Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 -: May 27, 2024, 12:23 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
НАТО са едни напикани палячовци.

Щели да се борят със заплахата от Русия  :D

Русия гради военния си капацитет от повече от двадесет години. Откакто видяха, че НАТО ги заобикаля с бази и присъединява нови срани, въпреки уговорката това да не стане. С евтина енергия и изобилие от ресурси. Европейските смешници колкото и да подскачат и да викат, могат да направят само това.
Военната им индустрия почти я няма. Навсякъде е като у нас. Затворени предприятия и завод, съкратен персонал, вече няма обучени хора, няма достатъчно квалифицирани специалисти.
Да градиш военнопромишлен комплекс се искат десетилетия.
Идиоти.
Надявам се, все по-малко хора да се връзват на пропагандата им.
Но това ще се види на изборите.

 22 
 -: May 27, 2024, 11:06 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
НАТО ще оправи света, армията и отбраната ни, както и военното положение.

 23 
 -: May 27, 2024, 10:21 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   И Асамблеята да го духа.  >:D

 24 
 -: May 27, 2024, 09:25 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
Неква насрана Асмаблея, или някаква подобна простотия щяло да бъде.

 25 
 -: May 27, 2024, 08:50 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   Да го духа Столтенберг и педерасткото му НАТО.   >:D

 26 
 -: May 27, 2024, 07:44 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
А днес у нас ще е Столтенберга, пак да се занимават с туй НАТО, аман вече.

 27 
 -: May 27, 2024, 07:14 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Какъвто имаш.
По-добре зелен, но ако нямаш отде да скъсаш- сушен. Просто зеленият е с по-силен аромат.
Дам, и по опаковките го пише "девесил". Вероятно така е книжовното име. Аз не бях обръщал внимание, защото от много години си имах саморасляк из двора и не съм купувал, даже съм си го разсадил на няколко места, а тези, които ме научиха на чорбата, му казваха "лющян".
Иначе моркова го слагам с всичко заедно, настърган.

 28 
 -: May 27, 2024, 06:09 
Започната от remotexx - Последна публикация от remotexx
- А за рецептата - зелен ли трябва или сушен девисил (демек лющян)
- А аз съм чувал че обик. моркова по към края се слага за да не се развари много (заедно с другите неща които по-бързо се сваряват) ..спомням си баба ми правеше една т.нар. "лятна маднжа" и там само зеленчуци (ама всякакви), и колко пъти съм я питал "каква е тайната" - отг. винаги едни същ, "тайна няма, трябва само да знаеш кое кога се слага че да се сварят всички неща по едно и също време (да няма разварено)"

П.П. Аз и по морето съм чувал да му казват девисил (а и то така си пишеше по опаковките в които го продаваха като подправка)

П.П.П. И да не забравим и подходящата музика, по-бавна и като за маса  ;)
Районный прокурор а.к.а. А для вас я - никто, как и вы для меня! (вариант за съфорумци дето никога не са се виждали)

 29 
 -: May 26, 2024, 20:41 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
А, да, забравих за лющяна- по софийско му казват девесил. По морето му казваме лющян (с ударение на Я-то).Споменавал съм, че съм работил в София- по едно време живях в Младостите. Бяха ми дошли на гости приятели от Варна, и решихме да правим рибена чорба, и да ударим по някоя ракия. Намерихме на Женския пазар морска риба, и после се прибрахме в моята квартира, и чак тогаз се сетихме за лющяна. Отивам в магазина до блока, питам за лющян- мига продавачката на парцали. Че тогава разбрах- там му казват девесил, щото някой от опашката подсказа  ;D
А иначе аз на село си имам зелен- расте си покрай дувара на сянка, и оттам си режа, а в ранна есен го изрязвам изцяло и си го правя сушен, да има и за през зимата.

 30 
 -: May 26, 2024, 20:29 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Благодаря!

Доста проста рецепта. Трябваше да проверя, на какво казваш лющян.  ;D

Изобщо не е занимавка. Работил съм и готвач известно време, но разни френски и индонезийски манджи. Малко испанска кухня научих докато бях в Испания половин година на разходка.
За английската не си срува да се говори. Такова животно нема.

Ще я пробвам, ако се отбия в някоя рибарница за "прясна" риба

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10