Автор Тема: Къде е Митака?  (Прочетена 8733 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #30 -: Mar 25, 2013, 18:50 »
Цитат
Цитат на: backinblack в Днес в 17:52
Върго е много по-краен от Митака по тези въпроси и да сега трябваше да е изгонен дори!
Не знам за кой път трябва да го кажа - когато смятате, че някой потребител е нарушил правилата, цъкате на бутончето „Информирай модератор“, аргументирате се, дори можете да предлагате наказание. И не пускате постове с лични нападки, те също са против правилата и подлежат на модераторски мерки!

Не се притеснявай за Цецо, както казах, с малко закъснение довършвам каквото смятах да направя. И пак явно трябва да задам въпроса - искате ли модераторските наказания да бъдат обявявани публично? Понеже уж се разбрахме, че не искате, но пък продължават въпросите дали и на кого какво е наложено.

Май не ме разбра какво имах в предвид!
Имах в предвид, че правилата трябва да важат еднакво за всички и да се налага бан и на двамата, а не, че имам нещо против Цецо.

Спомням си и заяжданията между b2l и роко/амд дето никой от модераторите не направи нищо за са престанат, но нямам не храня никакви лоши чувства към никой от двамата.

Та, това имам в предвид под неадекватно модераторстване.
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #31 -: Mar 25, 2013, 20:03 »
Защо се отделя толкова голяма внимание, на отделен потребител ...изтрил си е профила ..трябва да плачем ли ?
Активен

No Windows, no Gates only apache inside

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Къде е Митака?
« Отговор #32 -: Mar 25, 2013, 20:36 »
Всъщност и б2л също е наказван. Дайте сега да не си мерим наказанията. Това не е повод за гордост. Гледам вече и двамата крайни ги няма. Но всъщност никой от тях не е направил нещо повече от думи (което естествено е нарушение на правилата), което ако бяха свършили, щяха да са в затвора. И защо изобщо пак отворихме тази тема?

Предлагам ББ и другите, които не харесват сегашното либерално модериране да отворят нова тема. Лично мен ме устроива. Не мисля, че трябва да е по-строго. При по-строги мерки накрая ще има повече обидени. А и както се спомена вече, на всяко едно мнение има връзка за информиране за нередност.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #33 -: Mar 25, 2013, 20:59 »
Май не ме разбра какво имах в предвид!
Имах в предвид, че правилата трябва да важат еднакво за всички и да се налага бан и на двамата, а не, че имам нещо против Цецо.
Доста добре те разбрах. Само че ти няма как да имаш идея кой по какъв начин е наказан. Освен ако наказанията не се обявяват публично, за което за 3ти път ще попитам има ли настояващи?

И изказване във форума с текст „потребител X заслужава да бъде баннат“ си е наказуемо по т. 6. Защото правилата наистина трябва да важат за всички и да се прилагат за всекиго според нарушението.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #34 -: Mar 25, 2013, 23:34 »
Аз предлагам да се въведе наказание 'Мъмрене на другарче'. >:D
Току виж някой посгазил лука вземе да влезе в правия път.
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 23:55 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #35 -: Mar 25, 2013, 23:51 »
Май не ме разбра какво имах в предвид!
Имах в предвид, че правилата трябва да важат еднакво за всички и да се налага бан и на двамата, а не, че имам нещо против Цецо.
Доста добре те разбрах. Само че ти няма как да имаш идея кой по какъв начин е наказан. Освен ако наказанията не се обявяват публично, за което за 3ти път ще попитам има ли настояващи?

И изказване във форума с текст „потребител X заслужава да бъде баннат“ си е наказуемо по т. 6. Защото правилата наистина трябва да важат за всички и да се прилагат за всекиго според нарушението.

За Н ти път ти казвам, че когато двама се скарат, не е адекватно да баниш само единия!
В моя случай intel още с пристигането си в този форум тръгна да се заяжда и не се намеси да прекратиш заяждането му, но мен ме избани като му теглих майните!
По същия начин се развиваха отношенията между роко б2л, но никой не се намеси да ги прекрати. За наказания не знам и не ме интересува дали са налагани, но темите са много, но на мен тръгна да ми правиш забележка в една от темите, че се заяждам с митака, а ние просто така си спорим с него, даже и доста на лични семе спорили!
Та, като има правила, прилагай ги еднакво и АДЕКВАТНО за всички!
В онази тема не само митака беше краен в изказванията си, но само него наказа!

Цитат
И изказване във форума с текст „потребител X заслужава да бъде баннат“ си е наказуемо по т. 6. Защото правилата наистина трябва да важат за всички и да се прилагат за всекиго според нарушението.

Демек с модератор не се спори щото той винаги е прав :D . Считам го за предупреждение, но най-много от модераторите зависи дали ще е популярен един форум или не и не ми даваш поводи да уважавам преценките ти.
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 23:57 от backinblack »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #36 -: Mar 25, 2013, 23:59 »
Цитат
Предлагам ББ и другите, които не харесват сегашното либерално модериране да отворят нова тема. Лично мен ме устроива. Не мисля, че трябва да е по-строго. При по-строги мерки накрая ще има повече обидени. А и както се спомена вече, на всяко едно мнение има връзка за информиране за нередност.

Гога, не съм срещу либералното положение, а срещу различния аршин при налагането на наказания френд! За това стават и проблемите.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #37 -: Mar 26, 2013, 00:02 »
За такива заплетени случаи, когато има съмнения към модератор, че е превишил правата си или не е бил безпристрастен ............... ни трябва Омбудсман!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #38 -: Mar 26, 2013, 00:04 »
За такива заплетени случаи, когато има съмнения към модератор, че е превишил правата си или не е бил безпристрастен ............... ни трябва Омбудсман!

Не, не си превишавал правата щото нарушение е имало, но наказанието е избирателно и не за всички прегрешили.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #39 -: Mar 26, 2013, 00:15 »
Цитат на: backinblack
Не, не си превишавал правата щото нарушение е имало, но наказанието е избирателно и не за всички прегрешили.

Добре де.. Така е. няма превишаване на правата ама се казва също с действие или бездействие

Уф много сложно взе да става....
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Къде е Митака?
« Отговор #40 -: Mar 26, 2013, 00:58 »
В онази тема не само митака беше краен в изказванията си, но само него наказа!
Добре де, аз и neter няколко пъти написахме, че Митака така и не получи наказание, а си изтри профила преди това да се случи, не знам защо продължавате да твърдите, че е получил такова и че е само той. Всъщност е точно наобратно - само той не успя да си получи наказанието, други двама получиха такива със съответната тежест.

В моя случай intel още с пристигането си в този форум тръгна да се заяжда и не се намеси да прекратиш заяждането му, но мен ме избани като му теглих майните!
Потребителят intel е в този форум много преди теб. Говориш за друг потребител (!ntel) и, според мен, е добре да си коректен спрямо това кого обвиняваш. Сам признаваш, че си обидил човека (с псуване на майна), така че не може да твърдиш, че си наказан неоснователно.
Относно това дали и той е трябвало да бъде наказан, прегледах темата и, в контекста на това, че вече публично се споразумяваме да няма прошка, отговорът е „да“, но с по-слаба мярка, тъй като определено твоето нарушение е доста по-сериозно.
Но тук идва един въпрос - след като ти беше толкова убеден, че !ntel заслужава наказание, защо няма нито един докладван негов пост от темата? Помолих те да използваш системата за информиране на модератор, но ти продължи да се саморазправяш. Само за твоя информация, има цели три доклада за твои постове от тази тема, които са в нарушение.

Цитат
По същия начин се развиваха отношенията между роко б2л, но никой не се намеси да ги прекрати. За наказания не знам и не ме интересува дали са налагани
Ами доста наказания са налагани и на тях. Не знам каква друга форма на намеса имаш пред вид, но е факт, че между тях спорове в момента няма. Според мен и заради мерките от страна на модераторите, и заради естествените промени, които настъпват в хората с времето.

За такива заплетени случаи, когато има съмнения към модератор, че е превишил правата си или не е бил безпристрастен ............... ни трябва Омбудсман!
Имате администратори, по всяко време можете да се свързвате с тях и да обяснявате какво не ви е харесало в някое модераторско решение. Имате и раздел, в който можете да пишете публично. Аз лично никога не съм имала нещо против да обясня какво и защо, мисля, че и останалите са така.

Гога, не съм срещу либералното положение, а срещу различния аршин при налагането на наказания френд! За това стават и проблемите.
Аз също съм против това. Харесваше ми негласното споразумение между мен и Neter да си затваряме очите за някакви дреболии, но няма проблем вече всичко да се разглежда под лупа.

Цитат
Демек с модератор не се спори щото той винаги е прав :D .
Това са глупости, всеки човек греши. Въпросът е дали го обвиняват с право и дали е способен публично да си признае за грешките.

Цитат
Считам го за предупреждение, но най-много от модераторите зависи дали ще е популярен един форум или не и не ми даваш поводи да уважавам преценките ти.
Никой модератор не е господар на форума. Според мен популярността зависи най-много от общото отношение на хората, но това си е мое мнение. Относно това кой кого уважава - всеки си изгражда мнение за всеки. Нормално е и ти, и аз, и който и да е да уважаваме едни и да недолюбваме други. Това не ни дава право нито да обиждаме, нито да проявяваме пристрастия.

Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Къде е Митака?
« Отговор #41 -: Mar 26, 2013, 03:14 »
Абе, хора, забравяте къде се намирате и за какво сме се събрали тук. Какви правосъдия, какви виновни и невинни, какви пет лева... Това не е съдебната палата. Това е форум за Линукс и отворени технологии. Темата за кенефите и кондомите на Бил Гейтс е по-полезна и интересна за форума, отколкото вашите лични спорове, себедоказвания (не в тематиката на форума аспект), търсене на виновници, врагове... Какво съм тръгнал да ги описвам, те са ясни - всичко това е боклук във форума, който не само, че не се нуждае от обяснения и дообяснения, ами въобще не би трябвало да присъства тук. Пфу, в последно време не мога да стигна да пиша в смислените за форума теми от кандърми между потребителите. А какво заварват новите потребители, дръзнали да се завъртят насам, за да потърсят помощ или просто от желание да се приобщят към форума? Въргал. Че на кого му е притрябвало да се ръга в това безсмислие? Чак се чудя откъде се намират смели (или непукисти) нови потребители, които въпреки това остават тук.
Междуличностните спорове приключват тук! Моля всички да се върнат към тематиката на форума! Ако някой някога има нещо да се доизяснява с някого по тема, не касаеща тематиката на форума, моля да си намери по-подходящо място за това от този форум. Всякакъв боклук ще бъде бързо изчистван от форума.
Имайте предвид, че банове не се раздават съгласно някакво вселенско правосъдие, а на база полезност или неполезност във форума - бановете не са наказания или затвор, локални са, нямат за цел определянето на съдби, а се прилагат единствено с цел запазване на спокойствието и добрата комуникация във форума.
На никого не му се забранява да изкаже мнение по даден въпрос, но моля, правете разлика между изказване на мнение и впускане в излишни спорове!
Ако на някого форумът с нещо му теснее, моля да има предвид, че има пълната свобода както да бъде тук, така и да не бъде - вратата на форума е отворена и в двете посоки.

Темата приключи, поради което се затваря.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти