Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67019 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За съжаление на Митака, все пак ще се изнесе, новият премиер след изборите ще се казва Бриджит Бардо или неин адаш:

http://novanews.bg/news/view/2013/02/27/45359/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%B0%D0%B7-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/?utm_source=blogs&utm_medium=link&utm_campaign=mostread

А за безкрайно съжаление на Гейт, явно ще е в коалиция с БСП, което се и очакваше.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
На мнение съм, и няма да го променя, че НЕ-гласувалите просто НЯМАТ право да изказват мнение по въпроса, за който са имали възможност да гласуват но НЕ са го направили!
Негласуването НЕ е изразяване на позиция! То е изразяване на "не ми пука, да става каквото ще".
Това не е позиция!

Въпросът кой ще в премиер изобщо не ме интересува - стига да не е буда :) Аз съм на мнение, че ВСЕКИ, ама наистина ВСЕКИ би бил по-добър премиер от него! Дори бай Иван бръснаря...

Аз ЩЕ гласувам. Все още не знам за кой ще гласувам, но знам за кой НЯМА да гласувам.
Ще видим кой ще ме излъже най-добре... но определено няма да си дам гласа за буда, станишев, доган!!! За някой друг ще е... ако пък се промени системата за гласуване /да бе, да/ и стане мажоритарна... тогава ще е доста по-лесно.

Не-гласуването е не-изразяване на позиция.
На предните избори гласувах за боко - заради ония простотии, които доган изсра... а мислех да гласувам за бсп-то дее_а :) Мислех буда за по-малкото зло, то пък какво се оказа...
Те и ония крадяха, ама пък никой не си беше позволявал да опука де що има пари в държавата, да закрива болници /но пък да открива църкви/... да опука резерва, да вземе кредити, за да изплати субсидии, защото парите за тях вече са опукани... мъка.

А най-много ми падна в очите, когато дойде в Катуница да открива ЖП гарата, и да реже лентичка... нямаше да е смешно, ако не бяха в сила следните три факта:

1. Гарата е строена от немците, през 40-те години на миналия век;
2. Не е строена на ново - просто направиха ремонт на сградата и ЖП линиите, както и надлез на мястото на прелеза /който надлез ПРОПАДА!/
3. И ремонта, и надлеза го направиха по времето на ПРЕДИШНИТЕ, а боко само ги "откри" :)

« Последна редакция: Feb 27, 2013, 23:09 от Mitaka »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами то логично прави църкви, като няма болници, нали трябва някой да ни опява?  :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
1. Гарата е строена от немците, през 40-те години на миналия век;
2. Не е строена на ново - просто направиха ремонт на сградата и ЖП линиите, както и надлез на мястото на прелеза /който надлез ПРОПАДА!/
3. И ремонта, и надлеза го направиха по времето на ПРЕДИШНИТЕ, а боко само ги "откри"

Хм, като се замисля, това по-скоро би ме накарало да гласувам за Боко. Излиза, че предишните са наляли пари за закърпване на положението с некадърно строителство, което не са успяли да довършат в рамките на мандата си, а после просто Боко си е направил ПР на техен гръб.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3413
    • Профил
Излиза, че предишните са наляли пари за закърпване на положението с некадърно строителство, което не са успяли да довършат в рамките на мандата си, а после просто Боко си е направил ПР на техен гръб.

И сега колелото ще се завърти отново, щото на Бойко няма да му стигне времето да открие AM Тракия, а пък идващите те ще намажат като прережат лентичката :o

Та така нищо ново под слънцето.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
По принцип е абсолютно възможно, но имам странното усещане че тия ще ги има и в следващото правителство, вероятно в променен състав, без голям вожд индианец отгоре и в коалиция с ужким най-големите им врагове. В смисъл, щом дори сега продължават да говорят глупости - ГЕРБ че ако не били те, щели да бъдат БСП, а БСП че нямало други алтернативи на ГЕРБ освен тях самите, значи нещата са ясни и отиват накъм gangbang. А цялата тая тарапана със смяната на политическата система даже донякъде ще стане, като съставят експертно правителство, което реално погледнато е "БСП и ГЕРБ си поделят властта под масата", Точно такъв цирк още май не сме гледали и си е направо промяна на системата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митак, аз пък НЯМА да гласувам за никой! Последно съм гласувал доста от давна когато Куликов и Бойчев се кандидатираха за президентска двойка и с майтапа си стигнаха до балотаж :D .
Е, ама и аз си имам обосновка защо няма да гласувам за никой. Всеки един глас, една бюлетинка е държавна субсидия за съответната партия и аз с гласа си не искам да допринасям за доброто им материално положение за сметка на данъците на обруления народ.
За едно нещо поне, всички партии са задружни и не се разминават в приказките си и това е, да ни убеждават, че трябва да гласуваме.
Активен

Mitaka

  • Гост
Митак, аз пък НЯМА да гласувам за никой! Последно съм гласувал доста от давна когато Куликов и Бойчев се кандидатираха за президентска двойка и с майтапа си стигнаха до балотаж :D .
Е, ама и аз си имам обосновка защо няма да гласувам за никой. Всеки един глас, една бюлетинка е държавна субсидия за съответната партия и аз с гласа си не искам да допринасям за доброто им материално положение за сметка на данъците на обруления народ.
За едно нещо поне, всички партии са задружни и не се разминават в приказките си и това е, да ни убеждават, че трябва да гласуваме.

Щеше да си прав, ако системата ни беше друга.
Като не гласуваш - гласа ти просто се разпределя процентно спрямо партиите.
За това по-добре отиди пусни невалиден глас - така няма кой да го присвои.

Цитат
1. Гарата е строена от немците, през 40-те години на миналия век;
2. Не е строена на ново - просто направиха ремонт на сградата и ЖП линиите, както и надлез на мястото на прелеза /който надлез ПРОПАДА!/
3. И ремонта, и надлеза го направиха по времето на ПРЕДИШНИТЕ, а боко само ги "откри"

Хм, като се замисля, това по-скоро би ме накарало да гласувам за Боко. Излиза, че предишните са наляли пари за закърпване на положението с некадърно строителство, което не са успяли да довършат в рамките на мандата си, а после просто Боко си е направил ПР на техен гръб.

Да ти кажа, постройката си е доста стабилна, немска работа.
Ремонта си е напълно достатъчен, просто целият облик е променен...
За надлеза съм съгласен, доста некадърно е направен, и доста пари са окрадени от него - на места, където има завои е толкова тесен, че е невъзможно две коли да се разминат, та са праснали един знак СТОП, и едните изчакват :)
Аз за това казвам, че няма да гласувам нито за сегашните предишни, нито за предишните предишни... щото и едните, и другите са маскари.
Макар, че сегашните предишни са доста по-големи маскари.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митак, аз пък НЯМА да гласувам за никой! Последно съм гласувал доста от давна когато Куликов и Бойчев се кандидатираха за президентска двойка и с майтапа си стигнаха до балотаж :D .
Е, ама и аз си имам обосновка защо няма да гласувам за никой. Всеки един глас, една бюлетинка е държавна субсидия за съответната партия и аз с гласа си не искам да допринасям за доброто им материално положение за сметка на данъците на обруления народ.
За едно нещо поне, всички партии са задружни и не се разминават в приказките си и това е, да ни убеждават, че трябва да гласуваме.

Щеше да си прав, ако системата ни беше друга.
Като не гласуваш - гласа ти просто се разпределя процентно спрямо партиите.
За това по-добре отиди пусни невалиден глас - така няма кой да го присвои.

Може и да се разпределя спрямо партиите процентно, но 1 глас по-малко за определена партия е няколко лефа по-малко държавна субсидия на година ;) ! Къпиш ли?

Всеки глас за определена партия, дори и да не прескочи 4% и не влезе в парламента е държавна субсидия! Не си спомням колко лефа на година.

Ти си правиш твоя избор, а аз моя. Която и партия да дойде на власт, няма начин да оправи положението като вдига минималните заплати и пенсии, а като създаде такива условия за бизнес, че хората създаващи работни места, да нямат интерес да укриват доходи и работниците, да виждат реална полза от внасяне на осигуровки, а не както е сега, на който и да му предложиш по-голям кеш, но договор на минимална заплата да го предпочете от колкото на реална.

