Автор Тема: Хроники на некомпетентността  (Прочетена 15543 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #15 -: Jun 25, 2025, 11:32 »
Вероника Гафи        еврокомисар(ИТ)     счетоводител        fuck off >:D






to be continued ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #16 -: Feb 19, 2026, 15:59 »
                                Правителствотоооoooooooоо  ???


Ирена Младенова      министър на иновациите и растежа          икономист          fuck off >:D

Корман Исмаилов      министър на транспорта                           икономист          fuck off >:D
     рязан гаджал, завършва висше образование в Турция !

Ангелина Бонева       регионален министър                               икономист          fuck off >:D

Хасан Адемов            рязан гаджал                                                                    fuck off >:D

Иван Христанов        министър на земеделието                         икономист         fuck off >:D

Юлиян Попов            министър на околната среда      българска филология      fuck off >:D

Трайчо Трайков         министър на енергетиката                         икономист         fuck off >:D






to be continued ...
« Последна редакция: Feb 19, 2026, 16:37 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9560
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #17 -: Feb 19, 2026, 20:15 »
А бе във всяка обява за работа пишат, поне 2 години работил по специалността, стаж, такива работи искат.
Тук инжинер да си, ще те набутат във Министерство на финансите без да им мигне окото.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5707
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #18 -: Feb 19, 2026, 22:31 »
Е па преди ги псувахте щото не били икономисти (даже и за оня на образуванието и халтурата)
сега сите са икономисти - какво пак... недоволствате
е освен там един-двама по расов признак
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #19 -: May 08, 2026, 12:43 »
                              Правителствотоооoooooooоо  ???


Ива Петрова     министър на енергетиката     икономист       fuck off   >:D


to be continued ...
« Последна редакция: May 11, 2026, 11:49 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #20 -: May 08, 2026, 12:44 »
Е па преди ги псувахте щото не били икономисти (даже и за оня на образуванието и халтурата)
сега сите са икономисти - какво пак... недоволствате
е освен там един-двама по расов признак

   Mинистър на енергетиката   -  икономист  !?!

Тая не знае какво е киловатчас ...

   
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9338
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #21 -: May 08, 2026, 13:03 »
Ами те всичките барабар с генерала не са професионалисти в областта на министрествата си. А и какви политици ще са, никой не знае.
Активен

Без подпис - най-хубу. Че тука разни цървули мрънкат като дървени философи.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9560
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #22 -: May 08, 2026, 13:07 »
Е па преди ги псувахте щото не били икономисти (даже и за оня на образуванието и халтурата)
сега сите са икономисти - какво пак... недоволствате
е освен там един-двама по расов признак


   Mинистър на енергетиката   -  икономист  !?!

Тая не знае какво е киловатчас ...

 
На практика, не ти трябва да знаеш, какво е киловат на час.

Имаш разход на енергия, имаш и произведена енергия, има цени на енергията за тези количества енергия.
Математиката винаги е една и съща, независимо дали говориш за киловати, кубици или нещо друго.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #23 -: May 08, 2026, 16:03 »
   Не е една и съща математиката.

   Измислен меринджей като въпросната кифла трябва да може да се
оправя с един куп данни, които са далеч от компетенциите й.
   Енергията може да се измерва както в киловатчаси,така и в джаули,
и дори в калории. Има дори и екзотични, като напр. "условно гориво".
Всичко това е много далеч от това,за което е учила.
И тая ще взема важни решения за енергетиката !  ???


А и икономистите учат малко висша математика...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9560
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #24 -: May 08, 2026, 16:19 »
За мен министъра трябва да е добър администратор и добре да си подбира хората.
А хора има за всичко.
Повечето от най-способните и знаещите не ги знае никой.
Тихо си работят някъде.
Има достатъчно специалисти и който и да е министър, може да се допита или направо да ги наеме.
И трябва да се допитва.

Има един проблем с всеки професионалист - мисли си, че знае.
И, ако изпадне в такава заблуда, не търси съвети, не търси и второ мнение.
А на такава позиция, като сгрешиш, грешките са ти големи.
При натрупване, се превръщат в сериозни икономически и след това и политически проблеми.

