Автор Тема: Какъв телевизор да избера  (Прочетена 17368 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3406
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #15 -: Dec 17, 2015, 19:07 »
 Което идва да покаже, че едно време хората са били много по напреднали - да си имаш в къщи ускорител на елементарни частици - а някои са имали дори и по два.

А сега си имай такова нещо вкъщи? А то сега ми се хвалят че ТВ-то им имало ОС???

Е кое общество е било по развито?
« Последна редакция: Dec 17, 2015, 19:08 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Dojnow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #16 -: Dec 17, 2015, 19:14 »
А от LCD матриците всичко но да не е TN матрица. TN матриците не могът да възпроизвеждат всички цветове и затова по принцип им са кофти цветовете.
But the Screen is Amazing http://www.anandtech.com/show/5530/sony-vaio-z2-everything-is-peripheral/6 LCD Analysis - Color Gamut http://www.anandtech.com/bench/Notebook/251
И още: http://www.panelook.com/B131HW02 V0_AUO_13.1_LCM_overview_15536.html Display Colors: 16.7M (8-bit), Adobe 96%
« Последна редакция: Dec 17, 2015, 19:41 от Dojnow »
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #17 -: Dec 17, 2015, 20:56 »
Ама то OLED не беше ли само подсветката?
За TN матриците, най ме дразни че поняга са толкова млки ъглите на виждане, че едното ми око вижда различно от другото и ме дразни. Това ми е случвало с тинкпад т430 - имат ужасни дисплей, добре, че го откраднаха   ;D
Имам и други два ТН монитора значително по-добре изглеждащи - все по-стари от лаптоския. Пак си ги имат ТН "бъговете" ама не толкова зле.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3406
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #18 -: Dec 17, 2015, 21:29 »
На LCD то подсветката е от обикновенни полупроводникови диоди с бяла светлина.

А OLED са матрици от некакви органични диоди на които самият пиксел е излъчващо OLED диодче и те не се нуждаят от подсветка.   
« Последна редакция: Dec 18, 2015, 12:01 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #19 -: Dec 18, 2015, 13:17 »
Все си мисля за алтернативата проектор, макар, че гълтат много ток, то на малка площ ще са много по-ярки....и искат пълна тъмнина....като на кино обаче....
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #20 -: Dec 18, 2015, 17:43 »
Това надали ще харчи много ток :) Пък и за тези часове дето дават на лампата може да работи над 3 години без да го спираш. ;D

PS: Това пък си има и вграден тунер и седи на педя от екрана (стената)  :o
« Последна редакция: Dec 18, 2015, 21:21 от Stancho_25 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #21 -: Dec 19, 2015, 01:01 »
Да, големият проблем на прожекторите са лампите. Имат няколкостотин часа живот и искат смяна, а не като да са на цената на обикновените крушки (въпреки, че са си баш едисоновки), а бая много пъти по-скъпи. И после нарочно им държат лумените ниски, заради което почти всички искат поне щори. Обаче си мисля, че и това ще си има края. Сони каквито ои педофили да са, преди две години представиха  работещ лазерен прожектор, който е далеч по-малък и много по-ярък от масовите прожектори, няма нужда от затъмнение, и може да се държи много по-близо до стената/платното. Обаче пък от тогава никакъв не се е появявал.

Друго пък Ромео Нинов твърди, че лазерите харчели ужасно много ток.  Казва, че поради това си нямаме бластери. Последното може да е добра новина в днешното терористично време, но е добра новина и за Чез, а мен това значително ме касае. Който не го касае — блазе му.

Изобщо проблемите на прожекторитене са по-малки от тези на течните кристали, защото и там има проблеми с цветовете, подобни на TN, PVA, IPS, OLED.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #22 -: Dec 19, 2015, 01:37 »
На мен ми е доста забавно това с цветовете как въобще има консенсус по въпроса. Преди не много време бях потресен да разбера че между 10 и 15% от европеидното мъжко население са далтонисти в някаква степен, демек зелено от червено малко или много не могат да различават в някаква степен. Понеже не познавах нито един далтонист взех да разпитвам...и се оказа че всъщност познавам "частични далтонисти" - в смисъл примерно онези тестове с цифрите може и да ги минават понякога, обаче пролетта разни цъфнали вишни при подходящо осветление им изглеждат така както на мен биха ми изглеждали след няколкостотин микрограма ЛСД. Та се замислих какво е възприятието за цветове на хората около мен и съм доста склонен да вярвам че е поне малко по-различно от моето.

Оттогава като чуя за "реалистични цветове" и тем подобна маркетингова тъпотия и ми става малко смешно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

rosenarch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: xfce4
    • Профил
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #24 -: Dec 19, 2015, 16:02 »
А какво ще стане 2020г., тогава чисто новия ти умен телевизор ще е на 5 години, все още с Андроид версия 4.4 (текущата версия тогава сигурно ще е 8), защото производителите не еб.ват да си обновяват софтуера.
Как ще се връзваш към интернета с това архаично чудо. Хакерите ще те налазят като мухи на мед.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #25 -: Dec 19, 2015, 18:30 »
Как какво - ами ще си го изхвърлил вече и ще си взел нов с още по-яките екстри.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #26 -: Dec 19, 2015, 20:52 »
Какво ще кажете за този Philips
http://www.philips.bg/c-p/40PUK6400_12/6000-series-4k-uhd-slim-led-tv-powered-by-androidtm-with-pixel-plus-ultra-hd/overview
Най добре си вземи за магазина една флашка с качествени изображения-на лице-снимано на дневна светлина на Слънце-греещо през тънък облак-правиш оценка на светлосенки,цвят, възможност за неизкривено предаване на ярки обекти, и видео на същото на момиче например с дълга коса-да видиш пък как се размазват косите-като си завърти рязко главата,  и качествено видео на бързо движеща се вода-че така най-добре се вижда как се дънят за да изобразят плавно бързо движещо се изображение.....а не фирмените там рекламни дивотии....ха ха...
« Последна редакция: Dec 19, 2015, 21:01 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #27 -: Dec 19, 2015, 21:06 »
Аз лично, бих си купил телевизор на който да мога да си инсталирам kodi
Активен

live free or die хард :)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #28 -: Dec 20, 2015, 10:49 »
Аз лично, бих си купил телевизор на който да мога да си инсталирам kodi


За доброто старо ексбиемси си има малинка (по-нагоре npokonu също казва нещо по въпроса). Андроидската версия не съм я пробвал, не знам в какво състояние е, но по принцип  имам много наум за роботчето. Пък после, ако искаш на Пирин я закачи.


А какво ще стане 2020г., тогава чисто новия ти умен телевизор ще е на 5 години…

Джет, вкъщи имам работещ телевизор на 29 години, но този ултра-дупер умен не вярвам да издържи и три.
« Последна редакция: Dec 20, 2015, 10:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #29 -: Dec 20, 2015, 11:41 »
зевсе, ти какво решение би препоръчал?
Активен