П.С. Преди повече от година четох някаква статия, че в Европа вече отчитат, че младото поколение е изгубило инициатива за собствен бизнес и тем подобни и търси само работа на заплата. Защо ли!!!?
« Последна редакция: Feb 28, 2013, 15:03 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Митак, аз пък НЯМА да гласувам за никой! Последно съм гласувал доста от давна когато Куликов и Бойчев се кандидатираха за президентска двойка и с майтапа си стигнаха до балотаж :D .
Е, ама и аз си имам обосновка защо няма да гласувам за никой. Всеки един глас, една бюлетинка е държавна субсидия за съответната партия и аз с гласа си не искам да допринасям за доброто им материално положение за сметка на данъците на обруления народ.
За едно нещо поне, всички партии са задружни и не се разминават в приказките си и това е, да ни убеждават, че трябва да гласуваме.

Щеше да си прав, ако системата ни беше друга.
Като не гласуваш - гласа ти просто се разпределя процентно спрямо партиите.
За това по-добре отиди пусни невалиден глас - така няма кой да го присвои.

Може и да се разпределя спрямо партиите процентно, но 1 глас по-малко за определена партия е няколко лефа по-малко държавна субсидия на година ;) ! Къпиш ли?

Всеки глас за определена партия, дори и да не прескочи 4% и не влезе в парламента е държавна субсидия! Не си спомням колко лефа на година.

Ти си правиш твоя избор, а аз моя. Която и партия да дойде на власт, няма начин да оправи положението като вдига минималните заплати и пенсии, а като създаде такива условия за бизнес, че хората създаващи работни места, да нямат интерес да укриват доходи и работниците, да виждат реална полза от внасяне на осигуровки, а не както е сега, на който и да му предложиш по-голям кеш, но договор на минимална заплата да го предпочете от колкото на реална.

П.С. Преди повече от година четох някаква статия, че в Европа вече отчитат, че младото поколение е изгубило инициатива за собствен бизнес и тем подобни и търси само работа на заплата. Защо ли!!!?

Е ти като не гласуваш, пак взимат процент за гласа ти :) Измислено е... за това варианта е невалиден глас, а не просто негласуване.

Каквито и условия за бизнес да се създадат, пак ще се крие... това е в природата на 90% от хората, и не само у нас.
Гугъл, Фейсшит масово си въртят финансите през Англия, Ирландия и т.н, за да избегнат данъци в САЩ... ама трябва да внимават повече де, щото ония там не си поплюват, и току виж пратили зукърчо на безплатна почивка...

Младото поколение има един основен проблем: всичко е така омазано, че нямат нищо зад гърба си. А за да започнеш каквото и да е ти трбват пари. Без тях не става.
Т.е. такива с мама и тати с парички се правят на бизнесмени, и въртят дребни далаверки, колкото да не изпадат извън играта.
Бизнес от нищото се прави много трудно, да не кажа - невъзможно. То може би няма свободна ниша на пазара, нещо, което не е покрито...

За нещо сериозно се иска най-вече идея, и то за нещо, което е уникално и го няма до момента. Няма как да пробиеш в момента с уеб хостинг например - има камара фирми, които ги дават по два за левче... а нали се сещаш каква част от това левче или два ще ти остане като печалба? Само като купиш cpanel-a и си 2 бона назад, от там сървър, колокация... евентуално залата на един-двама и... излиза, че трябва да хванеш няколко хиляди клиенти, само за да си избиеш разходите.
Ето за това има две-три "водещи" фирми за хостинг в България, и останалите, конкуренцията са... колкото да ги има.

Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Наглостта на червените другари  >:D

Вземи чети нещо друго, че нещо си се вманиачил в тия червени :)
И само те са ти в акъла.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Вземи чети нещо друго, че нещо си се вманиачил в тия червени :)

Като това ли?  ::)
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не знам дали това е писано наистина от англичанин, но много добре илюстрира българите като народ.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра