколко години си избираме 240 мишки дето много ни тормозят? Тези същите 240 са пълни нещастници, обаче поради някаква причина мачкат останалите 7 милиона души и въпросните 7 милиона души от мазохизъм продължават да избират 240-те мишки?

Аз все си мисля че ако наистина си взел нещата в свои ръце, тогава няма никакво значение кой управлява тази държава. Имам предвид дори да е такъв дето тотално я поведе към разсипия, никой в крайна сметка не те е вързал да стоиш тук.

Тия дето най-много политиканстват и най-много мрънкат обикновено са и тези, които пряко зависят от въпросните партии. Или са на издръжка на държавния бюджет и буквално отново зависят от въпросните партии.

Аз единственият проблем, който виждам е че наистина населението е ужасно необразовано и бедно със всичките последствия от това. Това обаче не е толкова лошо. Значи по-малко усилия за да правиш каквото си искаш без да ти се пречи прекалено много, нали така.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Така е. Ама това ми прилича на мислене тип 'след мен и потоп'.
« Последна редакция: Oct 18, 2014, 00:42 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

edmon

  • Гост
Добре, след колко време ако се откажем от държавността мислите ще ни управляват турци, сърби, албанци и тн.
След 1 месец или след 2 години?:)
Активен