Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 88   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61139 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #750 -: Jan 26, 2024, 21:33 »
   Естествено,че президента няма да присъства на пародията,наречена
избор на новите конституционни съдии.
   Да не говорим,че Десислава Атанасова е пълна курва - спала е с поне
половината НСО,това е публична тайна.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #751 -: Jan 26, 2024, 21:35 »
   ЪЪЪ,дистанционното,така и така пишеш за Алцек,каква религия е изповядвал ?
Май не е гнусната мизерия,наречена християнство ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #752 -: Jan 27, 2024, 08:50 »
Я, бабички в космоса. Като се върнат ще ни разкажат как изглежда плоската земя отгоре  :

https://newsukraine.rbc.ua/news/ukrainian-lina-borozdina-to-pioneer-space-1706255556.html

Между другото - интересна новина

The material is based on sources such as Lina Borozdina's Facebook page, Instagram page, AIN, and Vise.


Не казват само откъде им са натресе Андропов ама нейсе...

Видяхте ли бе, с фалшив паспорт от несъществуваща държава и с двойна ипотека на къщата и до Стамбул... ъъъ до космоса се стига  ;D

П.П. Тия па кво ревът като настъпани пишки...
https://debati.bg/mitrofanova-prati-gnevna-deklaracziya-na-gen-atanasov-za-alosha/
« Последна редакция: Jan 27, 2024, 09:04 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #753 -: Jan 27, 2024, 10:04 »
69-ти набор, не е бабичка още. Ама навсякъде се нахаках тия украинци.

А Митрофановата да не се вре много в Пловдивските неща.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #754 -: Jan 27, 2024, 10:38 »
Изглежда abv.bg блокират напълно сайта и не можеш да кликнеш върху нищо, ако имаш активен ad blocker и браузъра напълно е забравил за тях или за първи път отваряш сайта през него.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #755 -: Jan 27, 2024, 10:53 »
Ами то 26-ти януари беше вчера (по БГ време), да видим дали ще се появи новина за Virgin Galactic.

За паметника да си направят един местен референдум там в Пловдив и да си решават, това си е тяхна работа. Наакаха се с тия паметници от ДСБ- един автобус роднини, ама капацитети по всичко. Че и навсякъде по медиите го пишат "генерал Атанасов". К'ъв генерал, бил генерал някога си, Национална служба за сигурност на МВР не съществува от 20 години. Борисов също беше генерал, него защо не го титулуват? Весела Лечева беше подполковник от МВР, Нонка Матова беше генерал-майор, например. Тях що не ги пишат със званията, а тоя упорито го украсяват медийно :o

Абв поща имах отдавна, изтряскаха ми я и разпратиха спам навсякъде от мое име, оттогава не съм им ползвал услугите.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #756 -: Jan 27, 2024, 12:19 »
Ами аз я ползвам за незначителни регистрации и за нищо друго.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #757 -: Jan 27, 2024, 12:51 »
Боже, зачетох се за филтрите в uBlock Origin и конкретно за козметичните филтри.
Защо преди време бях неспособен да ги разбера и направо ме заболяваше главата от тях?

Красота, направо скриваш всичко ненужно.
abv.bg сега е само логин форма, горен и долен бар, че там има разни линкове, които може някой ден да реша да ползвам.
Чиста работа  ;D
Дали се отразява на скоростта на рендване на страницата?

След обяда ще се поинтересувам още, как да спра и ненужните скриптове. Конкретно един по един.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #758 -: Jan 27, 2024, 14:52 »
Тия филтри могат ли да се слагат в тор-браузъра? Че ми е много досадно, гледам си някое клипче за технически неща, а през 2-3 минути ми изскача оня слон Кристина Агилера (а навремето биваше), или нещо подобно?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #759 -: Jan 27, 2024, 17:56 »
Тия филтри могат ли да се слагат в тор-браузъра? Че ми е много досадно, гледам си някое клипче за технически неща, а през 2-3 минути ми изскача оня слон Кристина Агилера (а навремето биваше), или нещо подобно?
Говорех за козметичните филтри.
Ще дам пример. В abv.bg например, имаш заглавна част, където им е логото, заедно с Гугъл поле за търсене. В дясно до логин формата имаше реклами.
Под логин формата има един контейнер, в който има новини, времето, може би и борсова информация, не съм гледал много. Имаше дори часовник със стрелки. Голям бъркоч. Всичко това го разкарах от страницата, да не се вижда. Тоест, скривам елементи от страницата.

