Автор Тема: Теглене на документи от Google drive, за които това е забранено  (Прочетена 34802 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди време Наката ме попита, защо да е добре за всички, че нарочно не влизам във форума. Тази тема ще е показно за това. Аз съм носител на вредни идеи, които могат да заразяват неподозиращи невинни.

Питането ми е ясно от заглавието на темата, която си публикувам директно в кошчето, защото става въпрос за най-малкото некоректно действие.

Но защо идеите ми са вредни, ще напиша предисторията на питането. С това ще отговоря на Наката. А който няма интерес, просто да пропусне всичко надолу.

Преди няколко години гледам телевизия. И попадам на ето това предаване:

https://www.youtube.com/watch?v=pYVzJSVtNnU

Тогава сефте (и последно) чух за проф. д-р Кирил Чуканов. Тогава интересно ми беше, че говори от позицията на някакво божество. Всичко му е ясно. Всичко е предопределено. Не, че и аз не съм убеден, че света просто трябва да свърши и няма никаква надежда за него. Но все пак последната умирала последна и все се надявам, някак си да не стане. Нали оптимизма е най-важното човешко качество?

Вчера бях на гости и гледах видео направо от тубата. Обикновено знаете ползвам y-dl за целта. То реално на 3G няма и друг начин. Освен шпионските идиотщини на Гългъл.

Та тубата придобила била напоследък навик сама да ти пуска някакви неща. И взе, че го стори. Пусна ми онова горе. Рекох, чакай пак да го видя.

Този път впечатление ми направи, че твърди, че е доказал всички константи във физиката. Предния път не му обърнах внимание. Преди време някой (Ремо?) беше пуснал пък видеа, че друг български професор е опровергал три от четирите основни парадигми във физиката.

Онова беше предизвикало голям смях. Но този прави обратното. Потвърждава ги.

И се позаинересувах от въпроса. Името му излезе в няколко малко или много маргинални форума. В тях основно се разисква кълбовидната му мълния (която се оказва продължение на по-стари италиански и съветски разработки) и опитите му (доколко успешни?) да получава безплатна (от квантовия свят) енергия, което е поредната голяма революция в науката, която се чака не по-малко време и от квантовите компютри. Даже май повече.

Обаче се оказа, че въпроса, който ме интересува е изложен в поредица от книги (май само първите три от поредицата):

http://www.chukanovenergy.com/books/

Това е една от компаниите на Чуканов и играе роля и на лична страница. Разбира се, че този адрес излиза още на първа страница, като човек запита някоя търсачка за Чуканов.

Сега. Тук има и друг момент. Най-вероятно тези книги са написани на висок, академичен стил. Всички тук знаят, че моите знания по физика не са дори на ученическо ниво. И сигурно нищо няма да разбера от тях. Така, че и да не ги сваля, нищо не губя.

Но във въпросното интервю и друго ми направи впечатление. Чуканов вдига леко булото на своето отношение към божествения свят. Моето отношение по въпроса е известно. В горе посочената връзка има безплатна негова книга (и на български, и на английски) по въпроса. Освен нея има много статии (всички безплатни) и на двата езика, който допълват това му становище и обясняват за страшния съд, края на времената или както искате.

Тези материали смятам да прочета с интерес. И вече ги свалих. Не мисля, че ще са способни да променят собственото ми виждане, но искам да разбера, как той е стигнал до неговото и това може ли да допълни с нещо моето. Сиреч вечните въпроси.

Ей т'ва .



