Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67698 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Другарчета, какъв е смисъла изобщо, от дискусията и реферндума, като ние сме си вече 20+ години държава с диктатура на пролетариата :D !
Защо диктатура на пролетариата!? Ами всички крадливи правителства са избрани с гласовете на мангалите, пенсиите и завистливите работници, които влагат повече енергия в завист към тези които се мъчат да правят нещо!
На едните им направят софра, на другите им вдигнат малко пенсиите предизборно, а на третите им обещаят, че ще гонят до дупка "чорбажиите" и избора е в кърпа вързан :D .
Не веднъж съм казвал, че трябва да има изискване за образователен ценз(минимум завършено основно образование), за право на гласуване! Ако го имаше, куп от дискутираните теми нямаше да съществуват.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Стига глупости, примерно предишното правителство, което беше ужким социалистическо и избрано с гласовете на пенсиите и циганите, се оказаха бая големи капиталисти - като почнем оттам че бутаха яко гювеч на всичките приближени фирми и фирмички, минем през плоския данък и ниските корпоративни данъци за сметка на високото ДДС, което ООД-тата над прага така или иначе не плащат. Да не говорим как беше държавна политика да си затварят очите за доста нарушения. Сегашното просто яхна вълната на недоволството в следствие на тази политика - като на всичкото отгоре се твърди че не е избирано с пенсионерски и цигански гласове.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Стига глупости, примерно предишното правителство, което беше ужким социалистическо и избрано с гласовете на пенсиите и циганите, се оказаха бая големи капиталисти - като почнем оттам че бутаха яко гювеч на всичките приближени фирми и фирмички, минем през плоския данък и ниските корпоративни данъци за сметка на високото ДДС, което ООД-тата над прага така или иначе не плащат. Да не говорим как беше държавна политика да си затварят очите за доста нарушения. Сегашното просто яхна вълната на недоволството в следствие на тази политика - като на всичкото отгоре се твърди че не е избирано с пенсионерски и цигански гласове.

Предното и по-предното и още по-предното.... всички избрани с гласовете на пролетариата :D .

Точно поради тази причина, изобщо не съжалявам пенсионерите! Те си плащат за решенията които са взели. На времето, през 1989-90 година, когато се провеждаше масовата приватизация в Полша, аз бях на 20-1 години и всички млади бяхме за СДС които искаха масова приватизация по полски модел. Да се продадат заводите в работещ вид и на цяло, а нашите родители, днешни пенсионери бяха против, щото БКП/БСП ги наплаши с едни кадри по новините, как новите "чорбажии" като изкупили заводите съкратили работниците и как нямало какво да ядат и тем подобни глупости.
Така се скапаха заводите, срина се икономиката и се разграбиха на парче.
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 15:18 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами това е - демокрация.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Като говорим аз алтернативни източници....
да се спрем на разработките на Никола Тесла? И да помислим защо всичките му документи са иззети и засекретени след смъртта му? Както и защо всичко, което е направил.... е унищожено, покрито, и нищо не се знае за него?
На практика... той е имал за цел ел. енергията /и не само, а енергията като цяло/ да бъде свободна и достъпна за ВСИЧКИ на земята.... и до някъде е успял, но... са му попречили.
Тъй де - никой няма сметка от нещо, което ще е безплатно :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ако всичко е унищожено, покрито и т.н откъде знаеш какви точно са му разработките и какви са му били целите? :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Ако всичко е унищожено, покрито и т.н откъде знаеш какви точно са му разработките и какви са му били целите? :)

E, все пак поне малко е останало, има и видео по темата... в Youtube, че дори и във VBOX има доста интересни неща по темата, дори демонстрирани от самия него.
Все пак - не е живял кой знае колко отдавна, за да се затрие всичко :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Е това е много сговнена ситуация - значи хем не всичко е унижожено, за да знаем какво точно е правил, че дори и конспиративни теории да има, хем е достатъчно унищожено, за да не може да се повтори резултата от експериментите. Мисля че нещо сериозно не е наред. В смисъл защо на първо време хората правят филмчета в ютуб вместо да се пробват да достигнат до същите резултати като Тесла?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Е това е много сговнена ситуация - значи хем не всичко е унижожено, за да знаем какво точно е правил, че дори и конспиративни теории да има, хем е достатъчно унищожено, за да не може да се повтори резултата от експериментите. Мисля че нещо сериозно не е наред. В смисъл защо на първо време хората правят филмчета в ютуб вместо да се пробват да достигнат до същите резултати като Тесла?

Знам ли...
Иначе го гледах как просто държи една лампа, и тя светва от нищото.
Едва ли по негово време е имало монтажи чак до такава степен.
Иначе за ютуба -  никой не е правил видео, просто са качени архивни кадри...
То може и да се опитват някъде да му постигнат резултатите, ама в някои случаи нещо съвсем дребно обърква нещата... просто оня е бил леко луд :)
А и е факт, че всичко, над което е работил е иззето (чертежи, данни и т.н.), а макетите - унищожени. хамериканците не го отричат това...
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Емм то като беше съставено от 3 партии предишното правителство, много ясно че ще стане каша. Като ме подсеща, че в момента ужким само 1 партия ни управлява, пък х*я влиза бая повече....
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
ЦЪК  ;)


Ааа, ако АЕЦ-а ще се управлява от Виндовс, ще гласувам и с трите ръце против!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ааа, ако АЕЦ-а ще се управлява от Виндовс, ще гласувам и с трите ръце против!

Аха, а ако му инсталират Убунту, няма, така ли?  :D
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Ааа, ако АЕЦ-а ще се управлява от Виндовс, ще гласувам и с трите ръце против!

Аха, а ако му инсталират Убунту, няма, така ли?  :D

Ами не знам... всъщност, ТЕЦ-а в Пловдив работи доколкото съм виждал с някаква странна ОС... смисъл, нещо тяхно си. И този компютър предимно "наблюдава" нещата, а не ги управлява с едно малко изключение: пича, дето показваще кое какво е спомена нещо за написването на парола на едно място във софтуера, потвърждение, и... целия ТЕЦ минава в режим shutdown :)
Активен

edmon

  • Гост
Ааа, ако АЕЦ-а ще се управлява от Виндовс, ще гласувам и с трите ръце против!

Аха, а ако му инсталират Убунту, няма, така ли?  :D

Ами не знам... всъщност, ТЕЦ-а в Пловдив работи доколкото съм виждал с някаква странна ОС... смисъл, нещо тяхно си. И този компютър предимно "наблюдава" нещата, а не ги управлява с едно малко изключение: пича, дето показваще кое какво е спомена нещо за написването на парола на едно място във софтуера, потвърждение, и... целия ТЕЦ минава в режим shutdown :)

Някое станно CDE, a ??!?! :)))
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Нагоре
« назад напред »