Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13693 пъти)

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #30 -: Feb 20, 2013, 13:54 »
В момента тече протест в подкрепа на Бойко.

200 човека протест ли е в сравнение с това, което беше вчера?
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #31 -: Feb 20, 2013, 14:07 »
Хахаха кефи ме как kanal3 ползват skype за комуникационно средство в ефир - наистина цирка е тотален!

Btw нека да видим какво ще стане до няколко дни. Ако има наистина читави хора, то ще се види.

ПС: Цялата ситуация ми напомня една книга, в която имаше училище за управници/политици.
И в това училище отиваха да учат само подбрани хора и не бяха допускани случайни персони.

В нашата страна е същото по отношение на парламента...
Ако се направи справка със западните страни, много лесно ще разберете каква е разликата...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #32 -: Feb 20, 2013, 14:07 »
И сега като го няма бате Бойко, ще пушим ли в заведенията!?

Хубав въпрос.

Неволно си спомних за казармата :D .

На времето, служих на летища като шофьор и войниците бяхме 1/3 от старшинския и офицерски състав и беше голям кеф като падне самолет :D .
За 2 години казарма 3 самолета паднах с един смъртен случай на млад летец, дето катапултира на ниска височина и като пуска кормилото за да издърпа дръжките на катапулта и самолета се завърта и катапулта го забива директно в земята, но това е подробност, та като дойдеха от Пловдив от щаба и започнат да въртят кушии на старшините и офицерите с разследване на причините и нас войниците ни забравяха. Не можеха да съберат от кръчмите на съседните села 1 отряд за наряд, а тези като мен, дето си бяха от най-близкия град, по цяла седмица изобщо не са прибираха :D
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 14:09 от backinblack »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #33 -: Feb 20, 2013, 14:32 »
И сега като го няма бате Бойко, ще пушим ли в заведенията!?

Не бе...., ще спрете цигарите в знак на подкрепа към бат Бойко. >:D >:D >:D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #34 -: Feb 20, 2013, 15:55 »
Сега като няма Бойко, пък другите са още по-зле, някакво гражданско общество ще мисли нов модел на управление, дето до сега не е измислен от никой, та поне някой от глупостите които въведе могат да отпаднат до тогава :D .

Ама ние българите сме много малоумна напаст! Историята ни е показала, че нещата не се оправят със смяната на царя, но си продължаваме да пробваме :D . Също както някои хора из анадола пробват мъж да роди :D .
Проблема основно е, че на всякъде, било по фирмите, било в администрацията, никой не си върши работата! Единствените които работят са тези които си плетат кошницата как да краднат и да го натапанят на другия :D .
Примери хич не ми се изреждат, но мога да дам доста примери за това, че имаме закони много добри, но няма заинтересовани които да ги приложат и контролират.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #35 -: Feb 20, 2013, 17:07 »
Пряка демокрация - ето какво искам аз.  ^-^

А вие?
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #36 -: Feb 20, 2013, 18:36 »
Аз отдавна се изказах за това, а Дежурният каза, че нямало да стане и пак мафията/масоните/щатите/избери си нещо друго, щели да си правят, каквото искат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #37 -: Feb 20, 2013, 18:55 »
И много ми е интересно, как я виждате тази пряка демокрация като структура!!!?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #38 -: Feb 20, 2013, 19:50 »
И много ми е интересно, как я виждате тази пряка демокрация като структура!!!?

ЦЪК  :)

Българина много мрази някой друг да му казва какво да прави и как да живее, така че пряката демокрация би било добро решение, защото означава СВОБОДА.
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 19:52 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #39 -: Feb 20, 2013, 19:52 »
И много ми е интересно, как я виждате тази пряка демокрация като структура!!!?

Например така :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0
за мен това е най-добрата форма на управление
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #40 -: Feb 20, 2013, 20:11 »
Това си е на практика монархия. А и като гледам на тая карта кои държави я прилагат, хич не ми се ще да съм в тяхната компания.

Все пак следващите няколко месеца ще можеш да се насладиш на тая система.
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 20:15 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #41 -: Feb 20, 2013, 21:51 »
Това си е на практика монархия. А и като гледам на тая карта кои държави я прилагат, хич не ми се ще да съм в тяхната компания.

Все пак следващите няколко месеца ще можеш да се насладиш на тая система.

То пък сега все едно не си в тяхната компания :)

Иначе, аз съм ЗА да стане както е било по време на лошия комунизъм: няма депутати. Народните представители са хора "от народа", които се назначават по някакъв принцип, и НЕ получават заплата. Веднъж месечно или както е там - се командироват в парламента, за да обсъждат каквото има за обсъждане, и да гласуват каквото има за гласуване.

Познавам една баба, която е била народен представител на този принцип.
Активен

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #42 -: Feb 20, 2013, 22:16 »
При Президентската Република има най -силно разделение на властите .Изпълнителна ,съдебна ,законодателна се избират отделно , а това ще ви даде по ясна картина върху нещата .
http://www.webcafe.bg/id_212301166_Planat_Ran-At:_Proekt_za_nova_Konstitutsiya_
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #43 -: Feb 20, 2013, 23:12 »
Цитат
Иначе, аз съм ЗА да стане както е било по време на лошия комунизъм: няма депутати. Народните представители са хора "от народа", които се назначават по някакъв принцип, и НЕ получават заплата. Веднъж месечно или както е там - се командироват в парламента, за да обсъждат каквото има за обсъждане, и да гласуват каквото има за гласуване.

Виж сега, по принцип и аз нямам нищо против комунизма. Само да съм държавен секретар, пожизнен директор на всички месокомбинати, винпроми, кокаинпром, балкантурист и БГА Балкан. С голям кеф ще се разхождам с бентлито сред балъците които ме боготворят и ми носят торби коняк слънчев бряг и сланина само и само да ги уредя на някой синекурен пост.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #44 -: Feb 20, 2013, 23:26 »
И много ми е интересно, как я виждате тази пряка демокрация като структура!!!?

Например така :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0
за мен това е най-добрата форма на управление

Мда, това е доста по-добре, особено от гледна точка издръжката на администрацията! Често съм задавал риторичен въпрос, защо не се поучи цяла Европа от САЩ, как доста повече хора се управляват с пъти по-малко управници и бюрокрация и в много неща са доста по-напред.
В момента точно огромната бюрокрация на Европа пречи на бизнеса и растеж който да намали безработицата и да увеличи доходите няма да се постигне, докато не се внесат промени.
Това което се случва днес при нас е въпрос на време да се случи в цяла Европа, но при нас дойде по-рано щото сме по-бедни от тях, но както и в други теми съм казвал, моите очаквания са скоро да се изравним :D
Активен