Днес гледах новото видео на "лудия репортер" - повечето хора изобщо не им пука за протестите (от тези, които не ги е страх от камерите). Какво друго може да се очаква, освен че нищо съществено няма да се случи, дори и още десет пъти да има избори.
Проблема с това прословуто доверие ще е много трудно да се реши, така че да се появи една нова партия - защото само партия може да ръководи държавата по сегашните ни закони.
Т.е. какво е нужно да се промени в държавата, за да тръгнат нещата на добре като извод от горното изречение?
Еми по пътя на логиката: доверие + закони = съда. Ние се доверяваме на съда, че ще следи за спазването и прилагането на законите. Само че също така доверие + закони = парламент - защото ние се доверяваме на парламента, да ни гласува законити, предложени от различни партии.
И се оказва, че сегашната ни система е един омагьосан кръг от който единствения изход е, да накараме някой участник в омагьосания кръг, да вземе и да си свърши работата.
Това е трудната задача. Да се разтури тоя омагьосан кръг. Съда вместо да всява респект, него го е страх. Законите ни са пълен хаус и в голямата си част не са съобразени с гражданите на страната.
Парламента се е превърнал в най-лошата институция в страната. Ползва се за митинги, стачки, протести и още какво ли не, но не и за реформи в законодатеството и то по европейски норми...
А народа? Народа знае само едно - да протестира за нещо, да избира най-малкото зло и след това да е недоволен от избора

Това сме ние народа. Нито се правят нови планове за нова система - да се седне и да се обсъди с всеки който желае нова система. Да се направят истински комитети както е било едно време.
Имаме толкова много юристи, философи и т.н. и т.н. - толкова ли е невъзможно, да се направи такова нещо? Да станем като едно нормално общество - като не може държавата да се оправи като институция, ние народа да се намесим като предложим адекватно решение, което сме обсъдили без намесата на нито една партия?
И да попитам, къде го нашия елит? Само партийците ли са ни "елита"...