Автор Тема: HDD slave  (Прочетена 3883 пъти)

Hel1Fire

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 153
    • Профил
HDD slave
« -: May 23, 2005, 18:15 »
Много тъпо и много изнервящо.. Ту засича харда ту не. Понякога се скапва компа дори от биоса и извежда странни бели петна още в началото и забива разбира се. Сега всичко май е наред (биоса си засече харда), но както линукса, така и Уиндоус-а не засича фаиловата система?!?!?! Някой може ли да ми помогне, че ми е много гадно пък имам важни неща на тоя хард..
Активен

Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!!

Slackware 10.1, kernel 2.6.11.4, AMD Duron 1.6 Ghz, 256 DDR Ram; GeForce 440 MX 64 Mb 128 bit; 80 Gb Western Digital 7200; Sound: Via вграден.

Hel1Fire

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 153
    • Профил
HDD slave
« Отговор #1 -: May 23, 2005, 18:36 »
Току що го пробвах на друг комп и той засече харда, но стана ужасно бавен и дори за 2-3 мин не успя да тръгне да зарежда ОС. Забравих да кажа, че пробвах да го пусна като мастър ама без успех... А интересното е, че на друг комп (от който го взех си работеше без проблем (държа да отбележа, че линукса на него се скапа мистериозно и не иска да ми се зарежда - бях поствал по тоя проблем ама така и не се реши щото всичко си е както трябва пък...))
Активен

Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!!

Slackware 10.1, kernel 2.6.11.4, AMD Duron 1.6 Ghz, 256 DDR Ram; GeForce 440 MX 64 Mb 128 bit; 80 Gb Western Digital 7200; Sound: Via вграден.

poisoner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 420
    • Профил
HDD slave
« Отговор #2 -: May 24, 2005, 01:31 »
включи си S.M.A.R.T. да видиш да не е тръгнал да заминава харда. Има и програмки с който можеш да разгледаш стойностите му.
Активен

Buzly - All Videos and Movies
TOP MOVIES
маратонки онлайн

Hel1Fire

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 153
    • Профил
HDD slave
« Отговор #3 -: May 24, 2005, 19:17 »
На това дъно нямам S.M.A.R.T. Възможно ли е от това да се ебава?
Активен

Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!!

Slackware 10.1, kernel 2.6.11.4, AMD Duron 1.6 Ghz, 256 DDR Ram; GeForce 440 MX 64 Mb 128 bit; 80 Gb Western Digital 7200; Sound: Via вграден.

  • Гост
HDD slave
« Отговор #4 -: May 24, 2005, 22:40 »
Съветвам те по най-бързия начин да намериш друг диск, на който да копираш важната информация с кнопикс или друго лайв-ЦД. От личен опит ти казвам, че ако изпуснеш момента, ще ти коства МНОГО време и средства.

Едва след като копираш всичко, почвай да го мъчиш и тестваш...
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
HDD slave
« Отговор #5 -: May 24, 2005, 23:16 »
Един от мръсните номера които може да ти помогнат за възстановяването на инфото (защото харда явно е пътник) е да го сложиш в хладилник/фризер за 2 3 5 10 часа да се охлади и после се молиш да тръгне ...
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

  • Гост
HDD slave
« Отговор #6 -: May 25, 2005, 12:07 »
Цитат (zeridon @ Май 25 2005,00:16)
Един от мръсните номера които може да ти помогнат за възстановяването на инфото (защото харда явно е пътник) е да го сложиш в хладилник/фризер за 2 3 5 10 часа да се охлади и после се молиш да тръгне ...

УЖАС!

Не мога да повярвам, че някой наистина би направил това при възможността с ваденето от хладилника да се образува конзенз по корпуса...

Няма производител, който ИЗРИЧНО да не пише, че при преместване на диска от студено на топло или обратното (пренасяне от офис А до точка Б например) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се изчака 2-3 часа време докато диска се "аклиматизира", т.е. придобие температура близка до околната...

Ако има съмнения, че прегрява, по-добре го сложи при отворена кутия и насочи към него 3-4 комп. вентилатора, или 1 голям домашен да го обдуха, ама да го отвее дет' се казва, но това с хладилника... аз лично никога не бих направил!
Активен

Hel1Fire

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 153
    • Профил
HDD slave
« Отговор #7 -: May 25, 2005, 16:18 »
LiveCD-то не помогна. И то ми казва, че не може да определи файловата система...
Активен

Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!!

Slackware 10.1, kernel 2.6.11.4, AMD Duron 1.6 Ghz, 256 DDR Ram; GeForce 440 MX 64 Mb 128 bit; 80 Gb Western Digital 7200; Sound: Via вграден.

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
HDD slave
« Отговор #8 -: May 25, 2005, 18:52 »
@Agent_Smith: В интерес на истината тая процедура ми помогна веднъж. Из нета доста хора казват че също са имали успех. Да вярно може да стане конденз но пък има торбички със силика гел и найлонови пликове.

@Hel1Fire: сорка човек но харда явно наистина е пътник ... ако имаш наистина хипер ценна информация носи го в някоя фирма която се занимава с възстановяване на информация. Сигурно не вземат евтино но пък са доста по компетентни от наличните тук ...
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
LILO на slave харддиск?
Настройка на програми
onyx 6 3898 Последна публикация Nov 17, 2004, 00:11
от Pinball_Master
BIND slave zone transfer problem
Настройка на програми
mars 2 3585 Последна публикация May 17, 2005, 15:57
от mars
линукс на primary slave disk
Настройка на програми
moffo 4 3233 Последна публикация Apr 26, 2007, 15:23
от George Andonov
Настройка на slave dns server
Настройка на програми
sevar 2 3094 Последна публикация Oct 21, 2008, 16:53
от lod
USB slave mode
Хардуерни и софтуерни проблеми
villimon 6 3250 Последна публикация Jun 28, 2015, 15:23
от villimon