Автор Тема: Въпрос за pfsense  (Прочетена 22592 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Въпрос за pfsense
« Отговор #30 -: Sep 28, 2017, 13:50 »
Нека да припомним и една  статия от тази година.

http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=advices&key=494829238

"Не напразно хората предлагат платена поддръжка и основно печелят от там." Правилно.

Това, че има такава статия е похвално, но тя трябва да се чете внимателно, защото долното:

Цитат
На фигури 1-а и 1-б е показана хипотетична система на два мрежови адаптера fxp0 и fxp1. Схема 1-а показва физическата връзка, а схема 1-б е логическата връзка. Нас ни интересува повече логическата - на нея ще видим, че във всяка мрежова връзка трафика има два пътя - IN и OUT. Както лесно може да се досетите, през път IN постъпва трафик, идващ към нас от мрежата, а през път OUT преминава трафика, който е адресиран да напусне мрежата, към която е свързана мрежовият адаптер. По този начин, връщайки се към примера на система с две мрежови карти, можем да видим, че тя има четири пътя за трафика. Когато добавим към системата допълнителни мрежови адаптери схемата се разширява.

не е съвсем точно. Няма такова понятие като „път на трафика“ в една мрежова връзка. Пътят е един, а посоките на движение на пакетите с данни по него са две -- отвън навътре и обратно. Не виждам смисъл от такова усложняване на нещата, но това вече е за коментар към статията, а не за тук.
Активен

the lamer's team honourable member

Gec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Въпрос за pfsense
« Отговор #31 -: Sep 28, 2017, 14:18 »
Усещам че съм много близо до целта  :D
Въпроса е от картинката долу в меню Openvpn ли трябва да задавам IP адресите или в меню WAN
Активен

Gec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Въпрос за pfsense
« Отговор #32 -: Sep 28, 2017, 14:58 »
това е изглед от главния рутер 192.168.3.1
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Въпрос за pfsense
« Отговор #33 -: Sep 28, 2017, 16:01 »
Еврика... сложи GW. Обмисли внимателно  'път' от 'към' 'през' ...
« Последна редакция: Sep 28, 2017, 16:05 от 10101 »
Активен

А печат ?

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Въпрос за pfsense
« Отговор #34 -: Sep 29, 2017, 02:18 »
Gec, в първа страница ти казах, че преди време съм го ползвал това за рутер и у нас в нашите форуми няма да намериш много инфо! Сега се чудя, англичански не знаеш ли, защото не мога да разбера как фирма с 3 физически обекта с мрежи и ВПН-ни са те наели на работа, ако и англииски не знаеш!
Явно и са цинции търсещи тънко да минат и за малко пари са те наели, ама обясни им, че не си чак толкоз голям специалист и ти се налага да ползваш услуги от други доста по-скъпи от теб и да заделят за тази цел някой лев, защото ще им излезе доста по-скъпо да си то наемат за постоянно вместо теб! Цял месец не можете да свържете 3 обекта!
В моята работа аз съм си шефа. Доста работи знам, но все ми се налага да ползвам и платени услуги на доста по-знаещи и можещи от мен. За сериозна работа на форуми не може да се разчита. Ако това го прокараш пред шефовете си така, че да си го натикат в малоумните тикви, и ти покрай тези специалисти ще научиш на готово много нови неща!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
pfSense
Настройки на софтуер
Ipolit 4 7318 Последна публикация Feb 01, 2009, 00:58
от h7d8
Няколко въпроса за настройки на pfSense
Настройка на програми
backinblack 0 3669 Последна публикация Nov 20, 2011, 16:03
от backinblack
pFsense и лимитиране на торент трафик
Настройка на програми
ivterbg 33 19084 Последна публикация Jul 09, 2014, 18:00
от ivterbg
Относно Pfsense
Сървъри
fifo 22 11848 Последна публикация Aug 12, 2015, 15:33
от backinblack
Въпрос Pfsense
Настройки на софтуер
sauronnet 25 20269 Последна публикация Sep 04, 2017, 08:22
от 10101