Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67726 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Цитат
Лисицата:
-Гарго, ще гласуваш ли с ДА на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
..гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
-Гарго, много е важно България да е независима и да не купува ток. Ще гласуваш ли с ДА?
Гаргата:
-Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
-Аз и НЕ да бях казала, все тая...

 ;D ;D ;D
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Като става въпрос за независимостта на държавата ни и тем подобни при някакви си военни работи, някой може ли да ми изтъкне разумно, едно предимство поне, че сме суверенна и независима държава!?
Като гледам, турската и румънската икономика се развиват доста по-добре от нашата и хората там живеят доста по-добре и все ми се струва, че ако бъдем част от тяхната държава ще сме по-добре!
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Това е един вид форма на привикване към лошото. Когато националния "елит" не работи за интереса на страната и народа, а за неговия си личен и за силите, които му дърпат конците е нормално да ти се струва, че независимостта е без значение. А най-лошото е, че в някой аспекти това наистина е така, освен ако системата не се промени из основи.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

vyrgozunqk

  • Гост
Backinblack, ти явно нямаш идея какво се случва надолу в турция, след Анкара...  :D
И не знаеш, че 70% от населението им са по-прости от наша бабичка в дълбоката провинция, също и, че Ердоган е въздигнат на пиедестал, като новият пророк, отиди там и кажи нещо против него, ще те заколят и закопаят без да разбере никой!
Това го знам от турци-турци !  :)

Техните сериали показват само 2-та им цивилизовани града...

А Dejuren e прав за привикването, което е много жалко. Хората са безумно малодушни.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Малоумието ми се струва доста повече от бездушието.

До онзи ден спорихме за пушенето на закрити места. И какво наблюдавам сега? Не пушачите дето се пенеха, че не искало да им мирише като се врът при пушачите, сега мръзнат на вън заедно с пушачите :D .

Как да не им се кефи човек :D
« Последна редакция: Jan 23, 2013, 18:48 от backinblack »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Такава безумна простотия цари, наистина...  ::)

Аз пък бях в един подземен бар и ми направи впечатление, че вмомента хептен не се пуска вентилация, преди заради пушачите имаше поне мъничко, а сега изобщо и беше така смрад и спек... Идея си нямаш...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Backinblack, ти явно нямаш идея какво се случва надолу в турция, след Анкара... 
И не знаеш, че 70% от населението им са по-прости от наша бабичка в дълбоката провинция......

Необразованите хорица на всякъде живеят зле, но пък съм сигурен, че живеят и те там доста по-добре от нашите родители тук. Иначе, като съотношение образовани и необразовани, и аз съм на мнение, че при тях съотношението не е в тяхна полза.
Активен

edmon

  • Гост
вчерах гледах малко предаване от парламента....
Щом Иван Костов е против АЕЦ, значи ние трябва да сме за !:)
Активен

Mitaka

  • Гост
Само да кажа аз какво знам за АЕЦ Белене:
За него ВЕЧЕ са платени около 15 милиарда $. /когато е правен, е нямало Евро/;
Това че е "един гьол" е интерпретация на един боклук - боко;
Закупени са генераторите - и те са марка Siemens. Стоят на склад в Siemens вече незнам си колко години; Освен, че могат да минат за морално остарели - им няма абсолютно нищо. Напълно работоспособни са.

Ако АЕЦ-а не се направи, онези 15 милиарда $ са похарчени на вятъра;

Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Само да кажа аз какво знам за АЕЦ Белене:
За него ВЕЧЕ са платени около 15 милиарда $.

Айде сега ново 20! Ама вече прекалявате с инсинуациите, честно.  >:D
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Само да кажа аз какво знам за АЕЦ Белене:
За него ВЕЧЕ са платени около 15 милиарда $.

Айде сега ново 20! Ама вече прекалявате с инсинуациите, честно.  >:D

Айде без п_раски номера, да ми режеш изреченията, с което да им изменяш смисъла, а?
Това:
Цитат
/когато е правен, е нямало Евро/;
ако си достатъчно умен, би трябвало да ти говори нещо.
И тъй като не съм сигурен, че ще зацепиш, щото вече се убедих, че идея си нямаш, давам жокер:

Правен е по едно друго време... когато е изградена България, от която все още се краде...

И тъй като масата тук слушате бръщолевиците на малоумници, което ви кара и вие да изглеждате такива:

Цитат
Полагането на основите на бъдещата електроцентрала през 1987 г. по проект на „Атоменергопроект“ — Киев и „Енергопроект“ — София, предвиждащ изграждането на 4 блока WWER-1000/V 320. В периода 1988 — 1990 г. са изпълнени около 40% от дейностите по изграждането на първи блок и е доставено 80% от основното оборудване. През 1990 проектът е замразен, а на площадката се извършват единствено консервационни работи.

Та, това, което е направено не е дошло даром.
Ама кой да се интересува... то е по-важно г-н педеройко педерисов какво казва....
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
И кое точно изменя смисъла?
Не знам откъде я взе тая цифра 15 милиарда долара (ако помниш по онова време, към 89-а, външния дълг на НРБ беше около половината от тая сума), като се вземе предвид, че в соц. лагера търговията беше в соц. валути (рубли, левове и т.н.). Защото е малко комично две соц страни да търгуват с американски долари помежду си. ;)

Както и да е, не искам да се карам с тебе. И на мен ми е болно, че много от положителните постижения на соца бяха затрити, но ако се набутаме отново между шамарите, грешките няма да се неутрализират, нито ще се върнат прахосаните пари.

Предлагам премирие - да не нагорещяваме страстите в и без това доста изнервена обстановка. Кой както е решил да гласува, ще гласува (или съответно няма да гласува, ако е решил да не упражни това право).

:)
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
И кое точно изменя смисъла?
Не знам откъде я взе тая цифра 15 милиарда долара (ако помниш по онова време, към 89-а, външния дълг на НРБ беше около половината от тая сума), като се вземе предвид, че в соц. лагера търговията беше в соц. валути (рубли, левове и т.н.). Защото е малко комично две соц страни да търгуват с американски долари помежду си. ;)

Както и да е, не искам да се карам с тебе. И на мен ми е болно, че много от положителните постижения на соца бяха затрити, но ако се набутаме отново между шамарите, грешките няма да се неутрализират, нито ще се върнат прахосаните пари.

Предлагам премирие - да не нагорещяваме страстите в и без това доста изнервена обстановка. Кой както е решил да гласува, ще гласува (или съответно няма да гласува, ако е решил да не упражни това право).

:)

Ти изобщо виждал ли си Белене, поне на снимка?
И защо сравняваш нещо направено, с външния дълг?

Коментирай това:

Цитат
са изпълнени около 40% от дейностите по изграждането на първи блок и е доставено 80% от основното оборудване.

80% от основното оборудване на ЦЕЛИЯ АЕЦ!!! и 40% от първи блок!!!
Това не става for free, не е GPL, нито Open Source, не може да се намери в zamunda, arena, piratebay....
Държавата е вложила едни пари, после някой умник е спрял проекта... и 15 млрд. $ си стоят погребани!

Между гругото, генераторите си стоят на склад.... и чакат някой да ги вземе.
Платени са... и знам това от човек, който е бил министър на енергетиката, по едно друго време.
И не го знам от сега, за да се каже, че нарочно така говори... знам го от 2001-ва някъде, но тогава изобщо не се и чуваше за възобновяване на строежа... та, думите му бяха "кво чакат, повечето работа сме я свършили".
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ти изобщо виждал ли си Белене, поне на снимка?

Да.

И защо сравняваш нещо направено, с външния дълг?

Защото тогавашните 15 млрд. $ не са като сегашните 15 млрд. $л Тогава това бяха страшно много пари!

Държавата е вложила едни пари, после някой умник е спрял проекта... и 15 млрд. $ си стоят погребани!

Ако можеха да се използват тия 15 млрд. $, Атомстрой нямаше да искат още 6 мрлд. евро... или?

Е, ще пушим ли лулата на мира?  ^-^
Активен

Без правила няма игра
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Нагоре
« назад напред »