Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13699 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #135 -: Feb 26, 2013, 14:21 »
Излезнаха ли ви новите сметки за тока?

Е как ти излезе новата сметка за тока, като има още 3 дни до края на месеца?!
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #136 -: Feb 26, 2013, 14:26 »
Най-вероятно периода на отчитане не е от 1 до 30. Ами на друга дата се отчита. При мен служебния ток го отчитат на 14-то число на месеца.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #137 -: Feb 26, 2013, 14:39 »
И на мен отчитането ми е било винаги от 14-ти до 14-ти. Апартамента и партидата ми са на фирмата.


П.С към EVN съм
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #138 -: Feb 26, 2013, 14:53 »
Абе и аз не знам защо ми спират около 40% от заплатата на месец, пък като се разболях - трябваше да дам около 10.000 лева... и то не за друго, а за животоспасяваща операция!! Тя била безплатна, обаче консумативите - не се покривали от здравната каса... и ако ги нямаш тия пари - направо си те пращат да мреш, и това е.

Относно фимите съм ЗА, и няколко пъти съм споделял идеята си:

Минимална заплата: 1000 лева.
Който не може да я плаща - значи е нерентабилен за държавата.
Ако заплатите станат 1000 лева, хората ще имат повче пари, ще харчат повече, следователно - в хазната ще влиза повече ДДС.
Отделно, сивата икономика ще плаща осигуровки върху 1000 лева. Ей ти още приходи за държавата.

Та, у нас са предимно разни чужди фирми - израелски, американски, европейски.
Ако не искат да плащат тези заплати (500 евро мин.) - да си ходят там, от където са дошли!!! Да си наемат хора там :)
Как мислите - дали някой ще го направи? Аз мисля, че ще мрънкат месец-два, и ще почнат да си плащат. Просто нямат избор.
Българските фирми, без чуждо участие също печелят достатъчно. Просто поради една причина: в България цените са европейси.
Нищо не е по-евтино, отколкото в Германия или Англия например.
Ако произвеждаш месо - то тук дори е по-скъпо.
С всичко е така.

Та, сега, като вземем властта, и стана министър на финансите - ще направя минималната заплата 1000 лева. След 2 години - 2000 лева.
Няма смисъл да чакаме някой да идва "да ни оправи". Това е начина. Така ще "живне" икономиката - когато хората имат пари.

Това ми го каза човек-финансист, и е пример, описващ горе-долу горната ситуация, макар повода за разговора да беше друг:

"Представи си два града. В единият всички хора взимат по 2000 лева, а в другия - по 200. Ти правиш ресторанти и в двата града. С еднакво обслужване, еднакви цени, еднакви менюта. Според теб - в кой от двата града ще имаш повече клиенти? В кой от двата града ще можеш да си позволиш да плащаш по-големи заплати, в кой от двата града ще можеш да отчиташ реално оборота си, и да му платиш данъците?"

Има логика в тези думи :)


ЕВН: http://news.plovdiv24.bg/418245.html
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #139 -: Feb 26, 2013, 15:13 »
Митак, ама много си бос и ако и родителите ти са разсъждавали като теб, не се учудвам защо са затворили собствения бизнес!

Цитат
Минимална заплата: 1000 лева.
Който не може да я плаща - значи е нерентабилен за държавата.
Ако заплатите станат 1000 лева, хората ще имат повче пари, ще харчат повече, следователно - в хазната ще влиза повече ДДС.
Отделно, сивата икономика ще плаща осигуровки върху 1000 лева. Ей ти още приходи за държавата.

Административното вдигане на заплати води само до вдигане на цените увеличаване на безработицата. С безразборното кредитиране и без вдигане на минималната заплата кръчмите бяха пълни и доста цени, особено тези на имотите се вдигнаха, но като дойде реализма от изхарчените пари и дългото време на изплащане и стана тя каквато стана.

Ти не можеш изобщо да стоплиш, че и при сегашните нива на минимална заплата, желаещите да работят на заплата са много повече от желаещите да развиват каквото и да е предприемачество и дребен бизнес! Задай си сам въпроса ЗАЩО и кой ще плаща тази минимална заплата от 1000 лева, като няма желаещи да създадат работа и за 300 лева!?

Цитат
Та, сега, като вземем властта, и стана министър на финансите - ще направя минималната заплата 1000 лева. След 2 години - 2000 лева.
Няма смисъл да чакаме някой да идва "да ни оправи". Това е начина. Така ще "живне" икономиката - когато хората имат пари.

Това ми го каза човек-финансист, и е пример, описващ горе-долу горната ситуация, макар повода за разговора да беше друг:

Тези финансисти, да си заврат дипломата там дето те огрява слънце! Заради такива като тях дето обещават и такива като теб дето им вярват сме на това дередже.

Ти нещо за инфлация чувал ли си и как се образува!!!? Ако не си чувал, накарай го да ти разясни какво е това животно :D 
« Последна редакция: Feb 26, 2013, 15:16 от backinblack »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #140 -: Feb 26, 2013, 16:00 »
Тая работа с 1000 заплата е много добре на теория, но има редица спънки.
Например съдебната система - ако тя не работи както трябва се получава това, което имаме в момента - над 100 млрд. лв. междуфирмена задлъжнялост и дела, които се точат с години.
Освен това има нещо, което се казва „производителност на труда". При нас тя е сравнително ниска. Страшно много се прахосва - като почнеш от тротоарните плочки със срок на годност 1 зима и стигнеш до разни схемички за източване на държавни предприятия и еврофондове на стойност милиарди левове.
Демек, първо трябва да има стабилна държава и държавни институции, и после да вървим нататък. Когато ти е пробит кораба първо си запушваш пробойните, а не изгребваш вода като малоумен.
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #141 -: Feb 26, 2013, 16:47 »
Сега пък генерала в болница. Високо кръвно вдигнал.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #142 -: Feb 26, 2013, 17:20 »
Сега пък генерала в болница. Високо кръвно вдигнал.
И при Бай Тошо така се започна
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #143 -: Feb 26, 2013, 17:44 »
Какво вдигане на цените те гони, като те вече са дори по-високи от европейските :)
Който не може или не иска да плаща минималната заплата - да си ходи. А не само да се хрантути. На такива все държавата им е виновна, или няма роби, които да им работят без пари.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #144 -: Feb 26, 2013, 18:02 »
Цитат
Една новостартираща фирма, има-няма работа и приходи, трябва да плаща осигуровки на управителя който ще е първия работник повече от колкото реален приход има. Че и счетоводно обслужване, щото бюрокрацията е толкоз голяма, че сам няма да му остане физическо време за да си върши работата за която е регистрирал фирмата, че и абсурдни изисквания към условия на труд, че....... куп още глупости!

Кофти приоритети. Ако се отчита на местния феодал на управляващата партия, ще си затварят очите. Това е пакетна услуга - няма да имаш проблеми нито с данъчни, нито с трудова инспекция, нито с пожарна, нито с РИОКОЗ, въобще държавата няма да ти пречи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #145 -: Feb 26, 2013, 18:57 »
Цитат
Една новостартираща фирма, има-няма работа и приходи, трябва да плаща осигуровки на управителя който ще е първия работник повече от колкото реален приход има. Че и счетоводно обслужване, щото бюрокрацията е толкоз голяма, че сам няма да му остане физическо време за да си върши работата за която е регистрирал фирмата, че и абсурдни изисквания към условия на труд, че....... куп още глупости!

Кофти приоритети. Ако се отчита на местния феодал на управляващата партия, ще си затварят очите. Това е пакетна услуга - няма да имаш проблеми нито с данъчни, нито с трудова инспекция, нито с пожарна, нито с РИОКОЗ, въобще държавата няма да ти пречи.

Мда, като си спомня за първите години на демокрацията когато доста се отчитаха на "борците", доста по-добре се развиваше бизнеса и имаше за всички. Май ще е по-добре точно това време да се върне, че с тези мазници и да се отчиташ, пак ще те сринат.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #146 -: Feb 26, 2013, 18:59 »
Че Гейт то това си е чиста сива икономика, връщаме се на темата на адаша по инициали на премиера ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #147 -: Feb 26, 2013, 19:32 »
Цветан Цветанов се обадил на Веско Маринов да иде да пее на Орлов мост, за да се разотидат хората.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #148 -: Feb 26, 2013, 19:42 »
Митак, ама много си бос и ако и родителите ти са разсъждавали като теб, не се учудвам защо са затворили собствения бизнес!

Цитат
Минимална заплата: 1000 лева.
Който не може да я плаща - значи е нерентабилен за държавата.
Ако заплатите станат 1000 лева, хората ще имат повче пари, ще харчат повече, следователно - в хазната ще влиза повече ДДС.
Отделно, сивата икономика ще плаща осигуровки върху 1000 лева. Ей ти още приходи за държавата.

Административното вдигане на заплати води само до вдигане на цените увеличаване на безработицата. С безразборното кредитиране и без вдигане на минималната заплата кръчмите бяха пълни и доста цени, особено тези на имотите се вдигнаха, но като дойде реализма от изхарчените пари и дългото време на изплащане и стана тя каквато стана.

Ти не можеш изобщо да стоплиш, че и при сегашните нива на минимална заплата, желаещите да работят на заплата са много повече от желаещите да развиват каквото и да е предприемачество и дребен бизнес! Задай си сам въпроса ЗАЩО и кой ще плаща тази минимална заплата от 1000 лева, като няма желаещи да създадат работа и за 300 лева!?

Цитат
Та, сега, като вземем властта, и стана министър на финансите - ще направя минималната заплата 1000 лева. След 2 години - 2000 лева.
Няма смисъл да чакаме някой да идва "да ни оправи". Това е начина. Така ще "живне" икономиката - когато хората имат пари.

Това ми го каза човек-финансист, и е пример, описващ горе-долу горната ситуация, макар повода за разговора да беше друг:

Тези финансисти, да си заврат дипломата там дето те огрява слънце! Заради такива като тях дето обещават и такива като теб дето им вярват сме на това дередже.

Ти нещо за инфлация чувал ли си и как се образува!!!? Ако не си чувал, накарай го да ти разясни какво е това животно :D


Пак си ме цитирал орязано :)
След ":" от цитата, би следвало това:

"Представи си два града. В единият всички хора взимат по 2000 лева, а в другия - по 200. Ти правиш ресторанти и в двата града. С еднакво обслужване, еднакви цени, еднакви менюта. Според теб - в кой от двата града ще имаш повече клиенти? В кой от двата града ще можеш да си позволиш да плащаш по-големи заплати, в кой от двата града ще можеш да отчиташ реално оборота си, и да му платиш данъците?"

Как ще го коментираш?
Ти какви клиенти искаш: такива със 100 лв. заплата, или такива с 1000?
Щото аз искам такива с 1000....

И, това, че родителите ми са затворили бизнеса си е силно казано.
Този "бизнес" беше земеделие, и се скъсваха от бачкане, че и аз покрай тях.
Това, че някои хора са работили за нас не значи, че ние сме седяли и сме ги гледали от страни.

Но, след като всички правителства до тук се постараха да затрият земеделето.... вече просто няма смисъл.
Най-много бърка вноса на стоки от Турция... от там идва евтино, поради простата причина, че там държавата субсидира производителите, като им плаща на килограм произведена стока... и те могат да си позволят да я продават по-евтино.

Та, ето идея:
Земеделските (и всички други) производители у нас да се субсидират както турските:
Да им се дава субсидия срещу количество ПРОИЗВЕДЕНА продукция. А не просто така.
Защото в момента има елементи, които просто прибират парите, и не правят нищо...
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #149 -: Feb 26, 2013, 19:58 »
Цветан Цветанов се обадил на Веско Маринов да иде да пее на Орлов мост, за да се разотидат хората.

Стига!
Цветанов може да е всякакъв, но не е чудовище!!!!
Все пак - има опасност и техен активист да чуе...

Иначе, вероятно арестуваните, които са викали против бойко и герб ги закопчават за стола, и им пускат всички албуми на В. Маринов...
Активен