Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67640 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Съседите ти ще те изселят :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Това нашето Френд вече е държава на всички ъпсурди събрани на куп и от това по-лошо няма начин да стане!

Само тъпи и ялови програми за разхищение на пари и после следва увеличение на данъци щото парите не стигат! Пък да не говорим за купищата бюрокрация, дето да речеш да правиш бизнес, от тях нямаш време да си свършиш фактическата работа!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
В последно време си мисля че данъците са си много добре премислени в България. В смисъл яко удрят косвени данъци и държат ниски ДОД и корпоративните. Това е защото хората доста лъжат, докарват си пари нелегално, укриват доходи и накрая бам - купуват си някакъв дзвер дето харчи 20/100 и по 10 апартамента. Такива няма как да ги таксуваш по нормалния начин, но като им праснеш високи акцизи, високо ДДС и т.н. и нещата се връзват.

Като съпоставка, малко известен факт е че в САЩ където ужким е голямата капиталистическа работа, корпоративните данъци са просто брутални - не са най-високи в света, но са в графата "най-високи". За сметка на това еквивалента на ДДС-то може да е доста ниско (зависи), акцизи, екотакси, намсиквитъпотии може да няма. Чудя се каква е причината.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Ами моя град е чист, но съседния е с доста голям процент турско население, а имам и близък поглед от друг голям град, с преобладаващо турско население и мога да твърдя, че омраза към турците има само там където ги няма! Хората в смесените райони си работят, уважават си празниците и традициите и няма проблем! Единственото на което държат на верска основа е да не създават семейства, но това е от тях към нас!

Те са културни - живял съм в такъв район като малък и знам порядките и обичаите.

Обаче има едно племе с което на глава не може да се излезе. Те са в първобитния строй.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Хахахах, между другото като става въпрос за това племе - наскоро зареждах в кварталното ОМВ и бях брутално потресен. Това става една сутрин след като закарах малката на градина. Отивам да зареждам (не бях ходил там от месеци) и гледам тоя пич дето зарежда и чисти стъклата - мургав. Не ми направи огромно впечатление, но влизам вътре и първото което виждам е някаква лелка с униформа на ОМВ, мургава. Почва да ми става странно - отивам на касите, двете касиерки - мургави! Сега не става въпрос дали просто приличат, защото определено си бяха цигани, с цигански физиономии, не просто мургави. В този момент се присетих че колата е отключена и тръгнах да гледам навън някой да не влезе да рови нещо. В продължение на няколко секунди въобще не мога да смеля какво става, минаха ми разни идиотски конспиративни мисли. Няма такава забава. Не знам каква е причината и защо ОМВ са решили че целият персонал трябва да е от това малцинство. Обаче осъзнах че съм расист :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
n00b, циганите са съвсем друга работа и няма база за сравнение, но и при тях има една част, дето не ги знам какви са, но бачкат по Гърция, работят и земеделие по нашите села и строят големи къщи! Изобщо не живеят като в гето! Децата им ходят на училище, но не такова за малцинства.
Нашето село е най-голямото в окръга. Аз съм израснал до пред училищна там и жевееха в края на селото, а сега са из цялото село и няма никакви проблеми с кражби и тем подобни.
Повечето бачкат по Гърция, но повечето не са целогодишно и се занимават със земеделие и животни и се къпят и обличат нормално.

Гейт, всеки внася осигуровки и от тези осигуровки трябва да се плащат пенсиите. В бюджета влизат повече пари от колкото се харчат за пенсии и една голяма, ама много голяма част се изяжда за администриране.
Влизат пари за здравеопазване, но по същата схема, за здравеопазване се харчат много по-малко от колкото влизат.
Влизат и за пътища под формата на винетки и данъци, а пътища нямаме никакви!
Всеки ден, всеки от нас харчи средно не по-малко от 10 лева за храна и от тези 10 лева, 2 лева са ДДС и от тези пари няма нищо!
Маса автомобили се движат по пътищата и във всеки литър гориво, половината от цената е акциз и ДДС, не ми се смята колко пари всеки ден влизат от това перо в бюджета!
Всички консумираме някякъв алкохол или цигари и в тях, половината цена е акциз и ДДС!
Накрая на годината, всички пращат и ДОД, а някои всеки месец!
Къде са аджеба тези пари!? Е, всички знаем къде са тези пари!
Колко още трябва да внасяме, за да видим някаква полза от тях!?

За това казах и в предните постове, че ме боли гъзъ зъ това дали ще има централа и дали турците или румънците ще ни превземат!
Аз няма да гласувам нито ЗА, нито НЕ! Ще се наспя и ще си отида на басейна в минералните бани, че нямаш си на идея какъв кеф когато навали сняг като днешния, да отидеш и да се цопнеш в открития топъл басейн с приятели и да курдисате една бутилка JB така в крайчеца, па от време на време да се отъркаляш и в снега :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е съвсем различен проблем. Въпросът беше как да се съберат данъците и според мен отговорът, който тук се дава е добър. Обаче как ефективно да се харчат парите от данъците, тук има големи проблеми. Тези проблеми няма да се разрешат скоро, защото има прекалено много хардкоднати модели на поведение. Според мен нещата ще си дойдат на мястото като си заминат още няколко поколения. Хората, които са живяли през комунизма просто са необратимо увредени с тези тъпотии с шуробаджанащината и връзкарството. Това преекспонирано в днешната реалност означава един човек случайно се сдобива с власт и сума ти роднини почват да се врат да се облагодетелстват за сметка на данъкоплатеца. Това е толкова тривиално че няма накъде. Обаче не е особено ефективно. В последно време някак това намалява и не намалява защото примерно ГЕРБ са на власт и са особено принципни. Намалява просто защото намаляват хората увредени с това мислене, по естествени причини.

Някак тъпото е че всичко това се оправдава по някакъв начин с едва ли не това е човешкото и морално правилното, да уредиш някой там, услуга за услуга и т.н. Това е пълна простотия. Имал съм големи спорове с хора по-възрастни от мен, включително и с роднини. Като изложа мнението си съответно ме обявяват едва ли не за някакъв социопат и то така не ставали нещата. Все едно нещата стават иначе, никак не е очевидно. Друг пример е доста дъвкания проблем с корупцията, според мен основната вина носят не хората, които правят услуги срещу подкуп, а тези, които дават подкупа и точно те трябва да се наказват подобаващо. Нещата обаче са изкривени някак доста, в момента ако държавен служител приеме рушвет, значи той е ужасно лош, този, който дава рушвета обаче си е ОК. Странна работа.
« Последна редакция: Jan 27, 2013, 03:08 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Зомбирани са младите, а не тези от моето поколение, щото тези над моето вече са пред пенсия.
Оправия няма да има защото все повече се върви към комунизъм, но истинския комунизъм, но съчетан с бюрокрация!
Пенсионната система е добра и работеща там където не е задължителна! Там където не е задължителна, тя работи като бизнес модел в конкуренция да убеди хората, че ще им е по-изгодно да внасят при тях едни кинти дето ще се събират за черни дни и през това време ще се множат, вместо те сами да си ги складират в банки!
Здравеопазването е добро там, където здравните осигуровки не са задължителни! Същото важи и за образованието там където е на самоиздръжка!
Хората отдавна са стигнали до извода, че високите данъци стимулират укриването им и разходите за събиране стават прекомерно големи и това което остава като чиста стойност е много по-малко!
Това са факти не от мен измислени, а установени от капацитети много над мен и теб!
Замисли се защо за американците е въпрос на гордост плащането на данъци, а тук(и в европата) се търсят всякакви начини за укриването им!
Активен

bot

  • Гост
n00b, циганите са съвсем друга работа и няма база за сравнение, но и при тях има една част, дето не ги знам какви са, но бачкат по Гърция, работят и земеделие по нашите села и строят големи къщи! Изобщо не живеят като в гето! Децата им ходят на училище, но не такова за малцинства.
Нашето село е най-голямото в окръга. Аз съм израснал до пред училищна там и жевееха в края на селото, а сега са из цялото село и няма никакви проблеми с кражби и тем подобни.
Повечето бачкат по Гърция, но повечето не са целогодишно и се занимават със земеделие и животни и се къпят и обличат нормално.

 Предполагам че става дума за каракачани, техният език е гръцки, затова и предпочитат да работят в Гърция, защото нямат проблем с езика, както румънците предпочитат Италия, защото ромънският е много сходен с италиянският език. За съжаление циганите предпочитат напоследък по-далечни дестинации като Англия и скандинавските страни - там където доскоро са нямали никакъв проблем с джебчийството и хората не са толкова предпазливи.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не, не! Не са каракачани! Циганския им не е по различен от на другите цигани.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Пенсионната система поне тук е изградена, за да работи за хората, които са работили цял живот, очаквайки това за което са им промивали мозъците. И сега си го получават по един или друг начин.

Здравната система е същата история. Там поне нещата са малко по-добре, защото имаш избор. Държавното здравеопазване е просто тотален провал, но имаш шансове за нормално обслужване когато си към някой нормален фонд.

Що се отнася до самоиздържащото се образование, можем доста да поспорим, защото съм учил и в самоиздържащ се университет, и в държавен такъв. Ако трябва да споделя глупостите, случващи се в първия случай, сигурно ще ми причинят разни правни проблеми, които не държа да ми се случват. А вярвай ми, мога да споделя доста неща, и част от тях са доста пикантни.

Проблемът е в хората, не в системата. По-голямата част от проблемите, които имаме, идват от това. Американците апропо далеч не са особено горди от плащането на данъци, мога да те уверя.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Проблемът е в хората, не в системата.

Напротив! Проблема е в системата, а хората просто се нагаждат към нея. Като виждат полза се интегрират, а като не виждат я заобикалят!

На теб, ако ти предложат да избираш да те осигуряват на пълната заплата и да те осигуряват на минимума, а разликата която е за данъци и осигуровки да си я получиш на ръка, кое ще избереш ;) !?
И дали някой нормалин човек, който има този избор ще избере пълното осигуряване!?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Варна е заснежена и заледена, но всички пенсионери, кой с едно, кой с две бастунчета, са навън. Около секцията сякаш има парад!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
На теб, ако ти предложат да избираш да те осигуряват на пълната заплата и да те осигуряват на минимума, а разликата която е за данъци и осигуровки да си я получиш на ръка, кое ще избереш  !?
И дали някой нормалин човек, който има този избор ще избере пълното осигуряване!?

Много ясно че ще избера първото. Няма да дам в ръцете на великия балкански бизнесмен рядкото щастие да ми плаща колкото си иска и да не мога да му кажа копче, защото на хартия вземам минимална заплата. Няма да му дам рядкото щастие да ми плаща на минимална, докато боледувам, по същите причини. И няма да му търпя глупостите от сорта на "що забрави да изгасиш лампата преди да си тръгнеш от офиса в 9 вечерта - 50 лева глоба". Я да видим как на устни договорки се решава въпроса с заплащането на овъртайма?

Та това е изгодно само на едната страна. От страна на работника, трябва да е пълен идиот за да избере второто.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Варна е заснежена и заледена, но всички пенсионери, кой с едно, кой с две бастунчета, са навън. Около секцията сякаш има парад!
Аз пък казвам: Евалла на тия хорица, стари и трудно подвижни, но все още будни и имащи желание да участват в избора за бъдещето, макар дните им да са преброени.
Жалко за голямата част от младите, дето ги мързи да си подадат носа на вън в хубавото снежно време, клечат пред телевизора/монитора, а уж бъдещето било пред тях. :(
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Нагоре
« назад напред »