Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67729 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Цитат
2) Да се отнеме правото на глас на абсолютно всички които не живеят постоянно в страната!

що?

Защо ще изказват мнение и ще влияят върху решение касаещо цялата страна, при положение, че дори не са в страната си?

Първо защото не са в страната си и второ, не можеш да забраниш на едни които са на вън да гласуват, а на други да е разрешено. Това е като да ограничим детските помощи, но само за циганите.

Ми много ясно, че трябва да се ограничат!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
и аз съм твърдо ЗА да се забрани на постоянно живеещите в чужбина да гласуват по какъвто и да е начин!
Познавам такива елементи, и си казват, че НЕ им пука какво става в България, ама "ходим и гласуваме да ви гледаме сеира после".
Да не говорим за елементите с двойно гражданство... ако зависи от мен бих им дал право на избор: или българско, или чуждно.

Та, не е нито правилно, нито морално някакъв си, който от години живее някъде другаде да гласува и да ми определя какво ще се случва тук, при положение, че няма никакво намерение да се върне, не плаща данъци и т.н. в България.

Циганите също трябва да бъдат яко орязани - те са неуки, неграмотни, малоумни (поне 99% от тях)... и не трябва да имат каквото и да е право. Факт е, ча 100% от гласуващите цигани го правят за пари, и гласуват за който им се каже.

Да се изисква поне средно образование, за да имаш право на глас.
Както и последната година да не си живял повече от 6 месеца извън България.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
и аз съм твърдо ЗА да се забрани на постоянно живеещите в чужбина да гласуват по какъвто и да е начин!
Познавам такива елементи, и си казват, че НЕ им пука какво става в България, ама "ходим и гласуваме да ви гледаме сеира после".
Да не говорим за елементите с двойно гражданство... ако зависи от мен бих им дал право на избор: или българско, или чуждно.

Та, не е нито правилно, нито морално някакъв си, който от години живее някъде другаде да гласува и да ми определя какво ще се случва тук, при положение, че няма никакво намерение да се върне, не плаща данъци и т.н. в България.

Циганите също трябва да бъдат яко орязани - те са неуки, неграмотни, малоумни (поне 99% от тях)... и не трябва да имат каквото и да е право. Факт е, ча 100% от гласуващите цигани го правят за пари, и гласуват за който им се каже.

Да се изисква поне средно образование, за да имаш право на глас.
Както и последната година да не си живял повече от 6 месеца извън България.

+1

Активен

А печат ?

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе, то нека за начало само основно да изискат, пък да видим дали 3/4 от циганите няма да отпаднат като гласоподаватели!

От друга страна, то прост и без основно, дори и българин да е, няма да е по-стока от циганина :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Абе, то нека за начало само основно да изискат, пък да видим дали 3/4 от циганите няма да отпаднат като гласоподаватели!

От друга страна, то прост и без основно, дори и българин да е, няма да е по-стока от циганина :D

Казвайки това:
Цитат
Да се изисква поне средно образование, за да имаш право на глас.

визирам ВСЯКАКВИ - цигани, българи, марсианци...
Щото знам един елемент, дето 5 години седя в 6-ти клас, не може да си напише името, не знае колко е 2 по 2, ама... има разрешително за оръжие и е авджия... разбира се, момчето е "наш човек", с вуйчо на доста висок пост у меверето :)
Активен

edmon

  • Гост
edmon-те, що за логика е тая твоята?  :D

Но пък де да знаеш, може и да си прав.  :D

Винаги гледаме да изберем "по-малкото зло". Но "по-малко зло" няма! Българина винаги иска да мине по по-лесния път. Ама по-лесен път няма :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Българина винаги иска да мине по по-лесния път. Ама по-лесен път няма :)

А бе да ти кажа, то и тока иска да мине по лесния път, по пътя на най-малкото съпротивление и всеки път му се получава.  ;)
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
edmon-те, що за логика е тая твоята?  :D

Но пък де да знаеш, може и да си прав.  :D

Винаги гледаме да изберем "по-малкото зло". Но "по-малко зло" няма! Българина винаги иска да мине по по-лесния път. Ама по-лесен път няма :)

То, най-нормалното е когато нямаш избор между хубаво и по-хубаво, да избираш между по-малкото и по-голямото зло, но точно при нас не е така!
Избира се този който обещава, че за нула време ще оправи нещата! ще има работа, заплати и пенсии за всички без никой да се замисли до колко е възможно това и после се почва с оправданията, че друг бил виновен за това, че не станали нещата така както е обещал.
На следващите избори сценария се повтаря :D
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Момчета и колеги, дали цигани, българи или марсианци ще гласуват, избират, пускат бюлетини, пълнят изборните урни или както и да се нарича крайния резултат ще е все същия. Начина на функциониране на политическата класа няма нищо общо с начина на функциониране на обществото, управлявано от нея до степен те да говорят "различни езици". Състава на парламента, президента и правителството имат значение за стратегията на развитие на страната колкото цвета на чорапите на министрите и тяхното съотношение (70% черни чорапи, 20% тъмносини, 10% кафяви). Командата се води от Бай Брадър, и ако не слушкаш и папкаш - заминаваш при Кадафи и Саддам! Само че в днешно време няма как да не се слушка. Чували сте за "консултации с основните политически сили" нали? А знаете ли какво означават? Просто Бай Брадър държи ръка на пулса и иска да е сигурен, че ако тоя, на когото дърпа конците в момента вземе да ги къса да се знае подходящия заместник предварително. После той (заместника) ще бъде представен като "съвременен, образован, широкообхватен  с европейско мислене политик" или дори "енергичен лидер"и вие ще гласувате за него! И да, ще има "работа, заплати и пенсии за всички". :) А този в немилост ще е "ретрограден и корумпиран тип", дори може би "диктатор, мракобес и сатрап" начело на "кървав режим". Примерите са на всички под носа. А после? Ми сценария се повтаря естествено!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Начина на функциониране на политическата класа няма нищо общо с начина на функциониране на обществото, управлявано от нея до степен те да говорят "различни езици"

Френд, Б-я от години се управлява от цигани и пенсионери! Образованите избягаха и малкото останали тук са вдигнали ръце. Изборите се печелят от тези които спечелят на тяхна страна циганите и пенсионерите.
За сетен път казвам, че у нас, пенсионерите си заслужават съдбата и изобщо не ги съжалявам!
Не знам дали ще се промени нещо с въвеждането на ценз и постоянно живеене в БГ, но така както вървят нещата, със сигурност няма да се променят към добро.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Не, тук не си прав. Б-я не се управлява от Ц и П, те само ходят прилежно да гласуват и създават вид на "свободни, честни и демократични" избори с достатъчен процент гласували. Вдигналите ръце са по в час - те (може би инстинктивно) усещат, че от гласуването няма смисъл. Трябва обаче да им се даде знанието от какво и как има смисъл, иначе ще потънат и те.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Трябва обаче да им се даде знанието от какво и как има смисъл, иначе ще потънат и те.
Ти с такъв дето знае само "акъл не ща, пари ми дай" излизал ли се на глава :D !!!? Щото аз отдавна ги сиктирдосвам с израза, че ако имаше акъл и пари щеше да има :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Според мен е по-скоро политическа история, отколкото сблъсък на икономически интереси, конкретно референдума, от който няма никакво значение.

БСП просто така им го сложиха с този референдум, че няма накъде повече. И управляващите понеже и те са достатъчно малоумни милиционери без да мислят тръгнаха да мотаят нещата и да подменят въпроса и процедурата за гласуване и сами се прецакаха.

Сега има няколко варианта, всичките са печаливши за червените и губещи за управляващите:

* Референдумът пропада (най-вероятното) понеже не гласуват нужните по закон 3 или 4 милиона души бяха. В този случай БСП излиза и казва "тъпите милиционери се изсраха върху демокрацията в България с тъпите си номера и подмяната на въпроса".

* Референдумът не пропада, но хората решават, че не искат АЕЦ Белене (още по-малко вероятно) - в който случай на БСП само им трябва да изкарат няколко нередности покрай гласуването и да обяснят как това е генерална репетиция за ударната подмяна на вота лятото.

* Референдумът не пропада, но решаваме че искаме Белене - това означава сигурен край на управляващата партия на изборите.

Допълнително, БСП отрязват колко бяха там....30-40 милиона левчета за целите на референдума, с които управляващите щяха да режат лентички на градски тоалетни и градинки преди изборите, за да си вдигнат рейтинга.


Та доста добре премислен ход, колкото и да е безсмислен самият референдум сам по себе си.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Според извънземните, референдумът ще мине.  ::) Няма да има висока активност, но червените кратуни (начело с Р. Овчаров) ще съумеят да си прокарат централката.  >:D Следват напускане на ЕС и връщане на България към сферата на влияние на Русия, каквато е и крайната идея всъщност.

ВИДЕО
« Последна редакция: Jan 18, 2013, 10:23 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
« назад напред »