Автор Тема: Какъв телевизор да избера  (Прочетена 17339 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #45 -: Dec 23, 2015, 20:50 »
Мен много почна да ме дразни че слагат дисплеии с менюта и копчета насякъде - къде трябва и къде не трябва.... По перални...  печки....

И за какво е нужно да се ровиш в менюта и да натискаш копчета само за да зададеш една температура?  Ами едно въртящо се копче за температурата е 10 пъти по бърз интерфейс.

Да де ама ако почнат така да го правят за да е удобно ще има недоволни и няма да им се купува стоката щото ще е старомодна и няма да е фешън.


Очаквайте скоро хладилници и бойлери с андроид. 
« Последна редакция: Dec 23, 2015, 20:55 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #46 -: Dec 23, 2015, 21:07 »
Бах мамаму то имало такова още от 2013.
http://m.gadgets.ndtv.com/others/news/samsungs-t9000-smart-refrigerator-runs-on-android-includes-apps-like-evernote-and-epicurious-320610

Имало смисъл бе.... Казвало ти какво трябва да си купиш.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6275
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #47 -: Dec 23, 2015, 21:17 »
Абе и аз съм на мнение че тия цифровите боклуци само изпедерастяват населението.

Като много пресен пример: днес отивам до сервиза на Техномаркет за да взема някакъв филтър за някакъв кухненски уред дето жена ми навремето го купува и се потроши.

И значи докато чакам да ми ги дадат от склада, идва някакъв народен човек - леко мургав, здрав, с леко набола брада и анцуг Georgio Armani. Първо се извини че с джипа си е блокирал три паркирали автомобила, но това беше малко като юркане да побързат де - та тоя стовари една микровълнова фурна и вика "давам ви я да я оправите щото не работи". "Какво не й работи?" "Знам ли я бе, не работи" "Ама как не работи - не затопля храната или просто не се пуска като я влючите" "АЗ ОТКЪДЕ ДА ЗНАМ БЕ ПРОСТО НЕ РАБОТИ"

Та тоя народен човек преди десетилетия щеше да си оправя сам печката Ряховец и да си наляга парцалите, пусти му боклуци, некадърни при това чупят се.
Моята микровълнова я поправих сам, като смених едно бушонче за два лева. На пича ще му вземат поне 30-40, ако е това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #48 -: Dec 23, 2015, 22:03 »
30-40 лева са нищо пари, едно ходене до Банско с джипарата, даже и толкова няма. По-негативно е ако го смяташ в пиене, но българинът по природа е оптимист.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

pennywise

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #49 -: Dec 23, 2015, 23:04 »
Аз пък не виждам какво му е грешното в това да си занесеш повредената стока в сервиза и да я оставиш да се оправят, и да разбират какво и е.
Просто има хора които не обичат да се занимават с определени неща, а и не всеки трябва да разбира от всичко, че да е мачо. Този от случката просто си е роден такъв  ;D
Предполагам и аз сам мога да си оправям колата, но времето и инструментите които трябва да вложа не си струват, пък и не ми е интересно да се мажа в масло и сажди от изгорели газове и умрели животни от цяла България.

Иначе съм съгласен, че простотията с дисплейчетата и тъч бутони е твърде голяма. И аз се набутах с монитор с тъч бутони, за съжаление трябваше компромис, а как ги мразя.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #50 -: Dec 24, 2015, 02:14 »
Защото така не можеш да оцениш истинското в живота и ставаш част от блеещото консуматорско стадо, което се радва на посредствен семплиран на 44100 херца звук, вместо да усетиш аналоговата лампова магия и по тавана да има отложено олово от изпарения припой.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon