Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67662 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
До сега не се включват и чак вчера/днес изчетох темата. Аз ходих и гласувах, гласувах, както гласувах и тук — с „Не“.

Защо по дяволите беше сменен въпроса? И защо не присъства Белене? Така въпроса губи конкретика. Ами сега могат да решат да строят например в Ивайловград (някой го спомена). Е да ама някой (може би много) от тези 60% гласували „За“ може изобщо да не са съгласни да е в Ивайловград.

Въпроса трябваше да е възможно най-конкретен. Затова е референдум. А не да ни питат да свети ли слънцето, намалената конкретност е точно като да ни питат за слънцето.

По принцип не гласувам, но щом е пряка демокрация, отидох. Иначе не съм ходил повече от 10 години.

И за тези прагове 50% за зачитане, 20% за преразглеждане. Демек всичко под 50% е все едно не е имало референдум. Извинявам се, как може да изберем оня плужек за президент с под 50%, но вота ни да не важи с толкова?!

Трябва нещата да са на една нога. Ако това важи за референдумите, то тогава и изборите трябва да се касират под 50%.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нали ви казах че Бойко ще почне да се държи по-нормално. Ето, сега след като толкова време се дървеше, най-накрая изрита министъра на образованието дето хрантутеше близките фирми с идиотските научни проекти. Не че заместникът му няма да прави същото, но поне хората се чувстват доволни че лошият е наказан.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
"Белене" не може да присъства, понеже според закона за провеждане на референдуми, не може да има референдум по конкретен икономически проект.

Между другото, анкетата остава отворена.
Моментното състояние (към днес 10 часа) е записано в първото мнение под анкетата.
Можете да променяте начина, по който сте гласували.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
"Белене" не може да присъства, понеже според закона за провеждане на референдуми, не може да има референдум по конкретен икономически проект.

И после как да уважаваш такива закони?!  >:D

Най ме дразнят такива неопределени простотии от рода на "имало едно време някъде там нещо си". Това развързва ръцете за безкрайни манипулации.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тая глупост я чух от някакъв Червенграфов ли беше Синлордов ли, някво келеме неизвестно от де се пръкнало последните месеци. Българският народ може да бъде питан всичко. Той е суверена. Онзи дебил Местан („новият“ сокол) пита, ама ако са по-чести, кой носи отговорността? Носи я точно този, който трябва да я носи.

И въпросите трябва да са възможно най-конкретни, иначе (повтарям се) изпадаме в ситуацията да питаме — да свети ли слънцето.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Другарчета, продължавате да си спорите за глупости, та чак изтървате кое е първично и кое вторично ! На кое какъв му е смисъла и пр. таквиз заботи и в един момент ви става пълна каша в главата.

Та, работата на политиците и държавниците е да създават добър живот за поданиците си, като вземат решения на базата на икономически анализи. Народа само ги избира и като не могат, би трябвало и да ги сваля. Такива референдуми са само едно прехвърляне на топката да отгворностите които биха последвали при евентоално решение ЗА и ПРОТИВ.
В нашата татковина, нещата от давна не са такива каквито трябва да бъдат. Различните партии ни занимават с техните си партиини проблеми и, ако обърнете внимание, всяка се противопстава на другата и за добри решения, само и само защото това решение не е дошло от нея.
Ако се направи една аналогия с фирма с преобладаващо частно участие и преобладаващо държавно участие, нещата стоят по същия начин. Частните фирми вървят на пред, развиват се, работниците бачкат и получават заплати, но нямат право да ръсят мозък кое как трябвало да се прави, а в държавните, всички ръсят мозък, не работят и не получават и заплати.
Има много ЗА и много ПРОТИВ тази ценрала, но крайното решение трябва да се вземе след задълбочен икономически анализ на база цифри, до които народа няма достап поради конфиденциалност на част от тази информация, а и да има, то голяма част от този народ, не е в състояние да го направи този икономически анализ.
Докато ни занимават с партиините си глупости и ние им се връзваме, вместо да решават проблемите на поданиците си, управия няма да има! Дори и да спечелим от тази централа, ще изгубим от друго много повече и в крайна сметка пак ще бъдем зле.
А в момента, най-големия проблем е доходите на поданиците, а те са ниски, защото поради купища бюрократични проблеми, няма условия за бизнес който да осигури работа на тези които като не могат да правят бизнес, поне могат и искат да работят.
Няма как да има заплати, като няма икономика, а икономика се прави от предприемчиви хора. Не се прави от администрация и изкуствена заетост покрай разните нови тъпи програми.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тъпите програми са едно от най-хубавите неща въведени от царчето и аз тогава много го поздравявах за това (по-точно министърката, ама не ѝ помня името).

