Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 116528 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3183
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил


П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...


Не е свободен, а от  гъбката на  Miнджiв  :D

По основната тема: по някои телеграм-канали пише, че руснаците напреднали бързо към Харков, защото много от украинските укрепления там били само на хартия (откраднали парите).

П.П. А за американската техника в Украйна, че се обслужвала от наемници, а не от местните, пишат отдавна из нета.


Доп. Даже от 2022 год. и то не руски източници:

https://www.csis.org/analysis/next-step-us-aid-ukraine-operational-contractors


"..The solution is battlefield contractors (or operational contractor support, as the Department of Defense formally refers to the activities). The Department of Defense defines operational contractor support as the “process of planning for and obtaining supplies, services, and construction from commercial sources in support of CCDR [combatant commandant]-directed operations.” Unlike contractors who work on bases or in factories, these contractors go into conflict zones to conduct a wide variety of services from training to maintenance to translation to security. .."

« Последна редакция: May 12, 2024, 22:23 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За това ли става дума .. сърбите и те като гърците (уж никой не знае кога и къде точно ероден ама са го наместили у едно /да не кажем единственото/ село от оня регион което е останало в сръбско (вероятно и то от българи заселено)

у сръбската уикипедия:
Никола Пашић (Зајечар, 6/18. децембар 1845 — Београд, 10. децембар 1926)

у българската: явно разликата в датите от преминаването от стар стил към нов
Никола Пашич е роден на 31 декември 1845 година в село Велики извор, Зайчарско, основано през XVIII век от бежанци от Голям извор по време на Тетевенското преселване във Видинско.

Понеже съм видинчанин (е не съвсем кулчанин — да си е*ал кулчанка, брои ли се?), та да кажа, че Велики извор е българско село, няма сърби там.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Китайците ще си вземат Сибир, само в нечии мечти.

По-скоро са кошмари.

Обясних го на двадесет и пети февруари в този форум. Но така или иначе щеше да се случи. Щото сме го писали (поне аз) преди двадесет години. А щом аз като обикновен човек съм го знаел, какво очаквам от разни кръгове. Мога да кажа дори защо щеше да е неизбежно и без агресията, която наистина е агресия, но съвсем не е непредизвикана.

А сега се случи, щото малоумните ни европейски (по-точно американски) политици не се сетиха очевидното, че като изолират руснаците, ги дават директно в китайските лапи. Руснаците ефективно станаха китайски роби за отрицателно време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW


П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...


Не е свободен, а от  гъбката на  Miнджiв  :D

По основната тема: по някои телеграм-канали пише, че руснаците напреднали бързо към Харков, защото много от украинските укрепления там били само на хартия (откраднали парите).

П.П. А за американската техника в Украйна, че се обслужвала от наемници, а не от местните, пишат отдавна из нета.

Вече трети ден нападат. Това се чакаше от есента. Поредното самослучващо се предсказание като агресията над Украйна.

Руснаците никога не искаха да превземат Харков и бягаха от това от поне десет години. С това ми лазеха по нервите. Но има и причина да не го искат. Харков е по-тежки версия на София. В областта живеят руснаци, но не и в самия град. Там са диви украинстващи фашаги, по-големи от тези в Лвов.

Но, англичаните просто ги принудиха да го направят за пореден път. Но поне едно хубаво има. Без свободен Харков, нямаше как да има свободен Домбас.

Обаче след това руснаците обезателно трябва да спрат войната, защото за повече от Домбас нямат оправдание.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6275
    • Профил
Руснаците няма да спрат войната, докато западняците продъжават по този начин.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нещо, което забравих, но днес е бил поредния терористичен акт срещу Белгород и като никога май англичаните не са замесени. Стреляно е с ракета по жилищен блок, има над десет жeртви до тук с хоризонт до тридесет в следващите часове, дано не. И като никога май все пак този път целта не е била да убиват цивилни. Както и да е, до месец, два, три украинците вече няма да могат да стрелят по руска територия. Харков ще падне. Дано жертвите да са по-малко. Но познавайки руснаците, как обичат да влизат твърдо (като в Мариупол), само мога да се надявам.
« Последна редакция: May 12, 2024, 22:59 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3183
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не е бил целта жилищния блок, поне според това, което аз четох. Свалена украинска ракета паднала върху блока, т.е. летяла е към друга цел, до момента, в който са я уцелили.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3910
    • Профил
А на този му вярвате щото... Е от вашите? Или.. колко илядник е (за да знаем точно колко да му вярваме, звездите му го говорят и т.п.)

П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...

