Автор Тема: Няколко въпроса за Линукс  (Прочетена 9391 пъти)

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #45 -: Oct 18, 2009, 18:41 »
Аз това него оспорвам, че е за неуките. Лично на мен доста ми помогнахте тука :)
Но не там е въпроса. Примерно вместо да пуска тема във форума относно "Как да инсталирам Ubuntu" защо преди това не пише в търсачката на форума "Инсталиране на Ubuntu" и да прочете малко преди да пусне поредната 100-тна подобна тема ? Защото на някой му скимне и му е по-лесно, вместо малко да се поразмърда да пише във форумите. В това няма нищо лошо. То се знае всеки го мързи понякога, но по тая логика "мен ме мързи да чета. Я дай да пусна тема някаде." От другата страна ще последва "ооо мене ме пък мързи да отговарям"

Така ли трябва да процедираме ?
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #46 -: Oct 19, 2009, 00:35 »
  Аре са и аз...
        
    Докога ще ви разправям, че да не карате новаци да инсталират графични драйвери! Вместо да им обясните, че трябва или да ползват дистрота, които сами слагат драйверите-като PCLinux или Mandriva. Или  да го правят със специалниТЕ приложения с два клика- като например в   Ubuntu, Kubuntu. И какво като инсталира драйвер  със CD...   еди кво си ....RUN - получава 2-D  като в лайняния вин. Пичове, на прага сме на реалното 3-D- в щатите пуснаха от 1-ви стереофотоапарат- http://www.finepixreal3dw1.com/  - къде отиваме с това 2-D МИСЛЕНЕ......

   В случая с rado84  - ТОВА ДА ВИДИ- ДА СЕ ОГРАМОТЯВА-  http://www.top500.org/stats/list/33/osfam   ......хора като него нямат елементарно търпение да заврат    члена  си където трябва качествено. Причините са  безброй.....ама то така нищо не става...."НИКОЙ НЕ ПИТА ЗА КОЛКО ВРЕМЕ Е ПРАВЕНО, А КОЙ ГО Е ПРАВИЛ".....
« Последна редакция: Oct 19, 2009, 00:52 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Линукс
« Отговор #47 -: Oct 19, 2009, 00:37 »
а къде е казано че задължително една информация се търси само в един форум. форуми бол на всякакви езици. вярно хубаво е някои основни неща да ги има на повече места.

ако някой има сериозен проблем с инстралация на драйвери за видео или нещо друго, то нова тема е добре дошла, но не да се пусне тема с описание на проблема следното " тъпите драйвери за видеото не се инсталират, дръпнах си едно .exe от сайта на ати и го цъкам два пъти и нищо не става, да е*а и тъпата ОС" , щото го цитирам горе долу 1:1 не знам в кой форум съм го чел но се беше изцепил някой.


извинявайте ама кое му е полезното на въпроса " абе пичове на Линукс дали вървят игри, филми и музика" не само текстови редактори имаме. понеже нали се сещате какъв е точния отговор на горния въпрос - "ДА" кратко и ясно. понеже е питал дали става, а не как става.

а и не разбрай кой пак намеси Windows, като е форум за Линукс да се пише за Линукс, какво се съпоставят и другите ОС и се сравняват и намесват, не е уместно. все едно някой да се исипе във форум на M$ за Windows и да почне да филосовства - "да ама на линукс това става еди как си а не така" малко е тъпо нали?
Активен