Автор Тема: Какъв телевизор да избера  (Прочетена 17381 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6292
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #30 -: Dec 20, 2015, 16:41 »
Аз не бих си взел никакъв телевизор. Страх ме е, че вече са по-умни от мен.   :D
Е, може би проектор.
Телевизията нищо не ми дава. Някога гледах много научнопопулярни филми по Дискавъри, тогава още нямаше НГ и тогава не се отлепях. Сега и по двата канала дават някакви пълни простотии. Ловци на митове и прочее смотани предавания. Останалите канали не искам и да ги коментирам даже. Лаптопа ми задоволява напълно нуждите, включително и за филми, защото аз ги гледам за историята и за да ми почине главата малко, а не за да се кефа на огромния дисплей или звука. Ако се оженя, може и да се замисля, ако жена ми иска.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #31 -: Dec 20, 2015, 19:32 »
Ще се замислиш и още как. Даже няма да мислиш много, оти ша ти стъпа̀т   на врата и   ич няма и да те питат.

Еле га дойдат чаветата. Тогава плейстейшъни, едно друго. А там положението е страшно. Всичко платеще, всичко див шпионаж, сибир е ти се стори рай.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #32 -: Dec 21, 2015, 12:22 »
зевсе, ти какво решение би препоръчал?
Ами трябва да почнем от...

        1-стените в стаята-ако са бели...не най-добрият вариант
     
        2-осветлението-може да е насочено точно върху масата, или други места в стаята,  но не и върху монитора (екрана), в киното пък ползват едно нещо-"негърче"-представлява парче черна тенекия към прожектора-за да закрива светлината където не трябва да попада-може да ползвате смачкано и разпънато домакинско фолио, красиво изрязано в причудливи форми, и прикрепено да хвърля сянка върху монитора (екрана) ... Някои светодиодни крушки като V-Tac дават по-насочено осветление, задължително ОТРЕЖЕТЕ с малко остро ножче пластмасовия балон (на някои лампи просто отстранете капачката от матово стъкло) -матовото стъкло УНИЩОЖАВА 60% от светлината (може да си проверите в справочниците за кинооператори), дори обикновеното прозрачно стъкло УНИЩОЖАВА 30% от светлината, специално просветленото-10%.....!!!.....така увеличавате емисията на светодиодите и поради по малкото им нагряване, и съответно живота на всяка една светодиодна лампа!!!!!!.......

   какви монитори се чудят да си купят хората, като едно осветление в къщи осветителните фирми са неграмотни да им построят-дори скъпи, и маркови водещи международни фирми с огромен финансов потенциал!!!!...

    халогенното осветление като качество пък е безалтернативно засега, заради равния цветови спектър, който осигурява...

    поради всеобщата безграмотност може да се въоръжите с четене по светлотехника.....например добре е да знаете, че лещите са неоптимални за фокусировка !!!!-УНИЩОЖАВАТ минимум 40% от светлината....

   .....добре е същото да правите с рефлектори-те пък отразяват над 96 %-например алуминиевото фолио....

     това, което задължително трябва да знаете, е че, алуминиевото фолио-намачкано и разгънато, разрязано на ивици, и залепено от вътрешната страна на рефлектора отразява светлината РАВНОМЕРНО...

   ....остава да подберете подходящ рефлектор.....

     ...с лошо осветление и най-добрият телевизор предава лошо, с добро осветление може да се учудите на по-добрата картина и от по-посредствен монитор....

....после ще говорим какъв монитор бих препоръчал, че много дълъг пост стана, а не обичам дългите постове...
« Последна редакция: Dec 22, 2015, 16:31 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3409
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #33 -: Dec 21, 2015, 13:07 »
зевсе, ти какво решение би препоръчал?
Ами трябва да почнем от...

И задължително усилвателя на звука му да е направен с Лампи и с навит траф! Тогава ще видите какво е ТВ с качествен звук......Ще сложи в малкия си джоб всекакви реномирани марки >:D......... Ех мечти.....
А пък за матрицата --- да е с IPS матрица ама да не е с тъпата ЛЕД подсветка -дето само мига а и светлината и не е бяла -  а като беше по преди с лумисцентни тръбички със студен катод.
Абе много екстри се събраха. :'(
« Последна редакция: Dec 21, 2015, 13:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5360
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #34 -: Dec 21, 2015, 13:11 »
То дето лампово и с навит ръчно траф, ами и на хвърчащ монтаж. Никакви платки, фолирани гетинакси и други глезотийки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #35 -: Dec 21, 2015, 13:16 »
зевсе, ти какво решение би препоръчал?
Ами трябва да почнем от...

