Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 88   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61243 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #525 -: Dec 12, 2023, 09:06 »
Толкова си можем“.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6307
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #526 -: Dec 12, 2023, 09:15 »
Докато човек още може да се смее, да иронизира, има надежда за промяна, Ремо!

Става наистина зле обаче. Скоро трябва да викаме техници на разпределителните дружества, за да ни сменят крушката с тяхна, щото ако сложим наша, купена от магазина, може и да откаже кабела да пусне ток до нея.

https://www.youtube.com/watch?v=w8NqBXT6Kos
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5367
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #527 -: Dec 12, 2023, 16:34 »
То като им гледаш и висшето образование и то е куца работа. И теоретичните им познания, и практическите умения не са като едно време.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #528 -: Dec 12, 2023, 17:40 »
Така е... токът не прощава, но пък и днес кой се натиска да става жичкаджия?
Стихотворението "машинист е тати - машинист ще съм и аз" вече трябва да го актуализират '"отчитач" е тати, "отчитаче" съм и аз' (поради липса на по-добра дума - Лари Елисън им викаше на тия bean counters)
...Хитлер може и да е бил прав навремето за една конкретна нация (които после му разказаха играта по тоя параграф, а после и на другата империя) но днес това нещо май е плъзнало по всички нации
А още навреметмо Шкумбата имаше един лаф/скеч - Аз не иска на клон, аз иска на бюро...


И да завърша с цитат от статията (и тоя е скрит или както му викат сега латентен отчитач)
Нищо не разбирате вие от изкуство. Най-вече от изкуството за усвояване на средства.
 ;D ;D ;D

П.П. Само да вметна че т.нар меринджеи и те попадат в тая категория - всъщност само се отчитат на оня с парите и... работата им е... няколко пъти в годината да изприказват един куп глупости по едни слайдове (дето не се и знае кой им ги е правил даже - поне на по-големите шефчета) и ако вървят нещата на добре/печалба - "Ако не бах аз... /на кормилото - а всъщност от тях нищо не зависи/, за мене 80% бонус, за другите по някоя кокошка за ЧНГ, а ако е лоша година/на загуба - "Еми лоша беше годината /аз не бешел/ няма да взема бонус ама важното е да оцелеем, даже  и да поуволним някой друг бараба ..то все по някое време ще тръгнем нагоре и пак ще дойдат големите кинти... а по-кадърните (бюрократи) измежду тях се правят на много хитри - гледат какво реклами са напускали напоследък и решават натам да инвестират а пък от др. страна рекламодателите казват "като гледаме бизнеса къде инвестира и... такива са ни рекламите" та и там е като със вица за синоптичките :o
https://napolovina.com/zabava/vic-265.html
(а някой го знаят и по-иначе)

и уверено вървят напред (към новия виц):
При разглеждане на новите български банкноти под ултравиолетова светлина се вижда надпис:
"Внимание, ултравиолетова светлина!".
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 19:16 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #529 -: Dec 12, 2023, 19:03 »
Това изкуство се развива със стряскащи темпове.. от последното гербаво правителство досега направо ударно- някой усвои, а външният ни дълг се удвои.
Специално за правото, като част от висшето образование, мога да кажа, че се преподават едни кухи теоретични постановки, които на 90% се разминават със случващото се в съдебната зала.

П.П. Ремотекс, навремето на нашите банкноти пишеше, че са обезпечени със злато и всички активи на банката. Последната такава банкнота беше с номинал 50 лева, от 1990.
Като нищо на еврото може да се появи "Achtung!" под ултравиолетова светлина след някоя и друга годинка, с тая политика..  ;D
 [_]3
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 20:01 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #530 -: Dec 12, 2023, 20:39 »
На Земята отдавна няма толкова злато, дори незикопано) колкото пари има в обръщение.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #531 -: Dec 12, 2023, 20:56 »
Съгласен съм с теб. Германците през 1923 година са карали купища пачки марки в колички, за 2-3 хляба. Накрая се наложило да обезпечават парите със земя (rentenmark).
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 21:02 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #532 -: Dec 12, 2023, 20:59 »
Еми... Да върнем бартера ли... стока срещу стока, а ...а-а-а ние тоя филм вече сме го гледали, още по времето когато най страшното проклятие беше - да ти умрат връзките дано!
https://clubz.bg/135057
„Не те е срам, още от обед!“...
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 21:24 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #533 -: Dec 12, 2023, 21:04 »
Бартера си върви и в момента, особено в политиката  ;D
Голяма плювня по старото, пък някои нови продукти ги рекламират по телевизията с реплики от сорта "Вкусно като едно време"..

П.П. А това е една от евроатлантическите опорни точки- „Наистина ли хората са се редили на опашка за банани по Коледа?“, „Вярно ли е имало опашки за банани?“, „Наистина ли сте имали банани само по Коледа?“
От статията в клубз. Бахти глупостите, ама наистина вярвам, че много млади хора си чупят клавиатурите да питат точно клубз за опашки от банани  ;D
Творчество точно за павиани..
 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 21:11 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #534 -: Dec 12, 2023, 21:10 »
Викаш да чакаме продължението на
Баш майстора
Топло
и т.н.

П.П. Дами канят.. нищо че там бартерът беше малко по-различен, за книжка, но всички знаем дамите какво предлагаха насреща  :P
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 21:24 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #535 -: Dec 12, 2023, 21:12 »
Баш-майсторите и днес си ги има, особено по ценообразуването  ;)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6307
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #536 -: Dec 12, 2023, 21:29 »
Според  мен, може и да има толкова пари в обръщение, колкото и злато. Имам предвид истински пари. Покрити със стоки и реални активи.
Останалите "пари" са под формата на дълг. За долара, като най-използвана валута, реалните пари са около 5%. Тези, генерирани с нормална икономика. Производство, търговия и услуги. Толкова приблизително е останала и от стойността на долара след основаването на Fed и по-късно безобразията на Никсън. Дори се е обезценил още повече. С 96-97 процента. … Проверих. От 1913 досега е загубил 96% от стойността си. И това е реалното измерение на инфлацията. Постоянната. Скрития данък. Но предплолагам, че малко или много е така с всяка валута.

Носи се слух, че Китай се запасява със злато от десетилетия. Собственото им злато. Копаят го и просто го складират. Имали около 32К тона. Ако това се окаже вярно, тези ли ще са най-големите умници? Нищо чудно и да са започнали след като САЩ премахват златното покритие. Предполагам, че е било ясно, накъде ще се завърти колелото. Няма да се учудя много, впрочем.

След година най-късно, ще започне да прозира истинското състояние на нещата. Само да минат изборите за президент на САЩ в началото на ноември. Дотогава ще се напъват да го играят оптимисти и да боядисват всичко в розово. Любопитен съм, как ще се задържат дотогава.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #537 -: Dec 12, 2023, 23:13 »
Китай трупат злато и др. ценни метали но не са прости - влагат го в едни вафли от които пък правят едни чипове които... още преди 10-20г. установиха (след една кражба на летище) че са по ценни и от златото (на кг. живо тегло) - един куфар злато тежи толко че едвам може да откраднеш 1/10 докато един куфар най-нови чипове... (и нищо че са маркирани и там всеки иа сериен номер, алъш-вериша си върви)
т.е. за тях това е суровина от жизнено важно значение, като нефта и т.п. останат ли без и.. кинтите свършват.

https://www.theregister.com/2011/04/14/flash_heist_bust/
https://abc7news.com/archive/8071422/
"They didn't choose to rob a bank where they could have gotten maybe $10 or $15 million tops, they want after computer chips which is really where the value in our community is."

че и по-на дребно
https://www.tomshardware.com/news/smuggler-tapes-160-intel-cpus-to-body-gets-busted-entering-china
https://www.washingtonexaminer.com/news/fbi-chinese-researcher-caught-trying-to-fly-to-china-with-stolen-bio-inspired-computer-code
Какво нещо е дефицита, а - китаец краде от далечната чужбина китайски чипове правени в Китай (за износ) за да ги внася за пре/продажба в Китай (също като при соца - мила родна картинка)

П.П. Няма смисъл да си стискаш там кинти/злато и каквото и да е и да не инвестираш - искате ли пример от реалниия живот? Наскоро тъдява нет доставчиците измислиха хитра стратегия - зарибителен период 1-2г. в който предлагат -20 пари отстъпка (напр. 40 от 60) после или скачаш на реална цена +20 или за +10 на по-горна промоция (80 реална ам след 1-2г.) и така... тия дето се мислиха за най-хитрите си стискаха "златото" и от 40 на 60 направо след изтичане на примоцията, по-хитрите пробваха веднъж и после останаха навеки пък набутани на по-високата тарифа 80, само аз си карах докрай а те ми разправяха как съм се набутвал, но в един моменте всчико свърши, хората се устеиха и спряха да ъпгрейдват, печалбите (на доставчика) секнаха и той наду на всички цените и йок промоции (и аз тогава вече се върнах на най-ниския план), та това което им обяснявах през цялото време а те не поемаха беше че... няма смисъл да не се яхне или об/язди вълната и че ще дойде видов ден, хорат ще се усетят, печалбите ще секнат от тогава пак ще го надуят на всички т.е. и ония дето си седят на полога (60/м) ще са седяли за нищо ..и то така си и стана де... е то и аз не спестих кинти ама поне дигнах скорост повече отколкото модема може да поема (стигнах почти до гигабит) - за същите пари, там па се скъсаха да ми врякат да си ъпгрейдна модема, вкл. и от доставчкиа - то беше голяма смешка, аз им викам ще ми вдигнете ли лимита, те НЕ тогава и аз Не и те така, аз и със модем 10 пъти по слаб удрям лимита 1.2ТБ/м (с тия 4К телевизори и монитори) а то скоростта я дигат 2х (за +20) пък лимита 1,2 на 1,4 на 1,6 ТБ и нагоре е луди пари за ТБ прехвърлен лимит... те така

Като конен народ - мога само да ви напомня че "язденето е полезно" за вашето здраве (финансово и не само)  8)
« Последна редакция: Dec 13, 2023, 01:18 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #538 -: Dec 13, 2023, 01:05 »
Баш-майсторите и днес си ги има, особено по ценообразуването  ;)
Да видим при кого ще отиде Нобела  :P
https://19min.bg/news/novini_8/tragva-goliamata-krazhba-na-letishte-sofiia-101495.html
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6307
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #539 -: Dec 13, 2023, 01:11 »
Ако знаеш, че някоя валута ще се обезцени много, не си влагаш пари в бизнеси, които ти носят от същата тази валута. Може в един момент да имаш контейнери с банкноти ( образно казано ) и никой да не ти ги иска.

Много малко са нещата, които не се обезценяват. Твърдите валути ( минерали и метали ), имоти ( ако са си твои вече ), земеделски земи, връзките с хората ( ако не станат задници ), умения ( понякога обаче и те могат да станат безполезни, ако се появи нова технология ). Сигурно има още няколко неща, но не се сещам в момента. В последното винаги си струва да се влага на редовни вноски. Колкото повече знаеш и можеш, толкова повече взаимовръзки намираш между всичко около теб. Толкова повече аналогии ще правиш между различни на пръв поглед неща. Което често ти помага да се ориентираш светкавично дори в непозната обстановка. А това са неща, кото дават огромно предимство.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 88   Нагоре
« назад напред »