Затова според мен, министъра трябва да е добър мениджър, но не и задължително специалист.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #25 -: May 08, 2026, 16:26 »
   Много рядко сериозен професионалист може да изпадне в голяма заблуда.
По-скоро, може да е проблем доколко министъра е стока...

На тази кифла мястото й не е там,даже това й личи...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9338
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #26 -: May 08, 2026, 16:46 »
От енергетика ще разбира толкова, колкото аз от космонавтика. Никакъв енергиен експерт не е.
Активен

Без подпис - най-хубу. Че тука разни цървули мрънкат като дървени философи.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9560
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #27 -: May 08, 2026, 17:00 »
Професионалиста не мисли достатъчно широко.
Като правиш едно и също нещо години наред, влизаш в коловози.

Държавата не е сбор от звена.
Всичко е прекалено тясно интегрирано едно с друго, а плетеницата е трудно дори да се проследи.
Специалист не може да се оправи сред това.
Добър екип може и да успее.
И работата на този трябва да е, да може добре да управлява този екип.

Ако вземеш Китай, мислиш, че Си е голям специалист ли?
Имал е няколко отказа, преди да го приемат в партията.
Първо е химик, след това юрист - марксисъм. Много полезно.

Къде някой те учи да управляваш държава?
Ама виж ги, какво постигат!
И как го правят?
Оставят на хората да го направят, а те само държат руля и определят курса.
Не дават нареждания за всяко нещо, защото не разбират  нищо от това, което ги заобикаля.
Не са специалисти никой от икономическите сектари.
Което не стеснява визията им.

Знаеш, че е имало време, когато спрелите коли в големите градове не са могли да видят светлините на светофара от смог.
Не трябва да си специалист, за да знаеш, какво да направиш.
Модернизиране на индустрията, премахване на тежките производства от градовете, осъвраменяването им, а и на всички останали, ограничаване и постепенно премахване на използването на въглища в домакинства, тецове и на други, близки до градовете производства.
След навлизането на ВЕИ, масивно инвестиране и използването на такива.
Наред с всичко това, по-добри автомобили, а вече и електрически.

И правилните решения се натрупват.
Сега, с кризата около Иран, Китай са сравнително добре.
Въпреки, че внасят значителни количества петрол от Иран, процентно за енергетиката им това се равнява на под 2%.

Специалиста Си ли го е направил?
Няколкото други "специалиста" като него по министерствата?
Не, наемат си най-добрите и те събират данните, правят анализите, правят предвиждания, министъра или Си само казват, това ще направим, дръжте другите предложения в резерва.
Или нещо подобно.

Си от какво разбира? Химия и комунистически закони...

Профгесионалист не може лесно да изпадне в заблуда, що се отнася пряко до професията му.
Но да ръководиш министерство няма нищо общо с това.


П.П.
Кой е министър няма никакво значение.
Проблема е по-нагоре.
Курса не се определя от нас.
А също, държавата ни няма държавна стратегия.
Не знаем, накъде вървим.
Никой от тези не знае.
Курса е начертан в Брюксел.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5707
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #28 -: May 08, 2026, 18:05 »
Тази ли
https://www.me.government.bg/bg/teams-minister-1/iva-petrova-39.html
че какво не и харесвате - има стаж в енергетиката
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6896
    • Профил
Re: Хроники на некомпетентността
« Отговор #29 -: May 08, 2026, 18:09 »
   Ебаси фермана,който написа ...

   Не знам как стигна до извода, че тая Ива Петрова има нужните
качества, за да бъде добър министър на енергетиката ?  :o
   Петрова беше зам. министър на енергетиката в досегашното
(служебно) правителство, заместник на Трайчо Трайков.
И каква точно я свършиха, нещо полезно направиха ли ?  :o

   За Трайков могат да се напишат много "интересни" неща...
Например - навремето беше министър на икономиката, веднъж го бяха
командировали на важна среща, и вместо да върши работа, отиде
да се пече на басейна на хотела, в който беше отседнал.
Ни отговаряшв на телефонни обаждания, ни нищо ...

Какво да коментираме ?  :o
Активен