И задължително усилвателя на звука му да е направен с Лампи и с навит траф! Тогава ще видите какво е ТВ с качествен звук......Ще сложи в малкия си джоб всекакви реномирани марки >:D......... Ех мечти.....
А пък за матрицата --- да е с IPS матрица ама да не е с тъпата ЛЕД подсветка -дето само мига а и светлината и не е бяла -  а като беше по преди с лумисцентни тръбички със студен катод.
Абе много екстри се събраха. :'(
Аз лампов усилвател слушам постоянно  вече 25 години-даже и схемата съм му я позабравил,  дето съм я правил на времето-така, че не са мечти, а една отдавна забравена схема... :)

   ....хората си мислят, че ламповите усилватели са кой-знае каква технология-не са-просто трябва някой да ти я даде, иначе в нета е пълно с лампови схеми, и повечето са тъпи....не е сложна технологията, а теорията не е неизбродима-само трябва да имаш лампите-трафовете все ще се намери кой да навие- http://www.unitraf.com/
« Последна редакция: Dec 21, 2015, 13:37 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #36 -: Dec 21, 2015, 13:21 »
То дето лампово и с навит ръчно траф, ами и на хвърчащ монтаж. Никакви платки, фолирани гетинакси и други глезотийки.
Ачо-за ламповите схеми с ограничен брой компоненти печатният монтаж далеч не е най-доброто решение-обемният мотнтаж е за предпочитане-а и можеш непрекъснато да си разменяш фигурите....
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #37 -: Dec 21, 2015, 14:46 »
Абе на тия умните телевизори с браузъри ютубове и прочее може ли да им направят едно дистанционно с ключ да праскаме по морза, далеч по-удобно от тия умните дистанционни и гласовите разпознавания дето само ни шпионират мамицата им недна :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3409
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #38 -: Dec 21, 2015, 15:48 »
   ....хората си мислят, че ламповите усилватели са кой-знае каква технология-не са-просто трябва някой да ти я даде, иначе в нета е пълно с лампови схеми, и повечето са тъпи....не е сложна технологията, а теорията не е неизбродима

Да .. въобще не е сложна технологията им. И понеже лампите са много хубави елементи - едно време в началото на века е било много лесно. С 2-3 лампи радиоприемник..... С 5 лампи радиостанция и една шепа крокодилски резистори.

колкото до схемотехниката сегашните полеви транзистори са същите като лампите - схемите са почти същите --- характеристиките им са досущ като на лампите - С тая разлика че лампите се захранват с 200V  а полевите транзистори с 12V.

-обемният мотнтаж е за предпочитане
Не става ... хваща паяжина ------ и няма да има добър търговски вид.

-------
Майтап майтап ама на сериозно сега се замислих че старият ми Пирин по качество на звука ще закове всеки един съвременнен ТВ. Не стига, че е точно с лампова схема с траф ама целият телевизор е цяла голяма дървена щайта и играе ролятя на обемна тонколона. Получаваш 2 в едно хем Телевизор хем тонколона

А то сега тези нови ТВ-та са с някакви плоски пищялки. Чакай звук от тях.
   
« Последна редакция: Dec 21, 2015, 16:16 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #39 -: Dec 21, 2015, 16:21 »
        Пак звукът от съвременните полеви транзистори е жалък в сравнение с древните лампи

  "Майтап майтап ама на сериозно сега се замислих че старият ми Пирин по качество на звука ще закове всеки един съвременнен ТВ. Не стига, че е точно с лампова схема с траф ама целият телевизор е цяла голяма дървена щайта и играе ролятя на обемна тонколона. Получаваш 2 в едно хем Телевизор хем тонколона"

   ти изведи кабела за високоговорителя към качествена тонколона, и на потенциометъра за усилване на телевизора подай през кондензатор 200 nf/300 V звук от компютъра, или смартфона и ще се хванеш за главата за какво става дума...виж само корпуса на телевизора да не е под  напрежение, че май Пирин беше по безтрансформаторна схема-обърни щепсела.
« Последна редакция: Dec 21, 2015, 16:54 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #40 -: Dec 22, 2015, 03:42 »
Чай да се разберем сега, телевизора Пирин от рисивъра на близу нали, че имам разни чисто теоретични DSP съображения такива, ама аз съм проЗ ламер и може и да греша ба ли го :–)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #41 -: Dec 22, 2015, 12:48 »
  В съвременната цифрова телевизия звукът си е боклук-за нищо не става-като технически параметри, за разлика от време оно (още една причина интелигентните хора да не гледат телевизия).....е, ако имаш звуков изход от ресивъра може, що не за майтап....ми подай  и видео на входа на PCL 84 да е пълна "картината"....имах в предвид в предния пост някой wav или flac от компютъра, или андроида
« Последна редакция: Dec 22, 2015, 16:08 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #42 -: Dec 23, 2015, 16:24 »
Шегувате се с тая тема, нали?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #43 -: Dec 23, 2015, 16:38 »
Шегувате се с тая тема, нали?
Ако познаваш Зевса, ще знаеш че изобщо не е шега работата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #44 -: Dec 23, 2015, 17:05 »
Абе и аз съм на мнение че тия цифровите боклуци само изпедерастяват населението.

Като много пресен пример: днес отивам до сервиза на Техномаркет за да взема някакъв филтър за някакъв кухненски уред дето жена ми навремето го купува и се потроши.

И значи докато чакам да ми ги дадат от склада, идва някакъв народен човек - леко мургав, здрав, с леко набола брада и анцуг Georgio Armani. Първо се извини че с джипа си е блокирал три паркирали автомобила, но това беше малко като юркане да побързат де - та тоя стовари една микровълнова фурна и вика "давам ви я да я оправите щото не работи". "Какво не й работи?" "Знам ли я бе, не работи" "Ама как не работи - не затопля храната или просто не се пуска като я влючите" "АЗ ОТКЪДЕ ДА ЗНАМ БЕ ПРОСТО НЕ РАБОТИ"

Та тоя народен човек преди десетилетия щеше да си оправя сам печката Ряховец и да си наляга парцалите, пусти му боклуци, некадърни при това чупят се.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon