Автор Тема: Home Data Center!?  (Прочетена 33009 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Home Data Center!?
« Отговор #45 -: Sep 06, 2012, 19:08 »
Няма да стане с amd, a nvidia-та не струва за трошене на пароли :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #46 -: Sep 06, 2012, 19:28 »
Еми значи ще си ползавам добрия стар intel rofl :D
Все пак QS има потенциал - хрумна ми една луда идея за имплементация на алгоритъм за трошене на пароли, ползващ декодера на вградените видео карти в intel.
Опа - ма ти верно, че ще си със сървърни процесори или още не се знае?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Home Data Center!?
« Отговор #47 -: Sep 06, 2012, 19:35 »
Опа - ма ти верно, че ще си със сървърни процесори или още не се знае?

Не, няма да е със сървърни процесори. Ще е с AMD-та :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #48 -: Sep 06, 2012, 19:39 »
Така е! И знам защо ще е с тях - щото виртуалните рутери работят по-бързо на AMD процесори!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #49 -: Sep 06, 2012, 20:28 »
...
Чудя се, тези преходници от лан към усб, дали са надеждни, поне за връзките от доставчика дето няма скоростта няма да е гигабитова!?
УСБ-то май беше 480МБ, та дори и две такива връзки, ще напълнят другата като се смесят, но дали няма да правят накакви забавяния!
И за какво ще са ти тези връзки? Нали имаш суичове? И отново си помисли за виртуалката, звучи ама много несериозно
Чудя се! Може и да се наложи да влязат в употреба и да знам дали бих могъл да разчитам. Иначе теоретично да, но на практика в реална работа как е положението? Някой има ли лични наблюдения?
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #50 -: Sep 06, 2012, 21:05 »
Чудя се! Може и да се наложи да влязат в употреба и да знам дали бих могъл да разчитам. Иначе теоретично да, но на практика в реална работа как е положението? Някой има ли лични наблюдения?
Не, не може да се наложи. Слагаш на сървърите по две четворни мрежови карти и няма да почувстваш липса на мрежови интерфейси. До сега използване на USB съм виждал само в средния клас сървъри и блейдове на ИБМ за да зарежда vmware от флашка. И само това!
Активен

0x2B|~0x2B

Mitaka

  • Гост
Re: Home Data Center!?
« Отговор #51 -: Sep 06, 2012, 21:09 »
Ако си решил да кандидатстваш за AS и IP-та... определено ще имаш проблем с IP-тата. 100% ще ти откажат, или ще ти дадат ipv6.
Най-добре питай доставчиците... но щом според теб няма да променят тарифата си заради теб - едва ли ще ти предостаят BGP.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #52 -: Sep 06, 2012, 21:14 »
BGP, което ...

...
дайте идея кво да прая с то BGR
...
Та, тва за BGR-то
...

...
Два доставчика: 1х40мбпс и 1х60мбпс + AS + /24 + BGP4 + колокация
...

...
вместо аз да си вземам ИП-та от рипе и да правя при мен някакви BGR-та дето хич не са ми ясни
...

...
в краен случай като си взема ИП-та от рипе, пък после тези BGR-ета
...

...
да се вържеш със доставчика X посредством BGP (Border Gateway Protocol)
...
Втория доставчик по BGP също ти рутира тази твоя /24 мрежа
...

...
Във Сенса има някакви функционалности за BGR
...

...
Твоя работа е как ще го решиш след като не ти се занимава с BGP
...

...
Явно няма начин да мина без BGR и трябва да го задействам въпроса и да спра да мисля за други варианти!
...

...
но щом според теб няма да променят тарифата си заради теб - едва ли ще ти предостаят BGP.

Това постоянно BGR само мен ли ме дразни? :) backinblack, мислиш ли, че някой ще те вземе насериозно, след като дори не показваш, че си запомнил имената на нещата, които тук ти обясняват, че са ти нужни?...  ???
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #53 -: Sep 06, 2012, 21:53 »
Чудя се! Може и да се наложи да влязат в употреба и да знам дали бих могъл да разчитам. Иначе теоретично да, но на практика в реална работа как е положението? Някой има ли лични наблюдения?
Не, не може да се наложи. Слагаш на сървърите по две четворни мрежови карти и няма да почувстваш липса на мрежови интерфейси. До сега използване на USB съм виждал само в средния клас сървъри и блейдове на ИБМ за да зарежда vmware от флашка. И само това!

Стига бре Пич! Аз знам, че има такива карти, ама е над 400 лефа бир парче!
Да няма да правя агрегация с тях! Този вариант отпада от раз!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #54 -: Sep 06, 2012, 21:56 »
BGP, което ...

...
дайте идея кво да прая с то BGR
...
Та, тва за BGR-то
...

...
Два доставчика: 1х40мбпс и 1х60мбпс + AS + /24 + BGP4 + колокация
...

...
вместо аз да си вземам ИП-та от рипе и да правя при мен някакви BGR-та дето хич не са ми ясни
...

...
в краен случай като си взема ИП-та от рипе, пък после тези BGR-ета
...

...
да се вържеш със доставчика X посредством BGP (Border Gateway Protocol)
...
Втория доставчик по BGP също ти рутира тази твоя /24 мрежа
...

...
Във Сенса има някакви функционалности за BGR
...

...
Твоя работа е как ще го решиш след като не ти се занимава с BGP
...

...
Явно няма начин да мина без BGR и трябва да го задействам въпроса и да спра да мисля за други варианти!
...

...
но щом според теб няма да променят тарифата си заради теб - едва ли ще ти предостаят BGP.

Това постоянно BGR само мен ли ме дразни? :) backinblack, мислиш ли, че някой ще те вземе насериозно, след като дори не показваш, че си запомнил имената на нещата, които тук ти обясняват, че са ти нужни?...  ???

Слънце, благодаря за труда да синтезираш част от нещата, но вече така съм замаен от неща които никога не ми е идвало на акъл, че ще ми се наложи да използвам, че ще трябва доста пъти да си я препрочитам темата.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #55 -: Sep 06, 2012, 22:01 »
Стига бре Пич! Аз знам, че има такива карти, ама е над 400 лефа бир парче!
Да няма да правя агрегация с тях! Този вариант отпада от раз!
И ще заложиш на USB мрежови карти? Ти тотално изби рибата. А правиш ли сметка че четворните карти са HBA?
« Последна редакция: Sep 06, 2012, 22:22 от romeo_ninov »
Активен

0x2B|~0x2B

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Home Data Center!?
« Отговор #56 -: Sep 06, 2012, 22:23 »
Това с USB етернет адаптерите е за да се пестят pcie слотове? Това все повече започва да ми напомня на домашна ферма за копане на биткойни, което предизвиква носталгични спомени. И това пилене на разходите. backinblack, като се замисля, това е вариант, при това вероятно по-печаливш. Защо не копаш койни? Така дори няма да ти се налага да си говориш с клиенти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sickmind

  • Гост
Re: Home Data Center!?
« Отговор #57 -: Sep 06, 2012, 22:53 »
@backinblack
Здравей,
Реших и аз да се включа в темата понеже работя в подобна среда. БГР'а ти е най-най-малкия проблем.
За 'домашен' data center изобщо няма да ти трябва такова нещо, имаш няколко много по-сериозни проблема.
1. Ел. мрежата няма да издържи дори един blade server а да не говорим за 42U rack със сървъри примерно.
2. Шум.. не зная дали имаш в наличност 'истински' сървър, но ще е невъзможно (имам предвид напълно невъзможно) да се живее дори за по няколко часа на ден в тази стая.
3. Температура, понеже имам досег с data центрове и там температурата която се поддържа е 18 градуса. Не става изобщо за живеене. Охлаждането на съвременните машини не позволява да работят дълго при около 25 градуса /говоря малко наизуст, но имах случай от ребуутнали се всички машини помещението заради временно спряло охлаждане в data център/. Имам и случай от паднала температура под 10 градуса и remote consolе'ите пращат аларми от прекалено ниска температура. Коментарите, че полярни мечки се разхождат за излишно защото не е истина.
4. Вместо БГР, по добре помисли за оптика. За целите за които ще се ползват машините който ще имаш е напълно излишна инвестицията за БГР за сметка на оптика.

Като цяло приветствам идеята ти за такова нещо вкъщи, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ти трябва друго помещение. Примерно част от или цяла тераса ще свърши чудесна работа, зимата дори ще спестиш ужасно много пари от климатизация ако си сглобиш инсталация от 2 или повече големи автомобилни радиатора (поне един вън и един вътре) в който да циркулира антифриз. Отделно лятото, много по-евтино се охлажда малко помещение до около 18 градуса защото климатика ще е значително по-евтин и със значително по-ниска консумация на електроенергия.

Поздрави.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #58 -: Sep 06, 2012, 22:58 »
Стига бре Пич! Аз знам, че има такива карти, ама е над 400 лефа бир парче!
Да няма да правя агрегация с тях! Този вариант отпада от раз!
И ще заложиш на USB мрежови карти? Ти тотално изби рибата. А правиш ли сметка че четворните карти са HBA?

Айде ново думичка дето не съм я чувал :D ! Реално каква е евеноталната полза от този хост бус адаптер?
Явно никой няма преки наблюдения как работят и дали създават проблеми, а наизуст работи, че било не сериозно!
И без това ще имам време за експерименти и ще трябва да ги пробвам преди да реша дали да залагам на тях, че нито кутията ми е готова още, нито компютъра за рутер и бакъп съм го купил, нито гигабитови суич!
Първо трябва кутията да стане, а тя ще е най-рано в края на другата седмица, после кабели да се местят и куп други церкове, преди да започна фактическата реализация на нещата.
Активен

sickmind

  • Гост
Re: Home Data Center!?
« Отговор #59 -: Sep 06, 2012, 23:23 »
Айде ново думичка дето не съм я чувал :D ! Реално каква е евеноталната полза от този хост бус адаптер?
Явно никой няма преки наблюдения как работят и дали създават проблеми, а наизуст работи, че било не сериозно!

Аз мога да кажа каква е ползата от FC HBA примерно - скорост и reliability. Всеки сериозен провайдър на такива услуги би ползвал SAN.
Но за домашен DC далеч не е необходимо. Трябва ти отделна физическа машина която да ползваш само за storage с голям raid5 контролер и дисковете да се презентват през iSCSI по другите машини. И в този случай е най-добре по 2 гигабитови LAN карти за всяка клиентска машина с линк агрегейшън (и подобаващ switch) и отделно ЛАН карти за локалната мрежа или интернет. Това е най-изгодния цена/качество вариант за сторидж.
Поздрави.
Активен