Това обвинение в простотия на народа е много голям грях. Ти Пешо копай на нивата и не се занимавай, какво бълнуваме тук. Относно „конфиденциалността“ нека не забравяме, че това се превежда като тайна. Как смее едно управление да има тайни от суверена си?

Ето например доклада струващ няколко милиона от нашите пари поръчан на банката на наркокартелите и терористите. От де на де ще го поръчват на тях, но след като вече са го сторили, как смеят да го крият от нас???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гога, не всички програми са тъпи, но голяма част от тях са!
Ето сега това за алтернативната заетост, ще съдират гъзъ на всички които се мъчат да работят, щото на такива които не работят, няма как и от къде да им вземеш данък, за да се плащат едни заплати някои за това, че търкат обувки до някъде си и престояват там някакви си 8 часа, като в същото време полза от това няма!
Пък посланието от рекламата, защо да ходиш да работиш за без пари, като има програми по които се плащало нормално по европейски не ми се коментира изобщо!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Франция е абсолютно разорена, призна министър, Англия ако не се оттегли от евро съюза, със сигурност няма да приеме да плаща допълнително, а само една Германия не може да храни цяла европа.
Стягайте коланите другарчета :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Франция е абсолютно разорена, призна министър, Англия ако не се оттегли от евро съюза, със сигурност няма да приеме да плаща допълнително, а само една Германия не може да храни цяла европа.
Стягайте коланите другарчета :D

До това води държавния капитализъм (ака "социализъм"). Време е за истински социализъм, а не за тия буламачи дето ги ядем вече почти 100 години.  ^-^
backinblack, развързана ти е връзката.
Активен

Без правила няма игра

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
За пръв път гласувам ... Тази грешка няма да се повтори повече! Да си гласува който иска,после да си плямпа и да си протестира. Е*л съм ти държавата!
Активен

Mitaka

  • Гост
Ама се сетиха, че тока от АЕЦ е най-евтин, та щели да вдигат дела му :)

Путин привика Буда на разпит... да видим какво ще излезе, ама се очертава да е интересно... хм, дали руският полоний става за буди? Ще видим...

Ама ми прави впечатление изказването на боко от тук:
http://dnes.dir.bg/news/golemi-energijni-proekti-13147869?nt=4

"„Или да продадем реакторите заедно, или, както сме казали, седми реактор за хибрид на АЕЦ „Козлодуй”"

Та, след като имаше "не не и не" - на кой и защо ще продава реакторите наща буда? Или това му беше целият зор?
Ще продава реактори нашия... все едно са му бащиния? След като няма да се строи АЕЦ - какво продаване? И евентуално, ако някой ги купи - кой ще го спре да построи каквото си иска?

Ето, че за потеден път буда и мафиотите му успяха да манипулират мишоците и овчиците - мишоците се скриха в дупките си, и не гласуваха. А овчиците - гласуваха така, както им нареди овчарят им. Колко са ми послушни едните, и колко са ми страхливи другите...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Колко ми е писнало от тия не е истина. Единия уж голям мъжкар и мутра, а се оказа абсолютен путьо и педал. Другият по принцип си е педал, но сега се прави на страшен революционер. И тия ме карат да избирам между двамата. Мисля че е належащо да протестираме за разрешаването на еднополовите бракове, тия двамцата най-накрая да се вземат и да спрат да занимават цялата държава с педалските си циркове.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Ами виж дори тук във форума, къде са "уж" малко по-интелигенти...

Бандата тъпунгери, какво им е мнението...  35 НЕ, с/у 27 "ДА"...

Ама от "интернета", освен да дебелеят и затъпяват, явно друго не правят...

Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Нагоре
« назад напред »