Автор Тема: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ  (Прочетена 17649 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #45 -: Aug 23, 2013, 23:11 »
Цитат
Нали с това се оправдават всички елсиди наркомани - че им идвали идеи.
ПП Всичко което съм писал е иронично, ако не сте го разбрали :D.

:) Като човек, употребавал чат-пат халюциногени, мога да кажа, че физичните закони си важаха с пълна сила. Вероятно липсва този експериментаторски дух, който кара пияните англичани да проверяват теорията на гравитацията в Слънчев Бряг. За жалост, логичното следствие (да пробваш алкохол заедно с халюциногени) обикновено не работи, понеже алкохолът е депресант за централната нервна система и доста бързо убива всякакви ефекти, идващи от халюциногените. Няма пълно щастие на този свят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #46 -: Aug 26, 2013, 09:17 »
Я никой не е благоволил да ми отговори. Вероятно има тема по въпроса и трябва да я потърся.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #47 -: Aug 30, 2013, 09:21 »
http://utroruse.com/article/4852/ отначало е интересно, но после като прочетох че пиела 10литра кола на ден ?? Тя тая гори повече и от хамър.. Въобще възможно ли е да пиеш системно по 10 литра какъвто и да е флуид ?
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #48 -: Aug 30, 2013, 10:18 »
http://utroruse.com/article/4852/ отначало е интересно, но после като прочетох че пиела 10литра кола на ден ?? Тя тая гори повече и от хамър.. Въобще възможно ли е да пиеш системно по 10 литра какъвто и да е флуид ?

Чувал съм, че културистите които се заниват професионално, пият по 10 литра вода, че даже и повече.

Обаче, колата си е много вредна по default и без да пиете по +10 литра на ден. Кофеина извлича калция от организма и също изчерпва запасите от енергия. Да не говорим за голямото съдържание на захар (в колата високофруктозен царевичен сироп), което предизвиква множество проблеми, главният от които - появата на кариес и проблеми със зъбите. Ако имате проблеми с костите, избягвайте употреба на такъв вид напитки.

Може още много да се каже по темата, но с две думи - избягвайте колата и я заместете с вода.
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 10:52 от PaperNick »
Активен

Practice

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #49 -: Aug 30, 2013, 10:57 »
Цитат
Кофеина извлича калция от организма и също изчерпва запасите от енергия.
как го реши това?
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #50 -: Aug 30, 2013, 11:08 »
Как го реши това?

Бях го чел в една книга преди доста време и ми направи силно впечатление. Не мога да се сетя как се казва книгата, но ако се интересуваш винаги можеш да потърсиш в мрежата. Ето един примерен линк.

Цитат на: линка
Кофеинът извлича калция от организма. Една чашка кафе или две бутилки кола костват на организма ви 5 мг калций. Костите ви стават чупливи. Така с течение на времето се повишава рискът от развитие на остеопороза, а за жените в менопауза кафето определено е вредно.
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 11:17 от PaperNick »
Активен

Practice

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #51 -: Aug 30, 2013, 11:11 »
e, аз попаднах на тази статия:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12204390

от абстракта:

Цитат
All of the observations implicating caffeine-containing beverages as a risk factor for osteoporosis have been made in populations consuming substantially less than optimal calcium intakes. There is no evidence that caffeine has any harmful effect on bone status or on the calcium economy in individuals who ingest the currently recommended daily allowances of calcium.
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #52 -: Aug 30, 2013, 11:30 »
Ами нищо не мога да кажа. Дали е истина това за калция или не - не знам, но ако е някакво последно проучване и е вярно, да знам занапред да не лъжа хората.  ;D

Всеки взима решения за себе си. Фактът, че кофеинът действа на централната нервна система и предизвиква зависимост, лично мен ме убеди да не употребявам кафе. Не искам да съм зависим от някакво вещество по никакъв начин. Ако си ок с това - използвай го.

П.П. Не е ли интересно, че всички наркотични вещества завършват на -ин: кокаин, хероин, никотин, кофеин
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 11:59 от PaperNick »
Активен

Practice

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #53 -: Aug 30, 2013, 12:06 »
Цитат
Не е ли интересно,
не

Цитат
че всички наркотични вещества
не:

Lysergic acid diethylamide

N,N-dimethyltryptamine

Tetrahydrocannabinol

и т.н...
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 12:08 от lunarvalley »
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #54 -: Aug 30, 2013, 12:33 »
Ок, повечето.
Така по-добре ли е? ;D
Активен

Practice

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #55 -: Aug 30, 2013, 12:43 »
дам  ;)

я, не съм дал убав пример: N,N-dimethyltryptamine

изложих се кат кифладжия, както ми рече един бакшиш на времето
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 13:01 от lunarvalley »
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #56 -: Aug 30, 2013, 13:14 »
Забелязах, че малко се изложи ;D
Но викам, айде да не се хващам за всяка дума като теб. ;)

Активен

Practice

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #57 -: Aug 30, 2013, 17:22 »
Да, и бензина завършва на "ин".

Между другото, има едно смахнато дърто хипи-професор по химия дето беше изписало няколко книги по въпроса, едната я бях набарал онлайн и беше едно от най-забавните четива.

Ето го и въпросния: http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Shulgin
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #58 -: Aug 30, 2013, 18:11 »
Ами нищо не мога да кажа. Дали е истина това за калция или не - не знам, но ако е някакво последно проучване и е вярно, да знам занапред да не лъжа хората.  ;D

П.П. Не е ли интересно, че всички наркотични вещества завършват на -ин: кокаин, хероин, никотин, кофеин

Повечето наркотични вещества са алкалоиди и не знам защо завършват на IN  :D
Колкото до кафето - не толкова извлича, колкото не позволява на калция да се натрупва (задържа) в костите. Доколкото съм чел, не се препоръчва за хора страдащи от костни заболявания.
Предизвиква зависимост - психическа. Това го изпитвам на гърба си. Ако не си взема следобедната доза - почва да ме боли главата. За този ефект са ми казвали и други хора. Тази зависимост обаче е слаба и ако потърпиш няколко дни, отминава. Иначе - напитката ободрява и не виждам причини да не я пия. Както казват римляните - отровата е в дозата, а за кафето трябват повече от 100 чаши, за да се достигне летален изход. Но съм чел, че Бенковски е пиел по 20-30 кафета на ден и си е давал психически отклонения.
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 18:53 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #59 -: Aug 30, 2013, 19:19 »
Между другото, има едно смахнато дърто хипи-професор по химия дето беше изписало няколко книги по въпроса, едната я бях набарал онлайн и беше едно от най-забавните четива.
Аз се сетих за един, не го знам как се казваше, ама твърдеше, че лекувал всички болести включително рак с белина  ;D. И "чудният" му разтвор се казва MMS (Miracle Mineral Solution).
Активен