Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 67659 пъти)

Mitaka

  • Гост
Цитат
На теб, ако ти предложат да избираш да те осигуряват на пълната заплата и да те осигуряват на минимума, а разликата която е за данъци и осигуровки да си я получиш на ръка, кое ще избереш  !?
И дали някой нормалин човек, който има този избор ще избере пълното осигуряване!?

Много ясно че ще избера първото. Няма да дам в ръцете на великия балкански бизнесмен рядкото щастие да ми плаща колкото си иска и да не мога да му кажа копче, защото на хартия вземам минимална заплата. Няма да му дам рядкото щастие да ми плаща на минимална, докато боледувам, по същите причини. И няма да му търпя глупостите от сорта на "що забрави да изгасиш лампата преди да си тръгнеш от офиса в 9 вечерта - 50 лева глоба". Я да видим как на устни договорки се решава въпроса с заплащането на овъртайма?

Та това е изгодно само на едната страна. От страна на работника, трябва да е пълен идиот за да избере второто.

Аз пък съм работил на подобен принцип - устна договорка, че и без договор - далечната вече 2003/2004... оказа се, че... когато съм в болнични - не ми се плаща; като реша да взема отпуск - не ми се плаща....
Та, кой има изгода от това? Аз или шефчето?
Оня ми заяви, че на него хора, които се разболявали не му трябвали (а всеки знае за колко време се изкарва пневмония...). 14 дни били много дълъг период, и дрън-дрън.
После си понесе последствията де... щото аз съм добра душа, ама ако ме настъпиш... ставам говедо, и съм адски отмъстителен.
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Аз пък казвам: Евалла на тия хорица, стари и трудно подвижни, но все още будни и имащи желание да участват в избора за бъдещето, макар дните им да са преброени.
Жалко за голямата част от младите, дето ги мързи да си подадат носа на вън в хубавото снежно време, клечат пред телевизора/монитора, а уж бъдещето било пред тях. :(

Да са живи и здрави, щом са излезнали да гласуват. Проблемът е че (айде да не казвам всичките) по-голямата част от тях мечтаят социализма да се върне и токът да стане 2ст/КВч. И като слушат С.Станишев какво разправя наляво и надясно от телевизора, естествено че ще му се вържат, защото няма кой да им обясни каква е другата страна на монетата. Пък и дори да се опита някой да им обясни, ще му теглят една майна и въобще няма и да го чуят - пак защото другата страна в случая се асоциира с ГЕРБ и десните идеи, а пък хората автоматично свързват БСП със социализма. Няма какво да ги правиш, те са си такива. На стари години няма как да им промениш начина на мислене. Изключения има естествено, но те са 1 на всеки 10, 100, 1000 или един бог знае колко...Аз не искам и да научавам.

А по-младите, към които спадам и аз, в по-голямата си част няма да отидат да гласуват, защото:
 - първо, вече са преценили, че 4 милиона гласа няма да се съберат посмъртно, най-много да се докарат нещата до обсъждане в НС, там ще стане още един сладък цирк и нищо няма да се промени.
 - второ, всеки от всяка страна им вика да правят нещо. Единия вика "върви гласувай за", другия "иди гласувай против", третия "не гласувай, няма смисъл", четвъртия "ти какъв си и на колко си че да решаваш такова нещо, я си стой вкъщи", петия "върви гласувай, от теб зависи бъдещето", шестия ще пее народна песен, а седмия...така де, разбрахте ме. Еми, няма как да стане. 7 човека като ти дуднат на главата и всеки дърпа към себе си, естествено просто ще им теглиш майната, ще ги оставиш да се спасяват сами както намерят за добре, и ще гледаш да оправиш себе си както сам прецениш. Което и ще стане.
 - трето, повечето даже са си направили сметката дали има смисъл да стоят в тази държава която в момента отива на майната си. Ако са решили да се изнасят - ясно е колко ги интересува дали ще се строи АЕЦ или не.
 - и чак на четвърто място идва кофти времето :) Ама айде, някои ще се прежалим да гласуваме заради чувство за лично достойнство и принципи.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митака и Гейта, аз като бях работодател и даваха мноо кредити банките и идват работниците и искат да им увелича по договор колкото им плащам реално, за да теглели кридит и като им кажа, че няма никакъв проблем, но ще  трябва да им спирам доста по-голяма лична осигуравка, че и ДОД и се отказваха, а и в разговори с други, всеки който има избор е предпочитал парите на кеш, а ставаше въпрос за 170-200 лева на седмица, а договор на 240 на месец!
При вас двамата, ако го има този избор, разликата ще е доста по-голяма. Поне 10 пъти :D

П.С. Изхождам от личен опит и разговори с други работници!
Активен

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Дали днес унтерменшите гласуваха, а ние не?
« Последна редакция: Jan 27, 2013, 18:00 от neter »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не е далеч от ума защо не са се отказвали тогава - просто не им е излизала сметката с обслужването на кредита при това положение. Което обаче няма много общо с цялата работа.

П.П 200 лева на седмица са 800 на месец? Това е пенсионната вноска (28%) + плоския данък от 10%? Т.е по много груби сметки си плащал 2000 лева на работник? Аз ли нещо греша в сметките или това ми се вижда странно...
« Последна редакция: Jan 27, 2013, 17:53 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Какво ти пука, и без това вота ще е невалиден...
Максимум 20% от населението да гласува, а са нужни ~45%, така че няма значение.
Единственото което може би има някакво относително значение ще бъде съотношението на гласувалите ЗА срещу гласувалите с НЕ.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами те парите и тогава и сега пак не са стигали на никой! На мен труда с осигуровки и без осигуровки ми струвал еднакво и ми е било все едно на работника или на държавата ще плащам.

Сега как им излизат сметките на голяма част от хората като са им паднали заплатите!? Да не са измрели!?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
http://btvnews.bg/bulgaria/saotnosheniyata-v-mirniya-atom.html

На мен лично ми харесва това! Имам съмишленици :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Хайде да ни е честито!  :D [_]3  ^-^

Първи рунд срещу енергийната мафия спечелен.  ;)
Но... да не се заблуждаваме, борбата още далеч не е свършила.
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не! Просто хората показаха, че не ги интересуват партиините проблеми, а своите. Това как живеят сега, а не как ще живеят утре. Това утрешното го слушат вече 20+ години.

Надявам се и на изборите да има същата активност :D
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Ако утре се окаже че активността е била под 20%, много, ама много ще се смея  :D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
За сега е 20,5% :D
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
За сега е 20,5% :D

Според платени социологически проучвания/статистика...
Активен

radovid

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Debian, Bodhi
  • Window Manager: KDE, E17
    • Профил
Най-забавна е активността в циганските квартали ~0%.
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Най-забавна е активността в циганските квартали ~0%.

http://podtepeto.com/article.php?id=11112

Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Нагоре
« назад напред »