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За да има храна за теоретиците на заговорите, ето това:

http://web.archive.org/web/20160705030845/http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=16:2009-01-09-21-04-49&catid=3:forgotten&Itemid=21

Макар, че, ако Зевс не намине, язък за усилието. Ще иде зян.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Извличането на енергия от това което ни заобикаля е реално, но докато банкерско-еврейската банда управлява повечето държави в света, това няма да бъде допуснато да стане публично и достъпно за всеки. А и властите във всяка държава нямат интерес да изгубят доходите от продаване на нещо което иначе би било безплатно. Този или е послушен, или има голям късмет за да е още жив. Ако случайно намериш рецепта за създаване на машина за свободна енергия свиркай, но се съмнявам да е оставена такава възможност. Иначе много ще ми хареса да си направя машина с която да избегна или силно намаля сметките към евн  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Този просто го чакат да си довърши нещото и после ще заключат патента здраво за далечно бъдеще, а него или ще го свитнат, или ще му съсипят живота
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

pgmgm

  • Гост
Извличането на енергия от това което ни заобикаля е реално, но докато банкерско-еврейската банда управлява повечето държави в света, това няма да бъде допуснато да стане публично и достъпно за всеки.

Да, няма да стане... защото всички тези радетели за свободна и безплатна енергия създават нещо, нещото работи, но..... не го публикуват, а се надяват някой да им каже "браво" и да спечелят едни пари.
Ако аз направя подобно нещо - просто ще публикувам всичко в Интернет. От такова нещо е пределно ясно, че пари не могат да бъдат спечелени в днешно време. Но разните професори и т.н., които са постигнали нещо по въпроса - си пазят разработките като очите. Не знам на какво се надяват.
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Аз много се впечатлих от видеото https://www.youtube.com/watch?v=CUOnYxRcDHU&t=541s на което се демонстрира квантовата печка Ангел I с кълбовидната мълния вътре произвеждаща безплатна енергия, но като видях с какъв дебел кабел се включва в контакта се притеснявам че бая ток ще гълта и няма да ми е по джоба тая безплатна енергия.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Нещо тролска ми се вижда тази работа. Мисля, че се злоупотребява с думата 'квантов', по същият начин по който се злоупотребява с думичките 'цифров' 'цифровизация' и т.н. от политици, журналисти....

Том 3:
Цитат
Kinetic energy, or motion, is a more sophisticated form of energy – it is a vector, which has some characteristics like: amount of energy, orientation in space, speed, impulse, momentum of impulse, etc.

Е как ще е вектор. :o Скалар е! Цял професор е  - това трябва да го знае. Изобщо енергията (каквато и да е) няма посока - тя е скаларна величина.

Общо взето във физиката е пълно с нерешени фундаментални проблеми. Що не вземат тях да ги обсъждат.
« Последна редакция: Oct 23, 2017, 11:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
това ли е поредната благодатна тема за изливане на мисли? :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
това ли е поредната благодатна тема за изливане на мисли? :)

Кашика е виновен. Той почна първи.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Извличането на енергия от това което ни заобикаля е реално, но докато банкерско-еврейската банда управлява повечето държави в света, това няма да бъде допуснато да стане публично и достъпно за всеки.

Да, няма да стане... защото всички тези радетели за свободна и безплатна енергия създават нещо, нещото работи, но..... не го публикуват, а се надяват някой да им каже "браво" и да спечелят едни пари.
Ако аз направя подобно нещо - просто ще публикувам всичко в Интернет. От такова нещо е пределно ясно, че пари не могат да бъдат спечелени в днешно време. Но разните професори и т.н., които са постигнали нещо по въпроса - си пазят разработките като очите. Не знам на какво се надяват.

В основата на всички проблеми стои именно банкерското лоби в САЩ, което контролира почти цялото останало, но само почти цялото, а другото, което все още се противи работи много усилено върху освобождаването дори и на тези, които са под чатала :) . Скоро излезе новина, че Русия ще създава крипто рубла, а след това, че и китайците ще създават крипто юан, но подчинени на централната банка и правителството, но всички посрещнаха новината с насмешка, особено това, че Русия ще създава крипто рубла, а за китайците дори не и обърнаха внимание и пропуснаха най-интересното от нея :) . Най-интересното от нея е, че блокчейн технологиите малко или много създадоха технология чрез която да отнемат на банките пазара за разплащане между субектите и да им остане единствено кредитирането, а без този пазар правителствата вече не могат да бъдат изнудвани от банкерското лоби.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
backinblack дай един линк от тези новини дето ги четеш - сигурно в Комсомольская Правда.
Докато Руснаците приказват, в момента има сексан докуз крипто валути:  https://coinmarketcap.com/all/views/all/
Всеки може да си направи една дорив хола, на повечето и кодът им е отворен.
Рашките хиляда години не можаха една Линукс дистрибуция да си сглобят за държавните структури, още разчитат на вражеските Уиндоуси въпреки ултиматумите на Путин и Медведев. Китайците също- много дрънкане ама парите им ги точат партийните другари към капиталистическите валути. Който краде партийни пари, към партиен биткойн ли ще се закачи - трябва чавка да му е изпила мозъка. Ще си контролират само топките - глобалните валути не могат да ги контролират - най-добре да си гледат конгресите (като този в Неделя).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами, пак се започва от емоцията САЩ вс Русия и се пропускат разни работи. В началото е била разменната търговия в която хората са разменяли продукти. Ееее, ама за да имаш какво да разменяш, преди това трябва да си произвел. Производството създава блага, а търговията ги разпределя и пре-разпределя. После на по-късен етап се появяват парите и парите отразяват стойността на произведената продукция. Количеството на пари трябва да нараства според количеството произведена продукция. В противен случай се получава инфлация или дефлация. В този смисъл, биткоин и другите тъй наречени виртуални валути не могат да бъдат пари по общия смисъл. Те имат фиксирана количествена стойност. Това, което до някъде ги прави пари е, че не могат едновременно да съществуват на две места и това ги децентрализира и премахва нуждата от посредник, какъвто се явява банката при разплащанията. В момента имаш една централна банка, която пуска в обръщение нужното количество пари и е под контрола на държавата и правителството. Тази централна банка не извършва разплащания и не кредитира. Тези и други банкови операции се извършват от търговските банки, който вече могат да бъдат частни, държавни или смесени търговски субекти. Чрез своите резерви, които търговските банки държат в централната банка и други инструменти централната банка регулира количеството пари в обръщение.
Към момента имаш едни физически пари, които се съхраняват в търговските банки и всеки според своите си наличности купува различно количество стоки и услуги и търговската банка е посредник и гарант за наличието на тези пари и за плащането. Всякакви онлайн разплащания не елиминират нуждата от този физически посредник. Единствено технологията на крипто валутите го елиминира, но пък количеството им е с фиксиран размер. Това ги прави по смисъл не пари, а виртуална стока. Ако от търговските банки бъде отнет именно този монополен инструмент, разплащането, то те стават само един кредитор и вече няма да могат да влияят в така степен на пазара и да го изкривяват в свой интерес.
Замисъла на цялата глобализация беше в САЩ и някои други държави да бъде един вид офиса на световното производство, където се на чистичко се консолидират големите печалби, а в периферията да е същинското производство и мръсотията от него, защото еклогията оскъпява много производството. Но видно от сегашните процеси, които се развиват, производството се усети взе да търси начини да се отдели от офиса.
За да ги разберете тези неща, трябва да се погледне на проблемите и връзките по между им глобално.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Само че златото на Земята (по което всички се мерят) също е крайна величина макар, че не знаем колко. Банките в този си вид съществуват може би от 300-400г. - въпрос: какво е правило човечеството предишните 40 000г. без твоите банки?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Криели са парите под дюшеците.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Що да не правим същото
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Usb drive
Настройка на програми
alb 0 2462 Последна публикация Aug 19, 2003, 17:10
от alb
Tape Drive - Help!
Настройка на програми
azirafel 0 2262 Последна публикация Dec 08, 2005, 14:44
от azirafel
Проблеми с DVD/CD drive
Настройка на хардуер
3y3y 4 3851 Последна публикация Dec 19, 2008, 10:15
от Ivshti
Google Toilet - безплатна тоалетна от Google
Хумор
vstoykov 2 6761 Последна публикация Jun 09, 2010, 22:24
от go_fire
Лоша новина за Windows Phone - Google спира Google Sync
Коментар
backinblack 27 15272 Последна публикация Dec 16, 2012, 21:00
от backinblack