Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13702 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #120 -: Feb 25, 2013, 21:17 »
Коритаров изказваше някакви безумия, като ги „доказваше“ с някакъв прошляк. А педерастът нищо конкретно не каза.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #121 -: Feb 25, 2013, 21:36 »
Коритаров изказваше някакви безумия, като ги „доказваше“ с някакъв прошляк. А педерастът нищо конкретно не каза.

А това как ти се струва?
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #122 -: Feb 25, 2013, 22:25 »
Това са недоказуеми неща. Същите неща със същия успех могат да се изпишат за ЦРУ, Ми 6, Мосад… На мен много по-интересен ми бе другият въпрос от предаването, за гроба на Левски. Естествено точно нищо не се разбра. И съжалих, че за първи път в живота си, съм се прежалил да я гледам. Те пък на другия ден взеха, че я уволниха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #123 -: Feb 25, 2013, 23:00 »
Това са недоказуеми неща.

Естествено, че с недоказуеми. Ти какво очакваш, Джеймс Бондовете да си разкрият картите ли? Че нали секретността е най-големият им коз!
Колкото до гроба на Левски, не знам защо е толкова важно. Човекът не е сред живите повече от век. За мен не гробът му е важен, а това, което е правил приживе.
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #124 -: Feb 25, 2013, 23:10 »
Много си се вманиачил с тия руснаци, Москва и комунистите :)
Прекалено много американски филми гледаш. И то стари - поне на 15-20 години.

По същата логика аз пък мога да кажа, че протестите са плод на американските тайни служби, които не са доволни от отказа на България да им се даде да добиват шистов газ.
За това са наговорили всички ЕРП-та да ни вдигнат тройно сметките, както и са наредили на боко да резне АЕЦ-а. Така шистовият газ става по-необходим, и...може би ще помислим :)

По-леко с филмите :)
Че ако опукам няколко Jack-а, такива ще ги съчиня, че цял месец ще ги обсъждаме после....
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #125 -: Feb 26, 2013, 01:29 »
Тая далавера с АЕЦ-а не е на руснаците, руснаците не печелят много от цялата работа. Всъщност, за тях ще е най-добре да ни осъдят и да си вземат кинтите.

Далаверата е за родните тарикати. Като го построят, ще почнат да изнасят тока от него, а за ЕРП-тата ще остане малко по-скъпия ток от новите марици, ТЕЦ-а на ТИМ, ВЕИ проектите и т.н. Съответно при износа ще има 1-2 фирми посредници и ще се пълнят партийни и не само каси. Разбира се, няколко милиарда евро ще ни излязат през носа, но те ще си избият парите рано или късно от износа. Само дето локумите на Мишко Сергишко как сметките видиш ли нямало вече да са такива, са за вътрешна консумация на и без това малоумния им електорат.

Единственият проблем е че онези брюкселски зелки ни натискат да си либерализираме пазара и да можеш да избираш от коя централа примерно да купуваш ток. Това определено вече не е на добре. Поради тази причина, за да се презастраховаме, пращаме атакистките зомбита да спамят и да палят знамена на ЕС. Което не е чак толкова необходимо, просто за подквасване. Що се отнася до ГЕРБ, на тях им е през онази работа, щото за тези 4 години и те намазаха от цялата тази работа.

Най-смешното е че тези идиоти, които протестират срещу ЕРП-тата и реват за национализация, всъщност се борят за да им го втъкнат още по-добре отзад. ЕРП-тата не че са невинни, но малко или много инвестират в мрежата и играят по свирката на държавата, за да останат на пазара. Като ги национализират, циркът вече ще е пълен, ще извадят от данъците на хората, които отиват иначе за образование и здравеопазване и ще ги налеят точно там, да може тарикатите да си отклоняват още повече средства по какви ли не начини. А тъпаците си вярват че ще плащат по-ниски сметки, хаха. Що не реват за национализация на интернет провайдърите и GSM операторите, по точно същата логика ще плащат по-евтино. Щото е държавно, хахаха.
« Последна редакция: Feb 26, 2013, 01:36 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #126 -: Feb 26, 2013, 03:21 »
Народа перкуляса вече! Всеки с мнение как да оправи държавата пък себе си не може и да ревеш ли или да се смееш :D ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #127 -: Feb 26, 2013, 11:26 »
Гейт, Болен настоява за национализация на телефонията. На цялата телефония, не само мобилната. Относно освобождаването на енергийният сектор, не си го разбрал. Става въпрос за избор между електро-разпраделителни предприятия и създаване на енерго борса, а не да си избираш към кой производител да си закачен. Както и досега ще си закачен към всички омешани в буламач. Точно тази точка не се променя в освобождаването. Остава си, защото няма как. Всички  имат договори за гарантирано изкупуване. Демек пазим ги от пазарен риск в пазарна обстановка  >:(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #128 -: Feb 26, 2013, 13:01 »
Излезнаха ли ви новите сметки за тока?
Ебаси и положението! Новата ми сметка е 168 лефа, а предната, голямата която отпуши недоволството е 250, а за цялата минала година нямам по-висока сметка от 140 и тя е за последния месец преди големите сметки, но той си беше студен, а климатика ми в хола, който е и почти 1/3 от цялата ми отопляема площ е нонстоп в ключен. Иначе през годината съм се въртял от 80 до 120, а това сега трябва да бъде за по-малко дни от нормалните!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #129 -: Feb 26, 2013, 13:06 »
Такована (да не казвам другата думичка) работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #130 -: Feb 26, 2013, 13:15 »
Ама аз като ви разправям, че е добре да има сива икономика, вие не ми слушате!
Сивата икономика най-много пречи на монополите, а те държавни или частни, все в гъз!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #131 -: Feb 26, 2013, 13:20 »
Сивата икономика също е Икономика. И тя произвежда блага.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #132 -: Feb 26, 2013, 13:22 »
Почвам да идвам на твоето мнение. Дълги години бях родолюбец и пропагандирах шумно, че трябва да се плащат данъци и осигуровки. Последната година почвам да си променям мнението. Да подкрепяш една гнила, на практика не съществуваща държава, не е родолюбие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #133 -: Feb 26, 2013, 13:35 »
Проблема не е в цената на тока, а в ниските ни доходи. Цената на тока е съпоставима с тази в европейските страни, но заплатите не са. Дори и във фирми в които има висока производителност на труда.
Нека вземе Шел, ОМВ и тем подобни европейски фирми. Работят по едни и същи норми в цяла Европа, с една и съща надценка, но не плащат европейски заплати в БГ както в другите държави. Примери още бол. Проблема не е само в тока.
Условията които се налагат на малките фирми са невъзможни за работа, а за новостартиращи още по-невъзможни. От къде да дойдат тези работни места и вече чрез по-голямо търсене на работна ръка да се вдигнат и заплатите!!!?
Една новостартираща фирма, има-няма работа и приходи, трябва да плаща осигуровки на управителя който ще е първия работник повече от колкото реален приход има. Че и счетоводно обслужване, щото бюрокрацията е толкоз голяма, че сам няма да му остане физическо време за да си върши работата за която е регистрирал фирмата, че и абсурдни изисквания към условия на труд, че....... куп още глупости!
Това трябва да се промени! Хората трябва да имат избор, а не някой с да им налага как да живеят!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #134 -: Feb 26, 2013, 13:40 »
Вижте и-нет как се разви през годините защото няма бюрокрация!
Системата по която се развиваме от години чрез тотално администриране вече си дава плодовете и оправия няма да има докато не се върне свободата в бизнеса.
Касови апарати за кафе машините, касови апарати за всеки автобус....... абе, лудница!
Активен