Автор Тема: Програма, която да конвертира .pdf в .doc  (Прочетена 4232 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Търся спешно free програма, която да конвертира .pdf в .doc
Имам само 2-3 дни да конвертирам доста файлове, до 20-11-2016
Ужас
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

gogich77

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #1 -: Nov 16, 2016, 19:57 »
Правил съм подобно но от Док към ПДФ + форматиране и ..

Уиндовс.
Оффис Оле аутоматион.
- това е интерфейс да управляваш Офиса.
  - на Делфи има примери (в книгата на пазара)

Или пробвай да запишеш макрос как отваряш ПДФ и запаметяваш ДОЦ и го афтоматизирай ссъс скрипт.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #2 -: Nov 16, 2016, 21:53 »
Не съм правил подобно конвертиране, но едно бързо преглеждане на резултатите от търсене за такова програмче ми показа поне на два пъти, че може да се използва за тази цел LibreOffice. По подобен начин

lowriter --invisible --convert-to doc '/your/file.pdf'

Или пък това:

abiword --to=doc example.pdf

Не съм пробвал нито един от двата начина
« Последна редакция: Nov 16, 2016, 21:56 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #3 -: Nov 16, 2016, 22:58 »
Стартирах първата команда в терминала:
lowriter --invisible --convert-to doc '/your/file.pdf'
Доста време мига курсора, но не е приключил процеса, така, че да се появи:
~ $ в терминала, като знак, че е готов за следваща команда.
Чакам ....
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #4 -: Nov 17, 2016, 00:40 »
Не мога да чакам цяла нощ ....
Щом досега не приключи, приемам, че никога няма да стане конвертирането на файла от 31 страници.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #5 -: Nov 17, 2016, 01:03 »
Ами нещо си объркал, защото трябваше да получиш съобщение за несъществуваща команда - вместо lowriter ти трябва libreoffice --writer или soffice --writer. Най-вероятно не си затворил кавичките и те чака да ги затвориш.
Аз го пробвах все пак, така както трябва да е написано, и май няма да стане с libreoffice, понеже трябва да посочиш output formatter, а нито един от тия за ДОС дето пробвах не става.
Виж, това другото, дето 4096битс е дал, с abby, то работи. Обаче крайният резултат не е задължително да ти хареса, особено ако имаш таблици - примерно аз конвертирах един документ с таблици в него и всяка клетка ми я начатка на отделен ред.
Иначе, хората казват, че е сложна работата, понеже PDF гледа ориентацията спрямо документа, а другите формати - спрямо останалото съдържание. Т.е. обратното щеше да ти е по-лесно, и щеше да стане с LibreOffice.
Но ако документите ти са само текст, това с abby ще ти свърши работа. При всички случаи няма да изглежда по същия начин. Аз съм конвертирал от html в PDF и не изглеждаше. :D Та трябваше да нагодя html-а да изглежда добре, ама след конвертирането. :D
Но, всъщност, каква е целта на това конвертиране?
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #6 -: Nov 17, 2016, 10:44 »
Виж, това другото, дето 4096битс е дал, с abby, то работи. Обаче крайният резултат не е задължително да ти хареса, особено ако имаш таблици - примерно аз конвертирах един документ с таблици в него и всяка клетка ми я начатка на отделен ред.
Иначе, хората казват, че е сложна работата, понеже PDF гледа ориентацията спрямо документа, а другите формати - спрямо останалото съдържание. Т.е. обратното щеше да ти е по-лесно, и щеше да стане с LibreOffice.
Но ако документите ти са само текст, това с abby ще ти свърши работа. При всички случаи няма да изглежда по същия начин. Аз съм конвертирал от html в PDF и не изглеждаше. :D Та трябваше да нагодя html-а да изглежда добре, ама след конвертирането. :D
Но, всъщност, каква е целта на това конвертиране?
Целта на конвертирането е да намали броя на страниците, понеже ще се отпечатва на хартия. Доколкото разбрах от моята позната, която ме помоли да конвертирам - таблиците не и трябват, а иска да намаля размера на шрифта на 14 и странците ще намалеят наполовина.
( Този браузър ми е запомнил паролата за влизане в този форум и благодарение на това все още съм втре. Но аз съм забравил паролата си и въпреки че от дру браузър пускам заявка за промяна на паролата към е-маил адреса ми, не полуяажам такава заявка. Скоро може да не мога да пиша тук, ако този браузъ забрави паролата ми )
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #7 -: Nov 17, 2016, 18:37 »
Нарочно съм написал думата "подобен", защото това, което ми попадна не е отскоро, но пък може да е поне отправна точка за да се знае, какво да се търси евентуално. Ето и друг пример, но и него не съм пробвал. Просто в момента няма как.

libreoffice --invisible --convert-to docx:"MS Word 2007 XML" file.pdf

А въпросните документи може ли да се редактират? Да се намали директно шрифта
Но както вече се каза, едва ли документите ще изглеждат по същия начин. Самото форматиране при pdf и doc файловете е насочено към различни неща. Едното е към визията, представянето, другото към съдържанието.

А току-що попаднах и на още един начин, използвайки ghostscript която би трябвало да я има в хранилищата.

Код:
gs -dNOPAUSE -sDEVICE=txtwrite -dFirstPage=1 -dLastPage=10 -sOutputFile=output.doc -q 5erw.pdf -c quit
to DOC

Код:
gs -dNOPAUSE -sDEVICE=txtwrite -dFirstPage=1 -dLastPage=10 -sOutputFile=output.docx -q 5erw.pdf -c quit
to DOCX

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #8 -: Nov 17, 2016, 19:27 »
От личен опит бих те посъветвал да се насочиш към редактиране на PDF файловете, вместо конвертирането им към друг формат - доста съм се занимавал, вкл. и с libre/open office, и резултатът никога не си е струвал.
За линукс ти препоръчвам да пробваш с Master PDF Editor https://code-industry.net/. Има и други варианти, но не са много и според мен не са толкова функционални. За уиндоус вариантите са значително повече, но там не мога да ти помогна.
Активен

Dojnow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #9 -: Nov 17, 2016, 19:33 »
FineReader - работи, проверено. Предполагам и Acrobat.
« Последна редакция: Nov 17, 2016, 19:37 от Dojnow »
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #10 -: Nov 17, 2016, 21:24 »
Благодаря много! = по два от начините работи и се получава истински .doc файл
Код:
c3p0@sabayon ~ $ lowriter --invisible --convert-to doc '/home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.pdf'
javaldx: Could not find a Java Runtime Environment!
Warning: failed to read path from javaldx
Error: no export filter for /home/c3p0/2.doc found, aborting.
Error: no export filter
c3p0@sabayon ~ $ abiword --to=doc /home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.pdf
c3p0@sabayon ~ $ libreoffice --invisible --convert-to docx:"MS Word 2007 XML" /home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.pdf
javaldx: Could not find a Java Runtime Environment!
Warning: failed to read path from javaldx
convert /home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.pdf -> /home/c3p0/2.docx using filter : MS Word 2007 XML
Error: Please verify input parameters... (SfxBaseModel::impl_store <file:///home/c3p0/2.docx> failed: 0xc10)
c3p0@sabayon ~ $ gs -dNOPAUSE -sDEVICE=txtwrite -dFirstPage=1 -dLastPage=10 -sOutputFile=/home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.doc -q /home/c3p0/Desktop/PDF-DOC/2.pdf -c quit to DOC

Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #11 -: Nov 17, 2016, 21:46 »
JRE по принцип е хубаво да си го имаш инсталирано

И погледни добре командите. -dLastPage=10, но ако на теб са ти тридесет страници, ще трябва да го промениш на 30 например.
« Последна редакция: Nov 17, 2016, 21:48 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #12 -: Nov 17, 2016, 22:22 »
JRE по принцип е хубаво да си го имаш инсталирано

И погледни добре командите. -dLastPage=10, но ако на теб са ти тридесет страници, ще трябва да го промениш на 30 например.
От репозиториите излизат на разположение 3 възможности:
Jre 1.7.0-r2 предлага инсталация;
Jre 1.8.0-r1 предлага премахване на инсталация;
Oracle Jre 1.8.0-102 предлага инсталация.

Не бях забелязал това за броя на страниците, ще го имам предвид
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

lunarvalley

  • Гост
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #13 -: Nov 17, 2016, 23:15 »
Цитат
Целта на конвертирането е да намали броя на страниците, понеже ще се отпечатва на хартия.

ми разпечатай по две на лист
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Програма, която да конвертира .pdf в .doc
« Отговор #14 -: Nov 17, 2016, 23:59 »
Цитат
Целта на конвертирането е да намали броя на страниците, понеже ще се отпечатва на хартия.

ми разпечатай по две на лист
Така ми поръча познатата:
Код:
Конвертирай ги до .doc файлове, направи им шрифта 14 и таблиците няма да ми трябват.
Аз няма какво да разсъждавам....
Много се радвам, че Линукс може да прави конвертиране, без специални платени програми, каквито се предлагат за Windows. Много малко са нещата, за които пускам Windows ....
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.