Анкета

Въпрос: Коя е най-мразена дистрибуция от Вас?

  • Убунту и деривати
    - 17 (25.4%)
    Слак
    - 7 (10.4%)
    Генту
    - 1 (1.5%)
    Федора
    - 3 (4.5%)
    Сузи
    - 3 (4.5%)
    Цент
    - 0 (0%)
    Дебиан
    - 3 (4.5%)
    Въздържал се
    - 8 (11.9%)
    Мразя хейтърите ;)
    - 8 (11.9%)

Общ брой гласове: 44

Автор Тема: Анкета за най-мразена дистрибуция  (Прочетена 17610 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ей тука така те в коша си създавам една тема по въпроса. По принцип е тъпо да се изливат отрицателни мнения, но съм яко напушен в момента. И така кое е вашето?

Моето е *buntu. Вече съм почти убеден, че това дистро е конспирация на костюмарите от Редманд. Просто не е възможно да има други разработчици, освен цитираните, които да направят толкова неструваща за нищо ОС.

Не е имало случай да седна на нея и да не ругая кански. То не са проблеми и проблемчета, то е чудо. Изобщо се чудя има ли смисъл да пускам теми. Направо е учудващо при такова астрономическо количество проблеми, как новопостъпилите питат единствено за скъп чат и кънтър.

Но това, което ме дразни повече дори от долнопробното антикачество е философията на това дистро. Единствената друга ОС с подобна философия споменах в началото, което само затвърждава подозрението ми за конспирация.

Не може ОС да знае по-добре от мен, какво искам и да го прави против волята. Последното решение трябва да е мое. Не може на всяка крачка да прави нещо зад гърба ми и аз да я следвам, като полицаи и да търся какво е унищожила. И да не го търся, след минути то ме намира.

Изобщо ако имам прилично количество тротил, снаряди за гранатомет и няколко ленти за танкова картечница, знам къде ще ги употребя по най-благоприятния начин и отърваване на света от поредни злодеи с мания за величие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #1 -: Aug 26, 2012, 14:39 »
Аз съм си много доволен от Ubuntu и всичко ми е наред при ползването тази дистрибуция. Има огромни възможности за избор /ядра, графични среди, ppa за софтуер/, просто трябва да ги потърсиш. 
« Последна редакция: Aug 26, 2012, 14:41 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #2 -: Aug 26, 2012, 14:56 »
Да бе супер, пълно е със софтуер, а един скапан fbxkb няма от две версии насам. И непрекъснато ми бута под носа фалша. Нито има как да изключа прозорчето нито нищо. На два пъти ми го инсталира зад гърба, че трябваше да го махам. Един път се опита да ми набута насила mscorefonts. Ама М$ са пичове, не са като Адобе и Епъл. Като им отказах ЛСКП и не ме инсталираха. Най-идиотското дистро правено някога.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #3 -: Aug 26, 2012, 15:15 »
Няма смисъл да си тровиш нервите. Най-добре е да не поглеждаш към него, ако те дразни толкова.
И на мен търпението ми се изчерпа в един момент и го смених с друго дистро.
Вярно е, че в Ubuntu има много софтуер и други благинки, но това е без значение, когато ти е писнало.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #4 -: Aug 26, 2012, 15:40 »
Това за ttf-mscorefonts-installer сериозно ли го пишеш ? Или, че ти инсталира софтуер за гърба ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #5 -: Aug 26, 2012, 15:48 »
За съжаление съм му заложник. Нямам избор дали да го ползвам, докато имам Ати. Естествено вероятни кандидати са шапки, магьосници и гущери, но вече съм дърт, избрал съм си начина на работа и не мисля да се връщам назад.

Ми да Кибер. Почаках 4-5 месеца преди да мина на 12.04 и то съвсем насила ми го даде като задължителна и неотменима зависимост. WTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF! Добре, че все пак М$ са точни и номера мина.

За фалша е същата история. Първия път ми го сложи зад гърба (за mscorefonts поне ме предупреди) беше при чистата инсталация. Втория път беше при едно масово обновяване скрит измежду стотици пакети. Но въпреки това не спира да ми натяква по стотици пъти на ден за него.

Някой ще го боли мощно като го пипна мамка му. А имаше време когато имах инсталирана негова алтернатива, после само за пробата сложих и затъмненият, но терора не спираше.

Но най-голямото доказателство, че това дистро го правят в покрайнините на Сиатъл е идиотското напомняне за изключване на компа след всяко обновяване. Доказано е, че в вселената няма други кретени освен тия от дъждовният щат, които могат да поискат подобен абсурд.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #6 -: Aug 26, 2012, 15:50 »
Верно е, че т'фа африканското взема превес, може би от там идват и недоразуменията и не съвсем логични действия в последователноста на действията на *buntu.
На мен и един друг въпрос ми е интересен. Защо на нови потребители им се дава ъкъл баш там да се набият. Те голяма част от тях с next->next->lele_male не могат да се оправят, пък камо ли с *untu.
Не е нормално след гасене и на другия ден като се пусне да е станало невероятно мазило. Без каквото и да се пипа.
Вярвам, че нов потребител ако си сложи слак и го подкара, по-малко проблеми ще има.
Неприятното е друго, че много от нещата в *buntu влизат и в debian.

Тоз Цецко да не е отишъл в canonical?  ;D [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #7 -: Aug 26, 2012, 16:03 »
Да факта с Дебиан ми бърка в здравето, защото естествено другите ми машини (е без сървъра) са на него.

Аз да ти кажа през живота си не съм имал и един проблем със Слак. Нито един! Но просто е много кофти инсталацията на нови пакети и най-вече обновленията. Става за зареди и забрави, ама не за всекидневна, настолна машина, колкото и да е железарка.

Все пак ме кефи нещо влязло от *buntu и това е Муон. Мамка му в Гном го има от втора версия. Тя излезе 2002!!! Толкова е трудно да има един демон да следи за обновления веднъж на ден мамка му. Ако разбирах от bash и cron сам щях да го напиша. Това са два реда и един за уведомяване.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #8 -: Aug 26, 2012, 16:06 »
За съжаление съм му заложник. Нямам избор дали да го ползвам, докато имам Ати.
За видеото ли говориш? Щото с дебиана перфектно съм си настроил радеонките от 6-та и 7 -ма серия.С убунту започнах и отдавна съм го отписал.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #9 -: Aug 26, 2012, 16:07 »
Жоре, какъв дявол те бута да минаваш на 12.04!? По Унити-то или по новия Гном си се увлякъл!?
Мен новия Гном ми 'аресва, ама тази липса на gksu-nautilus още не мога да я прежаля :D

Между другото, вчера(май) излезе първи ъпдейт на 12.04.1 ! Пробвай и с него.
« Последна редакция: Aug 26, 2012, 16:10 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #10 -: Aug 26, 2012, 16:09 »
В продължение на близо 9 години не ползвах нищо друго, освен Линукс. Дебиан.
Нямал съм никакви фрапиращи проблеми, дори с nvidia драйверите...
Но не ми понесе "КДЕ 4." Хората са си казали - НИКОГА не пускай недовършен продукт за масова употреба. А от КДЕ направиха точно това с първата "стабилна" версия на КДЕ.
Дадох шанс и на Gnome, но не успях да му свикна... сега, с излизането на разните Gnome 3, Unity и т.н. съвсем я втасаха. Наскоро пак пробвах КДЕ 4.незнамси-колко (последното).
Тенденцията е (не ме нападайте, но е така): да го направят максимално близо до Vista/7. Защо им трябваше - идея нямам.
Unity пък се пробва да бъде "таблет на PC", е мерси... нямам нерви.
Гном 3 също само напомня за Гном 2.х...
Не знам защо всичко живо гледа да кооира таблети, виндовси и други подобни.....

Виндовс нямам и не ползвам, освен на майка ми на компютъра.
За себе си съм избрал MAC OS. В началото беше по принуда, вече го ползвам като даденост. А и за това ми плащат.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #11 -: Aug 26, 2012, 16:18 »
Е бунтуту е правено като за тъпанари дето не вдяват от линукс - само си взема решения и си прави каквото иска. Също като бозата, не случайно го оприличаваш с нея.  ;D
Тъпото е че често пускат нови неща дето не са изпипани и пробвани и става мазало. И често се случва след ъпдейт на някоя библиотека нещо което е инсталирано отделно да спре да работи. Затова е добре да се кара със стара проверена версия, а ако ти трябва някоя определна програма я инсталирай съвсем ръчно - от tar.gz архив примерно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #12 -: Aug 26, 2012, 16:20 »
Всъщност причината да ида на 12.04 са две — пет години поддръжка и КДЕ 4,8. Казват в него били оправили много идиотщини. Но след постоянният терор просто не издържах и се върнах отново на е17. Колкото и Конверор да е втората най-полезна програма във вселената, просто е нетърпимо.

С Ати е руска рулетка, при това в бурето има пет куршума. Ако една версия на шибаният Каталист успее с кански мъки някакси да се инсталира и по някакво чудо да тръгне, то със следващите три няма да е. А това е невъзможно за работа, защото в тестовия най-рядко на всеки три месеца се появяват нови ядра. Да не говорим с лошото момче за какво обновяване става на въпрос.

Естествено логичното решение е просто да не ползвам проприетарни отпадъци. Само дето се оказа, че серията 58хх не работи със свободни водачи. По-точно работи, но няма никакъв шанс да настроиш правилната разделителна способност, ако използваш  аналогов извод на цифров монитор?! Ама какво да направя, като ми изгоря цифровия вход на монитора? Нямам кинти за нов.

А бе аз съм си за бой, че купувам на сляпа вяра.
« Последна редакция: Aug 26, 2012, 16:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #13 -: Aug 26, 2012, 16:29 »
Цитат
Всъщност причината да ида на 12.04 са две — пет години поддръжка и КДЕ 4,8.........

За поддръжката, до като изтече официалната поддръжка на 10.04 има още почти 1 година, а на сървъра е 5, което значи, че хранилищата ще са активни поне още 3-4 години! На 8.04 са още активни!

За КДЕ...... не знам тука. Аз нещо не го долюбвам и по бих предпочел ХП пред него!
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Анкета за най-мразена дистрибуция
« Отговор #14 -: Aug 26, 2012, 16:34 »
ММда с ати имах нечовешки ядове и аз ,но боднах от squeeze xserver-xorg-core-то замразих му ъпгрейда  ,инсталирах последния каталист от сайта на амд и нещата заспаха ,колкото и да харесвам гноме 3 се наложи да го разкарам, че изненадващо за мен е доста бъгаво ,та сложих омразното ми кде и с него без грешка досега карам.Иначе бях решил да пробвам Арч  или дженто и накрая да се откажа от линукс....
П.С. Ползвам wheezy с 3.2 -нещо си ядро amd64 ,имам и един къстъм 3,3 и с него няма проблеми.
« Последна редакция: Aug 26, 2012, 16:39 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"