Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 -: Jun 21, 2026, 20:39 
Започната от rado84 - Последна публикация от remotexx
и все пак.. по-доброто решение е гит (или коя да е друга с-ма за контрол на версиите)

 22 
 -: Jun 21, 2026, 20:09 
Започната от go_fire - Последна публикация от remotexx
https://www.youtube.com/shorts/UgTaBh981Pw
а да видим сега как ще ги стигнат... москалите

а по пътищата на Крим...
https://www.youtube.com/watch?v=j9Z_KiA6ldY

--
А номерата които минават при хората - пред ИИ не минават
https://youtu.be/j9Z_KiA6ldY?t=611

 23 
 -: Jun 21, 2026, 16:12 
Започната от spec1a - Последна публикация от spec1a
Хакери пратиха съобщение за атака на НЛО в Бразилия

https://www.segabg.com/hot/hakeri-pratiha-suobshtenie-za-ataka-na-nlo-braziliya


   

 24 
 -: Jun 21, 2026, 15:08 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123
А освобождението на Крим вече навлиза във втората си фаза...
https://www.youtube.com/watch?v=Tl---LU67-I

Пропагандни глупости, Crimea falls, как не.. те ще се оправят там.  Даже и проблема със "Старлинк" вече решават, имат ресурс. Иначе супер възторжено клипче  :)
А мостовете над Днепър близо до Запорожие изгърмяха. Падна и "вратата" към Славянск и Краматорск- Рай-Александровка. Лиман и Константиновка са следващите.

П.П. Те нацистите бяха спрели и водата в Крим 2014 година,, но там оцеляха 8 години, а после с взрив си осигуриха достъп, че сега временното намаляване на бензина ли няма да преживеят.

 25 
 -: Jun 21, 2026, 15:06 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
То сега хубу се закани кмета, ама защо навремето взеха подкупите и си затваряха очите. Пък сега - ше събаряме :

https://news.bg/crime/blagomir-kotsev-se-zakani-vsyaka-sedmitsa-shte-izdava-zapovedi-za-sabaryane-na-baba-alino.html

 26 
 -: Jun 21, 2026, 13:23 
Започната от ray - Последна публикация от Acho
Интелекта е навсякъде, сега тестват системите в отбраната:

https://fakti.bg/world/1062475-testvat-avtonomni-dronove-i-sistemi-za-otkrivane-na-zaplahi-s-izkustven-intelekt

 27 
 -: Jun 21, 2026, 13:16 
Започната от spec1a - Последна публикация от Acho
Тез двамата вече го удариха на майтап:

https://www.vesti.bg/sviat/ne-blagodaria-trymp-s-treta-napadka-sreshtu-dzhordzha-meloni-za-dva-dni-6262840

 28 
 -: Jun 21, 2026, 13:14 
Започната от go_fire - Последна публикация от Acho
Е, сега хората като са предупредени, по-леко ще прекарат атакатаот рашъните:

https://www.vesti.bg/sviat/zelenski-predupredi-za-predstoiasht-masiran-ruski-udar-sreshtu-ukrajna-6262851

 29 
 -: Jun 21, 2026, 13:12 
Започната от spec1a - Последна публикация от 4096bits
Въпроса с петрола не е само имаш или не.
Има различни видове петрол.
По-гъст, по-течен, по-зелен, по-черен, не ги зная.
Но рафинериите се правят да работят с определен вид петрол.
Най-вече опира до гъстотата и съдържанието на сяра.

Американските, доколкото зная (дано не греша), са за гъстия, който можеш и с лопата да си го пренасяш.
По-лекия, не толкова гъст, е по-лесен за обработка.
От него по-лесно май се добива бензин.
От по-гъстия и тежък можеш да извлечеш повече горива като дизел, керосин и подобни, не толкова летливи.
От всяка обработка на петрол, мисля, че се "извличаше" и газ, като "отпадъчен" продукт.

Съдържанието на сяра се отразява на цената на поддръжката.
Правопропорционално.

Американските рафинерии са оптимизирани да работят с някакви миксове, и затова внасят и много нефт отвън.
Те добиват основно от лекия петрол, но за миксовете вкарват отвън.
И това изглежда усложнява цялата работа.

Ако някой е по-запознат, да ме поправя, че да не излъжа Ачо, без да искам.

Оптимизираните за миксове рафинерии ще могат да работят и с по-лекия петрол, който основно се добива в САЩ.
Те имат всякакъв, но по-тежкия го добиват в далеч по-малки количества.
И около 90% от вноса им е такъв.
Ако рафинерийките минат на техния петрол, продукцията няма да е максимална, част от мощностите ще са на трупчета, което ще доведе и до допълнително поскъпване на горивата.

Та, те са вносители на тежък нефт и износители на лек.

Няма да им спре икономиката, ако се изчерпат запасите и не могат да внасят достатъчно тежък петрол, но ще им се стъжни.
Но си има техен и могат да карат на техния си, лек нефт.
Ще им излезе по-скъпо, няма да е оптимална продукцията на горива, но няма да спре икономиката им.

Както винаги, тежеста на всичко ще го понесат обикновените хора.
Компаниите просто ще си пренесат затрудненията върху тях - като вдигнат цените.

П.П.
Което няма да се хареса на Дончо.
Нали се биеше  толкова пъти в гърдите, че горивото по време на Байдън било на по-висока цена, пък сега по негово време, била намаляла.
Изобщо няма да му хареса и затова припира.
Трети ноември не е далеч изобщо.

 30 
 -: Jun 21, 2026, 12:51 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Само за 3 месеца изкуственият интелект влоши уменията на опитните лекари

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be-%d0%b7%d0%b0-3-%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%b5%d1%86%d0%b0-%d0%b8%d0%b7%d0%ba%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82-682688.html


Дистанционното, имай 1 наум при какви дофтури ходиш ...
Ами, има го това изказване, което толкова хубаво се римува на анлийски "If you not use it, you lose it."
Или, ако не го използваш, изчезва.
Та, който не практикува постоянно, губи уменията си.
Това съм го забелязвал у себе си много пъти.

А ние се опитваме вече да аутсорсваме и мисленето, не само уменията.

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10