Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 88   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61112 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #375 -: Nov 24, 2023, 19:00 »
Ей-тия гъби имах предвид:



Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #376 -: Nov 24, 2023, 19:13 »
Да, тези са Кладница. Не знам и аз, колко тона съм изял от тях. Напоследък ги продават даже в Лидъл заедно с Пачия крак, но него (не знам защо) сушен. По принцип винаги съм се чудил, защо кладницата се води ядлива (че и вкусна) гъба, като на практика това е болест по дърветата. Чист паразит.

Щях да питам млякото, с какво е заменено, но в статията е обяснено. Тази статия е очевидно саркастична, каквито са много от тамошните. Но някак си се издразних на няколко неща. Най-много беше на заявлението, че бланшираните картофи били изскуствени. Едва ли не ни внушават, че се произвеждат в Нефтохим. Нищо такова. Всеки у дома може да си бланшира картофи. А бланшираните картофи са много по-вкусни от просто изпържените.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #377 -: Nov 24, 2023, 19:25 »
Пак добре, че няма идеи за бланширани скакалци, например. У нас няма как да покълнат подобни глупости, освен при някакви малки групички издуханяци.

Файър, аз с бланширани картофи съм правил мусака- след запържване на каймата, трябва съвсем малко време да се пече мусаката в тавата- та те бланшираните картофи са почти готови, а моркова го запържвам заедно с каймата и също не му трябва много време във фурната :) После заливката и готово.

П.П. сега прочетох препратката, затова допълвам:

..
Ха наздраве

Мутрите да пият, каквото си искат, а специално за Black Ram, моята клинтела от кримито го нарича "Каракоч" и хич не са възхитени от качествата му :)
Не съм фен на уискитата, докато си произвеждам сливова, гроздова и т.н., и имам наличност, вкл. и отлежала, и то отлежала реално, а не "по документи", ще си карам на моя си продукт. От уискитата ми беше харесал навремето един бърбън, Jim Beam, даже не знам още дали го правят. Купувал съм го от шипшандърите (безмитните магазини) в Пирея, Хайфа, Ашдод и др., много отдавна, в един период, в който ходих по моретата.
Белия кон, за който пише в статията, го помня- White Horse, още имам такива бутилки вкъщи, останали от соца, ползвам ги, да пълня в тях разни ракии.
А каква е идеята на статията за това какви уискита пиели разни фактори, парвенюта и мутри, че не вдявам? Претопляне на кюлчетата в чекмеджето? Ами те пеперастите изпраха чекмеджето изцяло, даже без накисване. Славков, Борисов и някой си Чобанов пиели уискита, а Кирчо и Кокорчо не пият ли? Или там трябва отделна статия, за разни субстанции? Мравояда сигурно използва уискито само веднъж годишно, след бръснене. За други зависимости и приемственост, от посолството, или например, от вида любов? Нищо. Нещо липсват статии срещу прекрасното ни сегашно ротационно правителство в е-вестника.. То само като прочетеш заглавието - "Уиски влияние.." -пасквил в стил "Всичко започна в началото на 70-те..", хаха- да вземе да напише и нещо за "Водка-влияние..", може и "Дрога-влияние.." и да почне от оня неадекватен и винаги остъклен Москов преди години.. нещичко за Кунева, която отново вадят на показ, което е повод да си спомним за АЕЦ и т.н. ..  ;D
Ха наздраве по нашенски ;)  [_]3
« Последна редакция: Nov 24, 2023, 20:59 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #378 -: Nov 24, 2023, 21:28 »
Я, чак сега видях, че си допълнил мнението си.

Бялото конче (в първия момент мислех, че говориш за тоалетна) не е някаква социалистическа измишльотина. Купуваше се от Кореком, което ще рече, че е западна стока. И днес, ако се разходиш до Кауфланд може да се сдобиеш с него срещу двадесет леви. Аз много го харесвам. Но с жената най-много обичаме „Бони и Клайд“. Води се шотландско. Колко е шотландско с това име, нямам идея. Но е мекичко и лекичко, затова по-добрата ми половина го харесва.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #379 -: Nov 24, 2023, 21:39 »
Пак добре, че няма идеи за бланширани скакалци, например. У нас няма как да покълнат подобни глупости, освен при някакви малки групички издуханяци.

Файър, аз с бланширани картофи съм правил мусака- след запържване на каймата, трябва съвсем малко време да се пече мусаката в тавата- та те бланшираните картофи са почти готови, а моркова го запържвам заедно с каймата и също не му трябва много време във фурната :) После заливката и готово.

П.П. сега прочетох препратката, затова допълвам:

..
Ха наздраве

Мутрите да пият, каквото си искат, а специално за Black Ram, моята клинтела от кримито го нарича "Каракоч" и хич не са възхитени от качествата му :)
Не съм фен на уискитата, докато си произвеждам сливова, гроздова и т.н., и имам наличност, вкл. и отлежала, и то отлежала реално, а не "по документи", ще си карам на моя си продукт. От уискитата ми беше харесал навремето един бърбън, Jim Beam, даже не знам още дали го правят. Купувал съм го от шипшандърите (безмитните магазини) в Пирея, Хайфа, Ашдод и др., много отдавна, в един период, в който ходих по моретата.
Белия кон, за който пише в статията, го помня- White Horse, още имам такива бутилки вкъщи, останали от соца, ползвам ги, да пълня в тях разни ракии.
А каква е идеята на статията за това какви уискита пиели разни фактори, парвенюта и мутри, че не вдявам? Претопляне на кюлчетата в чекмеджето? Ами те пеперастите изпраха чекмеджето изцяло, даже без накисване. Славков, Борисов и някой си Чобанов пиели уискита, а Кирчо и Кокорчо не пият ли? Или там трябва отделна статия, за разни субстанции? Мравояда сигурно използва уискито само веднъж годишно, след бръснене. За други зависимости и приемственост, от посолството, или например, от вида любов? Нищо. Нещо липсват статии срещу прекрасното ни сегашно ротационно правителство в е-вестника.. То само като прочетеш заглавието - "Уиски влияние.." -пасквил в стил "Всичко започна в началото на 70-те..", хаха- да вземе да напише и нещо за "Водка-влияние..", може и "Дрога-влияние.." и да почне от оня неадекватен и винаги остъклен Москов преди години.. нещичко за Кунева, която отново вадят на показ, което е повод да си спомним за АЕЦ и т.н. ..  ;D
Ха наздраве по нашенски ;)  [_]3

   Иван Бакалов много често пише за пиене - какви ли не видове ...
То не бяха уискита,не бе чудо - специално ходил в САЩистан където
произвеждат "Джак Дениълс" , в Шотландия - скочовете,и къде ли не.
Как да не го заподозре човек,че е алкохолик ...

   "Остъклен" е много слабо казано за Москов.
През повечето време е не "на черешата",ами направо на Еверест.  ;D
Затова и прякора му е "Пепи Белото".  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #380 -: Nov 24, 2023, 22:31 »
Ами картофите по принцип като ги обелиш и нарежеш за пържене, ги поставяш във студена вода за два-три часа, да им излезе нишестето. После изцеждаш хубаво или подсушаваш, или просто ги изцеждаш и ги зарязваш да им се оттече хубаво водата докато станат почти сухи и тогава пържиш у фритюрника.
После ръсиш освен сол и малко черен пипер и чесън на гранулки ръскаш внимателно( в Лидел продават ) и бъркаш. После папкаш. Много хубави стават.

Баща ми правеше страхотна рибена чорба. Най-хубавата, която съм опитвал. Но той по едно време прекарваше не малко по морето по работа, та там явно го  бяха понаучили това-онова.

Като се заговорихме за  картофи, да ви кажа малък трик за картофената салата, че скоро е Никулден. Като я направите и престои малко да си поеме всичко добавяте две-три или повече ( според резултата ) супени лъжици вода и бъркате наново. Става лека, сочна и много лесно се яде. Аз слагам и чаена или супена лъжица горчица, колкото да се усети, че има нещо различно ( първо опитвам, колко е силна на вкус, че не гледам, какво купувам ). Но това си е за мен. На вас може и да не ви хареса и с горчица, че ако сложите без да искате повече може да съжалявате, че ми се  връзвате на глупостите.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 611
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #381 -: Nov 24, 2023, 23:19 »
Тва докато ви изчета и огладнях като вълк...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #382 -: Nov 24, 2023, 23:23 »
Тва докато ви изчета и огладнях като вълк...

Евала бате :P
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #383 -: Nov 25, 2023, 08:18 »
Бах тез черни петъци, убиха се от спамове и насрани реклами.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #384 -: Nov 25, 2023, 08:36 »
А бе .. за рибите ясно, ами я кажете сега тия гъби... с какво се пият? рибената чорба също?
за шкембето знам, ама само за истинското, веганското де да го знам и него с какво го... преглъщат
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #385 -: Nov 25, 2023, 09:57 »
За гъбите, като гледам тука.. с бяло вино  :D

https://recepti.gotvach.bg/%D0%B3%D1%8A%D0%B1%D0%B8/%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BE

Аз за акулата по Никулден си правя една проста панировка- две яйца ги разбивам, после им добавям брашно и бъркам, докато се сгъсти почти като тесто, а накрая с малко бира разреждам, да стане като паста. После парчетата от акулата ги топя в тая смес и в тигана, става много вкусно.
« Последна редакция: Nov 25, 2023, 10:00 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #386 -: Nov 25, 2023, 10:10 »
С какво се  пият гъбиет ли?
Да разбирам ли, че плануваш само гъби да мезиш ( едно от мезетата )?
Аз избягвам да ям само гъби. Тежичка храна са и ако изядеш повечко, ще ти е трудно да хапнеш друго.
Но това го казвам от моя си гледна точка.
За ястията е ясно. Но гъби добавям към различни салати например ( зелена или някаква с домати). Та, предполагам, че ракийката ще върви  ;D Не добавям към такива, с които директо можеш да се нахраниш. Като да речем картофена. Ако са към мръвка -  [_]3
Общо взето, пробвай.
Само едно. Не ги дръж толкова дълго на  котлона, че да се свият и да не остане нищо от тях. Сготвят се много бързо и им трябват минутки. Ако ги добавя към зелена салата, само тогава ги нарязвам по-натънко, че да не паднат при объркването на дъното. Иначе доста дебелички ги режа и за три минутки, като ги пусна в загрятия тиган и са готови.

Предпочитам бърбън. По едно време, доста често се отбивах в един бар, като излизах някъде и стоях с часове. На бара. В къщи сам нямаше какво да правя толкова и предпочитах да съм сред хора. Та обръщах по два-три бърбъна  :D Джим Бийма май само аз си го пиех. Идваха в този бар някакви мутри или поне имаха вид и поведение на такива. Пиеха нещо друго. И аз разнообразявах с него. Jameson. Имаха една много хубава сода с аромат на джинджифил и много леко подсладена. Едва се усещаше сладост. Страшно вървеше с бърбън или уиски. После май внасителя я бил спрял, та започнаха да предлагат Перие.

Между другото, единствената реклама, която може да ми повлияе, е на бира.  ;D

Не овкусяваш ли панировката с нещо?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3413
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #387 -: Nov 25, 2023, 12:08 »
Е така се прави качествено 20 годишно уиски за 20 минути.

https://youtu.be/yUU2u6UL6wQ?si=iSKgtugj2JbRoloH

В края на краищата всичко е химия и ако му се нацели хим състава въобще няма да се отличава от стандартното
« Последна редакция: Nov 25, 2023, 12:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #388 -: Nov 25, 2023, 12:20 »
Мамата си тракали тез хора, сек'ви ментета има.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #389 -: Nov 25, 2023, 16:34 »
..
Не овкусяваш ли панировката с нещо?

Само сол слагам на панировката.
А самата акула също сол, и черен пипер (смлян), и я оставям да престои така нарязана на шайби, след като я подправя, 2-3 часа в хладилника, преди да я панирам. Да си поеме солта и пипера.

Има един тънък момент- ако акулата е прясна (т.е. я купуваш скоро уловена и прясно одрана), а не замразена, се държи около час във вода, така излиза от нея миризмата на амоняк (черноморската прясна има такъв дъх). После я оставяш да се изцеди от водата и вече си я готвиш. За замразената не е необходимо- тоя дъх отдавна е избягал от нея.

П.П. А за уискитата- оня Джим Бийм ми харесваше, като ходих по моретата. Иначе сме правили и мАрфа (далавера по морски)- купуваш от Пирея (това е пристанището на Атина) по 5-6 долара бутилката по-евтинко уиски от шипшандъра и после в Казабланка го продаваш по 20 долара парчето на мароканците. Беше отдавна, още нямаше евро у нас, по корабите плащаха в долари. То и безмитни магазини няма вече, поне в ЕС. Във Варна имаше три- на летището един и на пристанището два, затвориха ги отдавна, единия на пристанището (на Морска гара) като магазин се съхрани, но отдавна не е безмитен.

Файър, да, White horse не е лошо- скоро приятел ме почерпи една бутилка такова и си го дръннах де, не беше зле :) Но имам такива бутилки още от соц. времето, които съм напълнил с разни ракии.

Иначе вкъщи предпочитам домашното производство.
В офиса имам 5-6 бутилки разни марки уиски, които са ми носели клиенти.

И пак за чорбите- навремето баща ми правеше много хубав борш, като освен всичкия зеленчук вътре, там зеле, моркови, картофи и т.н., слагаше и нарязана на кубчета сланина и ставаше супер. Аз се пробвах 2-3 пъти и така и не успях да я докарам тая супа. Все някаква безвкусица се получаваше и се отказах.
« Последна редакция: Nov 25, 2023, 16:59 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 88   Нагоре
« назад напред »