Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67665 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Виж сега, страни като Гърция са друга бира. На тях парите им ги печата ЕЦБ, а не собствената централна банка. Но това е друга доста по-дълга и сложна тема.
Иначе си прав, атинското метро е за чудо и приказ.  :) В мотрисата в която се возих, всичко беше от неръждаема стомана.  :o Предполагам, че има някаква връзка с Олимпиадата през 2004, както и останалите благинки за които разказваш (с изключение на циганията около Омония; там беше първия и единствен път, когато видях човек да спи върху улично кошче за боклук  :-[ . Е, може просто да е бил дрогиран, но лежеше отгоре).

Не разбрах, в контекста на темата, под „не е зле да отпуснат малко нещата“ имаш предвид, че трябва да се правят проекти като АЕЦ Белене ли?
« Последна редакция: Jan 09, 2013, 10:31 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не, АЕЦ Белене не е "малко" отпускане на нещата, а пълна дивотия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Цитат
ДКЕВР: Частните ТЕЦ "Марица Изток" 1 и 3 натоварват регулираните цени на тока

Е, откога разправям, че цените на тока у нас се определят административно (социално, кабинетно). Ето, в прав текст си го казва човека.  :'(

Ако си мислите, че с Белене нещата ще се променят, да сигурно ще се променят - цената на тока ще скочи 1-2-3 пъти.  ;) Щото тия 20 млрд. лв. няма да паднат от небето, а ще ги платим ние.
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Сега се присетих още нещо, в началото на 90-те пуснахме 5-ти и 6-ти блок, всичките ни ТЕЦ-ове и ВЕЦ-ове работеха (верно нямаше ги ВЕИ-тата и частните ТЕЦ-ове в МИ). Аз това време го помня предимно с режим на тока. Един детски спомен е черно-бял телевизор, вързан към акумулатор, където даваха детското (май на Дисни тогава бяха нещата, Патешки истории). Съответно спира тока (очаквано), ние сме се събрали със съседите, дъртите си пият ракията на свещи, ние уж ще гледаме детското....ама зъл късмет. Показват някакви малоумни свещи на фона на "Let it be" на Бийтълс и се оказва че БНТ стачкували. Ей, шибано време. Това 90-те са ебати гадните години, на никой не му желая да има спомени от това време :( В смисъл чувствам се сериозно преебан за няколкото години  смислен живот прекарани тогава. Е, тогава нямаше спряни реактори, Козлодуй си беше в пълен комплект...не знам за чии чеп обаче...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ами сигурно още са действали договорите за износ, които имахме. Освен това тогава още много от старите фабрики горе-долу работеха преди да ги затворят или разпарчетосат за продан, така че и те консумираха доста енергия. Акумулиращите печки още бяха на мода и т.н.
Прав си, 90-те бяха скапано време, особено от 93 нататък, инфлацията ядеше спестяванията, политически и социален хаос, приватизация, мутри (рекетьори), простотии... Виж, преди 89-а беше къде по-идилично - гледаш си доктор Снагълс или Арабела и си свиркаш.  ^-^
« Последна редакция: Jan 10, 2013, 00:03 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Активен

А печат ?

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Във фейса мина покрай мен един интересен коментар по повод този рекламен клип !

Цитат
Самият факт, че някоя партия налива пари за изработка и излъчване на рекламен клип, целящ да моделира общественото мнение по дадена обществена дискусия говори достатъчо, че има скрити интереси, най-вероятно финансови. Когато партиите се борят за позиции в парламента или общината разбирам да се рекламират, но за енергиен проект от национално значение, не политическо влияние да се наливат партиини пари... това смърди! Явно някой си чака дяла от проект, за който всички ние ще плащаме. Мисля, че вече знам как ще гласувам на референдума.

Та, извода е прост! Аз съм ЗА още ядрени мощности, но само по принцип. По принцип и не гласувам за никой и за нищо и не се очертава скоро да го направя.
Активен

edmon

  • Гост
Тази държава е смотана, нуждае се не от ресет или ребуут, а от нова ОС. Новия АЕЦ е една много добра възможност тази държава да бъде "форматирана". Когато се налеят тези пари и започне голямото плащане и голямото нямане, това може да доведе до това "форматиране". За това аз съм с две ръце за този АЕЦ
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Обикновено нещата стават по еволюционен, не по революционен път. В Африка се ребуутват редовно и не са намазали особено. Държавите, които възприемаме там за "нормални", нямат това щастие в повечето случаи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Обикновено нещата стават по еволюционен, не по революционен път. В Африка се ребуутват редовно и не са намазали особено. Държавите, които възприемаме там за "нормални", нямат това щастие в повечето случаи.
Е не си прав. :) Втората Световна си е кажи-речи цяла революция. Ние еволюираме от доста време безрезултатно. То нашето не е еволюция, а вегетиране!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Тази държава е смотана, нуждае се не от ресет или ребуут, а от нова ОС. Новия АЕЦ е една много добра възможност тази държава да бъде "форматирана". Когато се налеят тези пари и започне голямото плащане и голямото нямане, това може да доведе до това "форматиране". За това аз съм с две ръце за този АЕЦ

Да ти кажа, и аз в последно време си мисля нещо такова! Мисля си, че тази държава, докато съвсем не грохне, изгледи за някаква управия няма да има и като слушам от време на време популизма на Станишев, започва да ми харесва идеята Герб да изгубят щото само удължават агонията, а ние дето веднъж преживяхме времето на Виденов, вече знаем как да ударим кьоравото от такава обстановка, щото сега няма 'ляп нито за тарикатите, нито за тъпанарите!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Избрани лъжи от репертоара на театъра "Нова ядрена електроцентрала"
Статия от Ст.н.с. инж. Георги Босев, експерт с над 50-годишен стаж на различни позиции в енергетиката.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
А така, айде сега да видиме какво следва...
Най-интересното ще е, че ако референдума изобщо мине и е с положителен отговор (да) и на всичкото отгоре сегашното правителство подпише и започне доизграждане на АЕЦ "Белене" - след това вината за набутвацията ще си е единствено на народа гласувал "Да".

Склонен съм да вярвам, че АЕЦ "Белене" ще струва поне 12-13 млрд.
Как го мислите вие това - в другите държави централите са по 20+ млрд., а тук в България е 4 пъти по-евтинджос...
И разликата кой ще я плати? Ми народа...

Писна ми от тия лобистки излияния. Да гледаш народа си и да го лъжеш най-нагло в очите по всякакви медии и пресконференции - това си е за доживотен затвор.

И Съм много склонен да вярвам на прогнозите, че няма да има никаква нужда от АЕЦ "Белене" - значи ние сега изнасяме над 1000+, a иначе ще почнем да внасяме. Те предприятията фалират едно по едно, населението намалява, а ние мислим за атомни централи - хвала!


ПС: Защо по телевизията има кампания само за гласуване с положителен отговор "Да"???
Кой има интерес, че да прави такава дива реклама, а?
« Последна редакция: Jan 16, 2013, 17:07 от !ntel »
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Нагоре
« назад напред »