Нека вземат елката и да започнат да смятат.
Хуйлостань има БВП – 1,4 трилиона долара, засега. Населението – 145 милиона.
България има БВП – 110 милиарда долара. Населението едва ли е и – 6 милиона.
В Хуйлостань на всеки ватник се падат – 10 000 долара. Повечето са във огромната администрация и олигарсите на Хуйло!
В България , на всеки българин – около 20 000 долара.
Всичко е ясно!
Китай едва ли е толкова много след Хуйлостань.
При положение че БВП на Китай е 17 трилиона , населението -под 1,5 милиарда. И така , това са даже над 11 000 долара за всеки китаец , което е повече от 10 000-и долара за всеки ватник. Нали!


   Ама верно ти си някакъв про-американски фанатик !
Можеш ли въобще да разсъждаваш рационално ?
Да си чувал за паритет на покупателната способност ?

Хайде сега вземи данните за БВП от някой читав сайт и смятай.



Егати математика  ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6275
    • Профил
И аз съм казвал не веднъж, че прост БВП е излишно да се гледа и съм обяснявал, защо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3910
    • Профил
   За да не съм голословен:

Bulgaria                     35 469.9
Russian Federation   34 637.8

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.PP.CD?most_recent_value_desc=true



Данните се от 2022 г.,вижда се,че стойностите са приблизително равни.
Възможно е в България да е малко по-висока стойността,ама чак 2 пъти ...
Не е изключено в момента  да е обратното,руснаците да са малко по-добре.
« Последна редакция: May 13, 2024, 16:02 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3183
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Честно казано, тия БВП- та и разни счетоводни стойности ми се струват баш като Кирчовата ала-бала. Руснаците (и не само те) имат производство, ние имаме един ... . Е, сега покрай войната дръпна напред остатъка от оръжейната ни индустрия (но работниците там не забогатяха- поне тия в Казанлък, имам познати там).

Понеже не съм икономист, чета в уикипедията- това поне не би трябвало да е политизирано и натролено, за БВП-то (и за БВП на глава от населението):

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D0%BD_%D0%B2%D1%8A%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82

И какво ми прави впечатление:  ".. Този показател е производен на БВП и показва средно количеството на стоките и услугите, които се падат на един човек от населението на дадена страна. Получава се, като БВП се раздели на броя на жителите на съответната страна:  .. " И там формулата вече (в линка) . Да, но .. : ".. БВП е често критикуван в ролята си на мерило на обществените блага. Той например не отчита факта, че голяма част от населението има достъп до малка част от тези блага. .."  ..анджак.

Та затова ми е малко алабализъм.
Скоро четох някакъв лаф из нета- "Догодина ще работя още по-усърдно, за да може шефа ми да си купи поредната нова ес-класа, без да искам увеличение на заплатата" - или нещо подобно, но в тоя смисъл. Ще вдига БВП-то човекът.

"В България , на всеки българин – около 20 000 долара.
Всичко е ясно!"
- велик е Мiнджiв и коментаторите са неговите пророци!

Хахахахха, минимум по 20 000. Всичко е ясно, наистина, чл. 155 и следващите от Закона за здравето. Сам да си пишеш глупости в блога (ся, ясно, че за хиляди, там по калъпа на Ленчето, но все пак) и под формата на коментар да си ги подкрепяш (даже с еднаквата лексика, лафчета и стил).. класически случай. Кой знае, да си трае  ;D

 [_]3
« Последна редакция: May 13, 2024, 20:25 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6275
    • Профил
Най-реалното мерило за момента е БВП ППС ( паритет на покупателната способност ) - колко можеш да си купиш с определна сума.

Ето за 2022 година например.


https://databankfiles.worldbank.org/public/ddpext_download/GDP_PPP.pdf
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3183
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Най-реалното мерило за момента е БВП ППС ( паритет на покупателната способност ) - колко можеш да си купиш с определна сума.

..

Без да съм специалист в тази област, винаги съм мислил, че това е важното. А не някакви  показатели от типа на БВП на глава от населението. Ще изчета файла. Не само заплатата колко е, а колко литра бензин можеш да си купиш с нея (или колко хляб, па ако щете, и салам към хляба). Колко заплати ти трябват за едно жилище, също е относим фактор. Та така.
« Последна редакция: May 13, 2024, 20:39 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6275
    • Профил
Няма много за четене.
Сравнителни стойности за държавите за 2022.

Най-долу има кратко пояснение, какво е БВП ППС

Опитах се да видя нещо от Световната банка за 2023 година, но изглежда публикуват чак лятото по някое време, ако се съди по документа от предишния линк.

Все пак, ето първото, което отворих.
Индонезия изпреварва Германия. Ако тя е най-развитата държава в ЕС...

https://www.worldeconomics.com/Indicator-Data/Economic-Size/Revaluation-of-GDP.aspx
« Последна редакция: May 13, 2024, 20:55 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3183
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хубаво пояснение.
Ама иначе разни палячовци из разни блогчета и сайтчета се загрижили за Русия. Тя ще се оправи, ама ние накъде отиваме..

« Последна редакция: May 13, 2024, 21:01 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4731 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 74336 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx