Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 88   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61169 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #405 -: Nov 26, 2023, 22:23 »
Видяхте ли това?
Продал ни е на посолството.

https://dnes.dir.bg/politika/peevski-da-me-nominirat-oshte-dnes-za-premier-moga-da-se-spravya
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #406 -: Nov 26, 2023, 22:27 »
Зимата пак ви изненада а?

Разправях ли ви аз - не си мислете че по света е като при вас, а вие нее та не, кой тъдява ни разправяше - да почакаме и ще видим.... е веднъж и вие да сте първи
 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Nov 26, 2023, 22:37 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #407 -: Nov 26, 2023, 23:32 »
ИзненадА управляващите (уж), оня плъшок чак незнамсикакви съвети свиква.. но сега всичко ще си дойде на мястото и изненадата ще е приятна- частните снегопочистващи фирми ще напускат там едни фактури към общините, че нонстоп са обикаляли със снегорините.. ще са доволни и фактуриращите, и контрагентите им по общините, там нещо в джобче..
Аз съм си презаредил акумулатора и сменил гумите, притеснения нямам  [_]3 А то при нас (Варна) сняг почти не остана.
« Последна редакция: Nov 26, 2023, 23:34 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #408 -: Nov 26, 2023, 23:42 »
Тук изобщо не валя. Сутринта имаше много силен вятър. Явно е разбил облаците. Май сме от малкото щастливци. В Монтана и Враца е валяло.
« Последна редакция: Nov 26, 2023, 23:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #409 -: Nov 27, 2023, 00:34 »
Цитат
Не е от основните 4-етери вкуса не е нито солено, нито сладко, нито горчиво нито кислело, просто е нещо друго - "вкусно"

Е то човек може да си измисля колкото си иска видове 'основни' вкусове, просто тоя им е максимизирал печалбата, добра комбинация от евтин химикал и/ли там добив (водорасли бол) и макс. надуване на цената..

Ето аз мога да ви дам един нов вкус - всеки който е живял на село и се е редил на опашка на селската фурна за прясно изпечен хляб (от ония големите кръгли самуни селски хляб) и е изяждал поне един самун още топъл докато се прибере, знае за какво говоря... нито е сладко нито солено, кисело или горчиво.. обаче много нерентабилно.. затова решиха да кешират водораслите.

Иначе тук в ресторанта може да им кажеш да не ти слагат, при готвенето де иначе там каквото си дойде от мръвките и консервите него не могат извади, напр. казваш не искам MSG и не ти слагат.

Някъде бях чел че най опасни били пушените меса, риби, салами и пр. Там химикала бил най канцерогенен (вече никои не опушва на огън) а и всички работили в и около ТЕЦ знаят че пушекът още е и радиоактивен.

П.П. Навремето имаше един салам 'закуска' май му се викаше, всички много го харесваха само аз го мразех още от малък и се чудех как го опушват чак и отвътре... а те явно са наливали вътре направо от бидона ароматизатори
« Последна редакция: Nov 27, 2023, 00:40 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #410 -: Nov 27, 2023, 08:10 »
За стожерите на християнските ценности  :P

И за другите ценности - де го сега Гогата да ни обясни и за другите маркетингови трикове и др. експлоатации на хорските опасения.

Друго си е старата школа... дето общо взето им пукаше на черупката (според някой още и на пуловера), за разлика от сегашните които се оплакват от.. всичко, а като няма от какво си и измислят... Ей така се прави като баба Шарън а освен нея и Джордж Майкъл много го уважавам, когато куцо кьораво и сакато зорлем се опитваше да се изкара гей .. на него му отне удивително дълго да си признае (и то чак след намесата на полицията ...там където го хванаха в една обществена тоалетна  да си играе на 'щи покажа мойто ако ми покажеш твойто , а той не се и криеше де)

П.П. А между другото нашите момичета спечелиха европейското по шахмат - не знам дали сколасаха да съобщят по новините, че сега борят по важни проблеми, имат там сглобки за разглабяне и сглабяне на нови...


« Последна редакция: Nov 27, 2023, 09:16 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #411 -: Nov 27, 2023, 09:33 »
Браво на шахматистките, голяма работа са.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #412 -: Nov 27, 2023, 09:40 »
Докато прочета две от първоначалните, три връзки, добави още няколко :D

Преди да прочета това за ценностите, щях да коментирам нещо такова:

В ЕС много се говори за християнски ценности, при положение, че почти няма християни. У нас пък много джвакат за евро-атлантически ценности, въпреки, че няма нито един атлант. Аз и двете не знам, какво означават.

Единствените ценности дето знам, са тези на Френската революция. И те са много ясно дефинирани. Само дето ги няма.

Но после прочетох дописката.

Смятам я за загуба на време. Представлява нещо като сатиричен преглед на седмицата. Нищо от това не желаех да научавам. Между другото гос-ин министъра е на ДПС, а не на ГРОБ.

После видях това за Манолова. Още в началото се почувствах странно, HAARP бе наречен теория на заговорите. Това е напълно реален обект, който всеки може да види поне от далеч. Ако не му се ходи до Аляска, има множество снимки, много преди да има Spybook, в който пишат тези, недоклатени работи.

За короновани вирус, колко е заговор не знам. Поне според мен не е създаден в лаборатория. Но заговор има поне един със сигурност. Не е възможно всички по света едновременно да ни затворят вкъщи, ако това не е договорено. Няма такава, статистическа вероятност. Лично аз се уплаших, че е възможно да има някои с власт над целия свят. Това си беше демонстрация. Не се опитвайте, че ще ви затрием, без да ни мигне окото. И дори не се назоваха кои са. Определено не са американците. Не са руснаците. Не са и китайците. Кои са?

После същата авторка ще ни обясни, че то повсевместно следене не съществувало. Да бе! Нацистите и комунистите дори не можеха да мечтаят за това, което имаме днес.

И защо беше цялото това напъване? За да ни съобщи, че Манолова не е права и това се прави за наше улеснение. Само да обясня на момата, че това са търговски, а не благотворителни дружества. Единственият им смисъл е формиране на печалба. Клиентите са точно последното, което ги интересува. Сиреч изобщо не ги интересуваме. А смаляването на разходи е един от начините за постигане на заветната печалба.

Манолова като никога е права. Само дето е лява и левите решения са винаги грешни. Единственият начин да се опълчи на нещо, което не ти харесва, винаги е било поведение. Ако с нещо си несъгласен, не го правиш. Иначе нямаш право да мрънкаш.
« Последна редакция: Nov 27, 2023, 09:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #413 -: Nov 27, 2023, 16:09 »
Цитат
Определено не са американците. Не са руснаците. Не са и китайците. Кои са?

   А индийците ?  :o
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #414 -: Nov 27, 2023, 16:10 »
Или пък комунетата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #415 -: Nov 27, 2023, 16:15 »
   Знаех си аз,че нещо ни баламосват...

Неудобните факти за мобилните телефони
https://technews.bg/article-156024.html

   Използват същите Пиар технокогии,както цигарените корпорации през 50 -те
(опитваха се да "доказват",че пушенето не е вредно  >:D ).

Направо не ми се мисли,ако написаното е вярно ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #416 -: Nov 27, 2023, 16:16 »
Или пък комунетата.

   E кои комунета ?
Севернокорейците едва ли ...
Кои други ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #417 -: Nov 27, 2023, 17:29 »
Сич'ките.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #418 -: Nov 27, 2023, 20:59 »
Ремотекс, защо мислиш, че държавен магазин за хранителни стоки ще изглежда сега (и персоналът му ще практикува) по същия начин, както в творчеството на тая от уеб кафето, която на всичко отгоре (както личи от портфолиото) не е и била родена (или пък е била в началните класове), когато лелките в магазините по соц-а пишеха сметката върху амбалажната хартия и после ти увиваха салама в същата хартия? Направо ме уби лобистката помия, изсипана в статийката (и то стара, от март месец, на тая, както я нарече Файър, мома). Герберастите не вкараха в действие идеята (пусната в пространството само за заблуда на населението) си, за държавни бензиностанции, за да не бръкнат в джоба на частния монопол (че нали оттам се прелива където трябва, но не в бюджета, разбира се). Държавата има всички възможности да влияе на пазара, както и финансовия ресурс да го стори. Подчертавам- да влияе, не да го командва. Например с по-ниски цени на стоките в държавната верига- за държавата не е необходимо да е фикс-идея максималната печалба, тя има приходи от данъците. И ще е достатъчно, за да поддържа веригата си, да има някакъв приход, който е малко по-малък от този на конкурентната частна верига като Кауфланд, например. И има ресурса да купи за своята верига каквито и да било стоки за потребление. Това би се отразило върху цените, и то в полза на потребителя- гражданин. Но това не е удобно за някои големи монополисти, и те така, се появяват такива пропагандни простотийки, с претенция за универсална истина.. подплатени с глупости за соц-а отпреди 40 и нагоре години. Другият стимул за такива статийки е, че за управляващите държавата в момента също не е изгодно държавата да влезе в социалната си функция- губят парички в лично качество. Затова имаме такива плъшоци и марионетки в качеството на управляващи. И глупави мантри, как сега трябва да сме изключително щастливи, защото имаме банани и портокали.
Лично мнение, от мен  [_]3

П.П. тоя линк имах предвид, сега се усетих, че трябваше да цитирам :

..
.. де го сега Гогата да ни обясни и за другите маркетингови трикове ..
..
« Последна редакция: Nov 27, 2023, 21:32 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #419 -: Nov 28, 2023, 09:24 »
Не знам какво си говориха там с другаря Ши и колко пъти му пребоядисваха там каквото си поиска, но резултата не закъсня..
https://www.moscowtimes.ru/2023/11/27/kitai-otkazalsya-investirovat-vsilu-sibiri-2-ipotreboval-novih-skidok-nagaz-a114322

П.П. А краварите не ги мислете - само за един понеделник харчат към 12 млрд.
https://www.moscowtimes.ru/2023/11/28/us-stocks-uoll-strit-zakrylas-v-minuse-na-fone-bezumiya-kiberponedelnika-a114389

...в рамках «киберпонедельника» покупатели потратят рекордные $12 миллиардов на онлайн-покупки

« Последна редакция: Nov 28, 2023, 09:31 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 88   Нагоре
« назад напред »