Блокирането на реклами е от самата добавка към браузъра. Инсталираш uBlock Origin и готово. В моя Tor обаче не съм я инсталирал. Самата добавка е с достатъчно голям кредит на доверие, за да я инсталираш в Tor. Пишеш в лентата за адресите about:addons, удряш Enter на клавиатурата и ще видиш поле за търсене. Пишеш ublock origin и ще те прати на страницата на добавкит на Мозила и там ще видиш и тази. Инсталираш я и гледаш YouTube без реклами.

Имай предвид обаче, че подобни неща се отчитат от тракерите и инсталираните добавки са част от browser fingerprint-а. Но сигурно не малко хора го ползват, така че инсталирай смело.
Аз благодарение на това не съм виждал реклами в тубата от много години. А зная, колко са досадни всъщност. Прекално са начесто.

А, за козметичните филтри… Май наистина рендва страницата по-бързо. Вярно, че машинката ми си я бива, може и да са кеширали нещо, обаче зареди светкавично.
Възнамериявам да почистя всяко място, което посещавам по-често само до съществените неща.

« Последна редакция: Jan 27, 2024, 18:04 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #760 -: Jan 27, 2024, 22:26 »
Не, че филтрите на ориджина са кой знае, каква философия, но си имаш пипета и не е необходимо да ги пишеш.

А специално на него може да се има доверие. С отворен код е и никъде нищо не докладва. За мен е почти напълно задължителен. По-задължителен е само „татко му“ uMatrix. Почти съвършена добавка.

По принцип съм открил, че огромна част от рекламите могат да се спрат от вградения „No script“. За тубата не знам как е, но ако тези реклами не се сервират от youtube.com, а от например adsense.com или подобно, то NS ще ги спре.

Специално youtube.com не ползвам. Ползвам invidio.us (има и други алтернативи, но на тази имам най-голямо доверие). В случая на 4096, както разбрах не е приложимо, защото ползва абонаменти и други привързвания. Но аз нямам такива и лесно ще оцелея, ако ще цялата туба да спре да съществува. Изобщо няма да ми липсва. Нищо, че на ден гледам по повече от десетина канала.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 611
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #761 -: Jan 27, 2024, 22:50 »
Аз това животно https://packages.debian.org/bookworm-backports/privacybrowser първо го пробвах на телефона, после се зарибих и го свалих за Сид, сега вече го има бекпорт.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #762 -: Jan 27, 2024, 23:49 »
Трябва да намеря нещо, дето да инжектира JS в определена страница или изобщо домейн.
Преди бях инсталирал Tempermonkey, но нещо ме обърка туй.

Или да взема сам да си го направя, тъкмо ще разбера, как се правят добавки. Май не е нещо сложно.

Не, че филтрите на ориджина са кой знае, каква философия, но си имаш пипета и не е необходимо да ги пишеш.
Пробвах пипетата. Не може да ми селектира целия контейнер, а само видимите обекти.
Покрай тази играчка поразгледах и CSS-а на abv.bg, че ми вади очите това бяло на фона. Голяма каша е. Ама много голяма каша.
Тея хора в кой век живеят!
« Последна редакция: Jan 27, 2024, 23:59 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #763 -: Jan 28, 2024, 10:12 »
И за белото има лек

https://darkreader.org/

Дарт Вейдър лекува всичко

П.П. Чудех се дали да не го сложа и това в секцията за хумор сатира и забава, но понеже ми направиха веднъж забележка ще го хвърля в извънтемието...

Има(ло) и по скъпи неща от ядрените реактори, но как да го обясним на овчарите които отглеждаме  :o

https://e-vestnik.bg/37985/iskat-na-nekso-za-3-mlrd-dolara-obyasnen-prez-pogleda-na-chovek-otvatre/

Може ли да не знаеш какво е това „клауд“ и да тропаш с крак по време на обиск и да търсиш сървър?

И още една, за новите колонизатори...
https://e-vestnik.bg/37990/vsichko-shte-si-kazhesh-raketnite-ucheni-v-aresta-noviat-stalinizam/
« Последна редакция: Jan 28, 2024, 10:36 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #764 -: Jan 28, 2024, 11:44 »
И за белото има лек

https://darkreader.org/

Дарт Вейдър лекува всичко
Ползвал съм го това. Но не виждах смисъл да го инсталирам при положение, че цветовете на уеб сайт могат да се обърнат с две CSS правила от по един ред.

Аз за това питах за инжектиране на JS, че да си го правя сам. Но май най-добре ще е да си го напиша като добавка.
Добро упражнение ще е. Като гледам картиската на сайта, май ще се сведе отново до същото, което представлява и darkreader.
Въпросът е, че е нещо елементарно, а е поредното, което ще знае, кой сайт съм посетил.
« Последна редакция: Jan 28, 2024, 11:47 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 88   Нагоре
« назад напред »